SpravodajstvoXiaomi

Redmi 9: Uniknuté špecifikácie prezrádzajú, že pôjde o jeden z najzaujímavejších smartfónov

Ak cena smartfónu bude vychádzať z predošlej generácie, tak pôjde vskutku o zaujímavé zariadenie

Spoločnosť Xiaomi len nedávno predstavila smartfón Redmi Note 9, ktorý sme mimochodom testovali ako jedna z prvých redakcií na Slovensku. Produktová rada smartfónov Redmi by sa však mala už čoskoro rozrásť o nového zástupcu, konkrétne o model smartfónu Redmi 9. Hoci dnes ešte nepoznáme oficiálny termín predstavenie zariadenia, tak aj napriek tomu sa do obehu sa dostali takmer jeho kompletné špecifikácie. Upozorňuje na ne portál xda-developers.com, ktorý poukazuje na popis zariadenia, ktorý bol omylom publikovaný na jednom zo zahraničných e-shopov.

Máme sa na čo tešiť! Redmi 9 bude vcelku zaujímavé zariadenie

Redmi 9 bude podľa uniknutých špecifikácií solídnym zástupcom strednej triedy. Smartfón by mal disponovať displejom o veľkosti 6,53“ s FHD+ rozlíšením a výrezom, ktorý bude schovávať prednú selfie kameru. Podľa dostupných správ pôjde o LCD panel. Displej by mal byť zároveň vybavený technológiou, ktorá bude redukovať vyžarujúce modré svetlo. V praxi to znamená, že oči by mali byť menej namáhanými.

Redmi 9_displej
Zdroj: xda-developers.com

Ďalšie informácie, ktoré sa dostali na povrch hovoria, že smartfón bude disponovať procesorom vyrobeným 12nm technológiou. Malo by ísť konkrétne o procesor spoločnosti MediaTek, Helio G80, ktorý bude doplnený o grafický čip Mali-G52. Z pohľadu výkonu oproti predošlej generácii, výkon procesora by mal byť o 32% vyšším a výkon GPU o 22%.

Redmi 9_procesor Mediatek Helip G80 (1)
Zdroj: xda-developers.com

Smartfón podľa ďalších propagačných materiálov bude vybavený batériou s kapacitou 5020mAh s podporou rýchleho nabíjania pri výkone 18W. Zariadenie by tak malo vydržať 19 hodín prehrávania videí, prípadne 171 hodín prehrávania hudby.

Redmi 9_bateria smartfonu
Zdroj: xda-developers.com

Jedným z najväčších lákadiel smartfónu bude však bezpochyby kamera. Podľa reklamných materiálov zariadenie bude vybavené štvoricou snímačov (8-megapixlový ultraširoký snímač, 13-megapixelový širokouhlý snímač, 2-megapixelový hĺbkový snímač a 5-megapixelový makro snímač).

Redmi 9_kamera smartfonu
Zdroj: xda-developers.com

Zariadenie by ďalej malo byť vybavené IR senzorom, 3,5mm výstupom pre slúchadlá či mikrofónom, ktorý redukuje okolitý šum.

Redmi 9_dalsie specifikacie (2)
Zdroj: xda-developers.com

Podľa špecifikácií vyššie pôjde skutočne o zaujímavé zariadenia, pri ktorom ak bude zachovaná cenová politika spoločnosti Redmi, tak zariadenie má vcelku veľkú šancu, že zaujme široké množstvo používateľov.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close