SpravodajstvoWindows

Reklamy priamo v operačnom systéme Windows? Najnovšia reklama v Prieskumníkovi určite nepotešila používateľov

Reklamný banner v rámci Prieskumníka sa údajne nemal dostať na verejnosť. Výskyt podobných reklám v budúcnosti však Microsoft nevylúčil.

S otravnými reklamnými bannermi v rôznych bezplatných aplikáciách a na webových stránkach máme všetci bohaté skúsenosti. Na umiestnenie reklamy sa dá už využiť naozaj akýkoľvek priestor na našich digitálnych zariadeniach. Viete si však predstaviť reklamu v softvérových nástrojoch, ktoré používate každý deň a zároveň ide o platené produkty? V určitých prípadoch by sme zrejme možný kompromis našli. Takmer určite by sa však väčšina z nás zhodla na tom, že reklamy priamo v systémových nástrojoch operačných systémov by boli úplne cez čiaru. S touto myšlienkou sa však podľa všetkého pohrávajú aj v útrobách spoločnosti Microsoft.

Reklamy priamo vo Windowse

Na nekalé pohnútky Microsoftu najnovšie upozornil používateľ sociálnej siete Twitter vystupujúci pod prezývkou @flobo09 (via Futurism.com). Ten vo svojom nedávnom Tweete zverejnil screenshot zo známeho Prieskumníka, ktorý používame na dennej báze nespočetne veľakrát. Ako môžete sami vidieť, na úplnom vrchu Prieskumníka sa používateľovi zobrazil nečakaný banner upozorňujúci na možné využitie nástroja Microsoft Editor. Takúto formu odporúčania však môžeme pohodlne označiť za reklamu, ktorú si určite väčšina z nás neželá vidieť a takmer určite by sa nemala vyskytovať v regulérne platenom softvéri.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Screenshot Prieskumníka pochádza z najnovšej verzie operačného systému Windows 11. Krátko po jeho zverejnení však došlo ku odstráneniu tejto neželanej funkcie. Na prípadné zobrazovanie reklám v rámci Prieskumníka reagoval pre portál TheVerge aj senior programový manažér pre Windows, Brandon LeBlanc. Ten vo svojej reakcii uviedol, že išlo o experimentálny banner. Údajne sa nemal dostať na verejnosť a okamžite bol vypnutý.

Využitie bannerov v budúcnosti nebolo vylúčené

Zároveň treba upozorniť na fakt, že spoločnosť Microsoft ani samotný Brandon LeBlanc možný výskyt takýchto bannerov v budúcnosti nevylúčili. Už iba experimentovanie s podobnými funkcionalitami nahráva myšlienkam, že sa spoločnosť Microsoft pohráva s možnosťou umiestnenia reklám do prostredia operačného systému Windows.

Nebolo by to však prvýkrát, čo by sa Microsoft dopustil takéhoto správania a experimentovania s reklamami. Podobné náznaky sme v minulosti videli už v Ponuke Štart. Netreba zabúdať ani na obrovskú reklamu cloudového úložiska OneDrive taktiež v Prieskumníkovi.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close