Redmi 9 je oficiálne predstavený. Ide vskutku o jeden z najatraktívnejších smartfónov vo svojej kategórii

Ponúka vcelku slušný výkon v kombinácii s priaznivou cenovkou

Redmi 9_displej (2)
Zdroj: Xiaomi

V priebehu uplynulej nedele sa do obehu dostali takmer kompletné špecifikácie smartfónu Redmi 9, ktoré odhalili, že pôjde o jeden z najzaujímavejších smartfónov vo svojej cenovej kategórii. V priebehu včerajšieho dňa spoločnosť Xiaomi oficiálne predstavila spomínané zariadenie, kde gro špecifikácií bolo potvrdených. Viaceré z nich však boli mierne odlišné. Poďme sa spolu pozrieť na oficiálne špecifikácie smartfónu.

Redmi 9 je realitou. Pozrite sa, čo všetko ponúka

Hoci Redmi Note 9 sa predáva už nejakú dobu, tak až v týchto chvíľach spoločnosť Xiaomi dopĺňa produktovú radu smartfónov o základný model Redmi 9, ktorý bezpochyby zaujme na prvý pohľad.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Smartfón ponúka 6,53“ LCD displej s FULL HD+ rozlíšením (predošlá generácia disponovala HD+). Predná strana displeja je okrem iného pokrytá krycím sklíčkom Gorlla Glas 3. generácie. Displej zároveň pokrýva 89,83% prednej strany.

Redmi 9_displej
Zdroj: xda-developers.com

Z pohľadu výkonu je zariadenie poháňané procesorom spoločnosti MediaTek. Ide konkrétne o model Helio G80.  Výkonnostne sa môže porovnávať s procesorom Snapdragon 665, prípadne s procesorom Snapdragon 712, za ktorým mierne zaostáva. Zariadenie je ďalej doplnené o 3GB/4GB RAM v kombinácii so 32GB/64GB úložným priestorom, ktorý je možné rozšíriť pomocou pamäťovej karty (až do 512GB).

Redmi 9_vykon porovnany s Redmi 8
Zdroj: Xiaomi

Zariadenie na prvý pohľad zaujme kamerou, teda nie jednou, ale hneď tromi, ktoré sú umiestnené v zadnej stene. Hlavná kamera ponúka  8-megapixelový ultraširoký snímač, ktorý je doplnený o 13-megapixelový širokouhlý snímač, 2-megapixelový hĺbkový snímač a 5-megapixelový makro snímač.

Redmi 9_kamerovy system
Zdroj: Xiaomi

Zariadenie tak ako bolo iniciované, tak  „šťavu“ mu dodáva batéria s kapacitou 5020mAh, ktorú je možné nabiť pomocou rýchleho nabíjania pri výkone do 18W. Druhým dychom však treba dodať, že v balení je dodávaná rýchlonabíjačka s výkonom len 10W. Zároveň poteší USB-Type C rozhranie a prítomnosť 3,5mm výstupu pre slúchadlá. Z pohľadu konektivity, zariadenie ponúkne Bluetooth vo verzii 5.0, FM rádio a vo vybraných regiónoch aj podporu NFC.

Redmi 9_bateria
Zdroj: Xiaomi

Prejdime však ku cene smartfónu. Odporúčaná cena je na úrovni 149€, resp. 179€ v prípade výkonnejšej verzie zariadenia. Druhým dychom však treba dodať, že ceny sa týkajú Číny. Inými slovami, v našom regióne môžeme rátať s miernym príplatkom v podobe dovozných nákladov. Druhým dychom však treba dodať, že aj napriek tomu pôjde pravdepodobne o veľmi zaujímavý smartfón s prijateľnou cenou.

Zdroj: Xiaomi via gsmarena.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre