SpravodajstvoXiaomi

Redmi 9: Uniknuté špecifikácie prezrádzajú, že pôjde o jeden z najzaujímavejších smartfónov

Ak cena smartfónu bude vychádzať z predošlej generácie, tak pôjde vskutku o zaujímavé zariadenie

Spoločnosť Xiaomi len nedávno predstavila smartfón Redmi Note 9, ktorý sme mimochodom testovali ako jedna z prvých redakcií na Slovensku. Produktová rada smartfónov Redmi by sa však mala už čoskoro rozrásť o nového zástupcu, konkrétne o model smartfónu Redmi 9. Hoci dnes ešte nepoznáme oficiálny termín predstavenie zariadenia, tak aj napriek tomu sa do obehu sa dostali takmer jeho kompletné špecifikácie. Upozorňuje na ne portál xda-developers.com, ktorý poukazuje na popis zariadenia, ktorý bol omylom publikovaný na jednom zo zahraničných e-shopov.

Máme sa na čo tešiť! Redmi 9 bude vcelku zaujímavé zariadenie

Redmi 9 bude podľa uniknutých špecifikácií solídnym zástupcom strednej triedy. Smartfón by mal disponovať displejom o veľkosti 6,53“ s FHD+ rozlíšením a výrezom, ktorý bude schovávať prednú selfie kameru. Podľa dostupných správ pôjde o LCD panel. Displej by mal byť zároveň vybavený technológiou, ktorá bude redukovať vyžarujúce modré svetlo. V praxi to znamená, že oči by mali byť menej namáhanými.

Redmi 9_displej
Zdroj: xda-developers.com

Ďalšie informácie, ktoré sa dostali na povrch hovoria, že smartfón bude disponovať procesorom vyrobeným 12nm technológiou. Malo by ísť konkrétne o procesor spoločnosti MediaTek, Helio G80, ktorý bude doplnený o grafický čip Mali-G52. Z pohľadu výkonu oproti predošlej generácii, výkon procesora by mal byť o 32% vyšším a výkon GPU o 22%.

Redmi 9_procesor Mediatek Helip G80 (1)
Zdroj: xda-developers.com

Smartfón podľa ďalších propagačných materiálov bude vybavený batériou s kapacitou 5020mAh s podporou rýchleho nabíjania pri výkone 18W. Zariadenie by tak malo vydržať 19 hodín prehrávania videí, prípadne 171 hodín prehrávania hudby.

Redmi 9_bateria smartfonu
Zdroj: xda-developers.com

Jedným z najväčších lákadiel smartfónu bude však bezpochyby kamera. Podľa reklamných materiálov zariadenie bude vybavené štvoricou snímačov (8-megapixlový ultraširoký snímač, 13-megapixelový širokouhlý snímač, 2-megapixelový hĺbkový snímač a 5-megapixelový makro snímač).

Redmi 9_kamera smartfonu
Zdroj: xda-developers.com

Zariadenie by ďalej malo byť vybavené IR senzorom, 3,5mm výstupom pre slúchadlá či mikrofónom, ktorý redukuje okolitý šum.

Redmi 9_dalsie specifikacie (2)
Zdroj: xda-developers.com

Podľa špecifikácií vyššie pôjde skutočne o zaujímavé zariadenia, pri ktorom ak bude zachovaná cenová politika spoločnosti Redmi, tak zariadenie má vcelku veľkú šancu, že zaujme široké množstvo používateľov.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close