Redmi plánuje so svojím modelom z radu K50 poraziť ostatné spoločnosti: V tomto bude smartfón výnimočný!

Smartfón z radu Redmi K50 má priniesť vlajkový čipset MediaTek Dimensity 9000 ako prvý. Tento model môže získať špičkovú výbavu.

Redmi K40 a K40 pro
Zdroj: YouTube (Technical Vaani)

Podľa posledných informácií už budúci mesiac budeme môcť sledovať predstavovanie prvých vlajkových smartfónov pre rok 2022. Ponáhľať sa bude najmä čínske Xiaomi, ktoré plánuje predstaviť prvý smartfón s vlajkovým čipsetom od spoločnosti Qualcomm, Snapdragonom 898. Týmto modelom má byť Xiaomi 12, no spoločnosť sa nebude ponáhľať len v tomto smere. Konkurenčný MediaTek totiž už stihol predstaviť svoj vlajkový MediaTek Dimensity 9000. A práve tento čipset má nasadiť ako prvá dcérska spoločnosť Xiaomi, Redmi. A ako uvádza portál Xiaomiadictos.com, CEO Redmi oznamuje, že práve tento čipset bude nasadený ako prvý v smartfóne z radu Redmi K50.

Takto vyzerá nový Dimensity 9000

Spolu s novým vlajkovým čipsetom od spoločnosti MediaTek sa môžu posunúť i hranice súčastí smartfónov, ktoré ich môžu dopĺňať. Dimensity 9000 podporuje 5G konektivitu a je prezentovaný ako prvý procesor s najvýkonnejším jadrom Cortex-X2 s taktom až 3.05GHz a novinkou v podobe podpory nového štandardu Bluetooth 5.3. Čo sa týka grafiky, Dimensity 9000 prichádza s desaťjadrovou Mali-G710 a podporou RayTracing. Čipset ďalej umožňuje priniesť do smartfónu WQHD+ displej s obnovovacou frekvenciou na úrovni 144Hz alebo FHD+ displej až so 180Hz.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
MediaTek Dimensity 9000
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Smartfóny s týmto čipsetom budú ďalej schopné získať LPDDR5X RAM až do 7500MHz, technológiu WiFi 6E a snímače kamery až do 320mpx. Zaujímavosťou je i podpora natáčania 4K videí s 18-bitovým HDR. Prvé smartfóny s týmto čipsetom by sme mali vidieť už o pár týždňov a my už teraz vieme, ktorý smartfón s ním príde ako prvý.

CEO Redmi poukazuje na to, že si tento čipset „ulovia“ ako prví

Všetci dobre vieme, že práve Xiaomi sa vždy snaží získať prvenstvo v nasadení vlajkových čipsetov od spoločnosti Qualcomm. Inak tomu nebude ani budúci rok, navyše však spoločnosť plánuje nasadiť i vlajkový MediaTek ako prvá. Dimensity 9000 vyrobený 4nm výrobným procesom má zavítať práve do série Redmi K50, kde má priniesť špičkový výkon za dostupnú cenu. Špecifikácie tohto smartfónu zatiaľ nepoznáme a taktiež nevieme, ktorý model zo série Redmi K50 tento čipset získa. Už spravidla sú totiž tieto smartfóny poháňané čipsetmi od spoločnosti Qualcomm. Budúci rok však máme očakávať zmenu a v tejto špičkovej línii zrejme uvidíme i nejaký ten MediaTek.

Aké špecifikácie tipujete pre tento smartfón zo série Redmi K50? A kúpili by ste si smartfón s čipsetom Dimensity 9000? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre