SpravodajstvoXiaomi

Redmi Note 11 údajne prekvapí výkonom technológie rýchleho nabíjania, hovorí známy leaker informácií

Xiaomi týmto krokom chce pravdepodobne „zúžiť“ technologickú medzeru, ktorá by nastala príchodom vlajkového smartfónu Mi 12.

Rýchle nabíjanie je technológia, ktoré je zo strany používateľov stále viac žiadanou. Reagujú na to aj výrobcovia smartfónov, najmä spoločnosť Xiaomi. Tá rok čo rok je lídrom v tejto oblasti. Dôkazom toho je aj nedávno predstavená technológie HyperCharge, ktorá ponúka nabíjanie pri výkone 200W. Rovnako sa objavili informácie aj o tom, že spoločnosť vyvíja novú technológiu nabíjačky, ktorá by bola schopná premieňať zvuk na elektrickú energiu.

V súčasnosti gro prémiových technológií je dostupných najmä pre telefóny Xiaomi z produktovej rady Mi, prípadne Mi Mix. Čo sa týka smartfónov Redmi, tak tie hrajú „druhé husle“. Neznamená to však, že neposkytujú moderné technológie, nejde však o technologický vrchol.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

100W nabíjanie v telefóne Redmi

V súčasnosti, čo sa týka technológie rýchleho nabíjania, tak väčšina Redmi smartfónov, s výnimkou Note 10 Pro 5G, ponúka rýchle nabíjania pri výkone do 33W. To by sa však malo už čoskoro zmeniť. Známy čínsky leaker informácií, Digital Chat Station hovorí, že Xiaomi plánuje v prípade nadchádzajúcej produktovej rady smartfónov Note 11, vybaviť najmenej jeden model smartfónu technológiou rýchleho nabíjania pri výkone 100W. Na tému poukazuje portál Xiaomiadictos.com.

V prípade, ak by sa tieto informácie potvrdili, tak by to znamenalo, že novú generáciu smartfónov Redmi Note 11, by bolo možné nabiť v priebehu pár minút. Napríklad v prípade smartfónu Mi 10 Ultra s podporou nabíjania pri výkone 120W, batériu zariadenia je možné nabiť už za 23 minút. Pri zariadení Note 11, podľa kapacity batérie, by to mohlo byť už do 30 minút.

Xiaomi pravdepodobne týmto krokom chce zúžiť nadchádzajúcu technologickú „medzeru“ medzi prémiovými zariadeniami Mi a smartfónmi Redmi. Dôvodom je, že sa očakáva, že nadchádzajúca vlajková loď, Mi 12, bude disponovať technológiou HyperCharge s výkonom do 200W.

V závere však musíme dodať, že aktuálne ide zatiaľ skôr o fámy, ako 100%-vierohodné informácie. V každom prípade, slová známeho leakera nemusia byť ďaleko od pravdy, čo nám už viackrát dokázal.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close