SpravodajstvoXiaomi

REDMI K30 PRO: Vďaka špeciálnemu dizajnu základnej dosky, nájdeme na ploche 1 cm² v priemere 61 komponentov

Vďaka špeciálnemu dizajnu základnej dosky pripravovaného smartfónu Redmi K30 Pro, nájdeme na ploche 1 cm² v priemere 61 súčiastok.

Len pred niekoľkými dňami viceprezident spoločnosti Xiaomi China a generálny riaditeľ Redmi hovoril o tom, že v ére 5G smartfónov budú zariadenia s vysúvacou kamerou skôr raritou, ako štandardom. Dôvodom je, že neustále narastá počet súčiastok vo vnútri teľa, zväčšuje sa kapacite batérie, mechanizmus vysúvania zaberá značnú časť, ale zariadenia zostávajú približne rovnaké, ak nie tenšie.

Lu Weibing prostredníctvom sociálnej siete Weibo zdieľal status, v ktorom ukazuje základnú dosku pripravovaného zariadenia Redmi K30 Pro, ktoré má byť predstavené už o pár dní. Konkrétne v najbližší utorok. Pozrieť si ju môžete nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zaujímavý na tejto fotografii je aj jej popis, v ktorom sa píše, že na 1 cm² pripadá v priemere až neuveriteľných 61 súčiastok. Celkový počet komponentov, ktorý nájdeme v telefóne bude až 3885, čo je o 268% viac, ako tomu bolo v prípade zariadenia K20 Pro.

Inovatívne riešenie

Lu Weibing ďalej prezrádza, že zatiaľ čo sa mnoho výrobcov „trápi“ so súčasnými zabehnutými riešeniami, ktoré sú limitujúce hlavne z pohľadu priestoru, tak že oni zvolili iný prístup. Hovorí o tom, že hoci telefóny vyžadujú väčšiu batériu, účinnejšie chladenie a podobne, tak im sa darí dodržať tie najvyššie štandardy vďaka „sendvičovému“ usporiadaniu základnej  dosky. Tento prístup sme mohli vidieť napríklad v prípade smartfónu Mi 10 Pro.

Redmi K30 Pro_zakladna doska_2
via Gizmochina.com

Riaditeľ spoločnosti Redmi, okrem toho dodal, že predná selfie kamera sa bude vysúvať do 0,58 sekundy. Dosiahnuť sa im to podarilo vďaka novému dizajnu motoru s rýchlosťou 14,2mm/s. Len pre porovnanie, v prípade predchodcu rýchlosť motora bola 11,5mm/s. Inými slovami, rýchlosť narástla o 27%.

Via Gizmochina.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close