SpravodajstvoTechnológieXiaomi

Redmi plánuje so svojím modelom z radu K50 poraziť ostatné spoločnosti: V tomto bude smartfón výnimočný!

Smartfón z radu Redmi K50 má priniesť vlajkový čipset MediaTek Dimensity 9000 ako prvý. Tento model môže získať špičkovú výbavu.

Podľa posledných informácií už budúci mesiac budeme môcť sledovať predstavovanie prvých vlajkových smartfónov pre rok 2022. Ponáhľať sa bude najmä čínske Xiaomi, ktoré plánuje predstaviť prvý smartfón s vlajkovým čipsetom od spoločnosti Qualcomm, Snapdragonom 898. Týmto modelom má byť Xiaomi 12, no spoločnosť sa nebude ponáhľať len v tomto smere. Konkurenčný MediaTek totiž už stihol predstaviť svoj vlajkový MediaTek Dimensity 9000. A práve tento čipset má nasadiť ako prvá dcérska spoločnosť Xiaomi, Redmi. A ako uvádza portál Xiaomiadictos.com, CEO Redmi oznamuje, že práve tento čipset bude nasadený ako prvý v smartfóne z radu Redmi K50.

Takto vyzerá nový Dimensity 9000

Spolu s novým vlajkovým čipsetom od spoločnosti MediaTek sa môžu posunúť i hranice súčastí smartfónov, ktoré ich môžu dopĺňať. Dimensity 9000 podporuje 5G konektivitu a je prezentovaný ako prvý procesor s najvýkonnejším jadrom Cortex-X2 s taktom až 3.05GHz a novinkou v podobe podpory nového štandardu Bluetooth 5.3. Čo sa týka grafiky, Dimensity 9000 prichádza s desaťjadrovou Mali-G710 a podporou RayTracing. Čipset ďalej umožňuje priniesť do smartfónu WQHD+ displej s obnovovacou frekvenciou na úrovni 144Hz alebo FHD+ displej až so 180Hz.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
MediaTek Dimensity 9000
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Smartfóny s týmto čipsetom budú ďalej schopné získať LPDDR5X RAM až do 7500MHz, technológiu WiFi 6E a snímače kamery až do 320mpx. Zaujímavosťou je i podpora natáčania 4K videí s 18-bitovým HDR. Prvé smartfóny s týmto čipsetom by sme mali vidieť už o pár týždňov a my už teraz vieme, ktorý smartfón s ním príde ako prvý.

CEO Redmi poukazuje na to, že si tento čipset „ulovia“ ako prví

Všetci dobre vieme, že práve Xiaomi sa vždy snaží získať prvenstvo v nasadení vlajkových čipsetov od spoločnosti Qualcomm. Inak tomu nebude ani budúci rok, navyše však spoločnosť plánuje nasadiť i vlajkový MediaTek ako prvá. Dimensity 9000 vyrobený 4nm výrobným procesom má zavítať práve do série Redmi K50, kde má priniesť špičkový výkon za dostupnú cenu. Špecifikácie tohto smartfónu zatiaľ nepoznáme a taktiež nevieme, ktorý model zo série Redmi K50 tento čipset získa. Už spravidla sú totiž tieto smartfóny poháňané čipsetmi od spoločnosti Qualcomm. Budúci rok však máme očakávať zmenu a v tejto špičkovej línii zrejme uvidíme i nejaký ten MediaTek.

Aké špecifikácie tipujete pre tento smartfón zo série Redmi K50? A kúpili by ste si smartfón s čipsetom Dimensity 9000? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close