Redmi 40, resp. Poco F3, má najlepší displej trhu. Hovorí to prestížny test

Budúci majitelia zariadenia Poco F3, či Redmi K40 sa majú na čo tešiť. Dostanú aktuálne najlepší displej na trhu!

Poco F3
Zdroj: YouTube (Redskull)

Len niekoľko dní dozadu bol predstavený smartfónov Poco F3 po boku zariadenia Poco F3 Pro. O zariadení sa vo všeobecnosti hovorilo ako o „pravom nástupcovi F1“, smartfónu s najlepším pomerom cena : výkon z roku 2018. Xiaomi v súvislosti s F1 a novými modelmi hovorilo, že „Poco môže byť porazené len Pocom“, a tak sa veru aj stalo.

Poco F3 však nebol vcelku tak novým smartfónom. Dôvodom je, že vychádza z modelu Redmi K40 (pozn. redakcie: V Indii sa bude volať Mi 11X). V každom prípade však Xiaomi trafilo klinec po hlavičke uvedením tohto zariadenia, po ktorom sa mimochodom na predajných pultoch len zaprášilo. Za prvých 5-minút bolo predaných 300-tisíc zariadení K40.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najlepší displej na trhu: A+

Vráťme sa však späť k téme, ktorou je displej smartfónu.

Hoci zariadenie Poco F3, či Redmi K40 priniesli nevídaný výkon v cenovke do 4-stoviek, tak smartfóny si najnovšie vyslúžili ďalšiu pozornosť. Dôvodom je prestížne ocenenie od DisplayMate, ktoré udelilo zariadeniu hodnotenie A+. Analytici tohto prestížneho rebríčku nazvali displej smartfónu dokonca slovami „najlepší nezakrivený displej na trhu“.  Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com.

Okrem iného zariadenie zlomilo hneď 11 rekordov naprieč rôznymi kategóriami testu DisplayMate, čo vzhľadom na cenovku smartfónu, je výsledok hodný extra pozornosti. Jedinú výčitku, ktorú mali analytici smerom k displeju, je absencia technológie skeneru odtlačkov prstov pod displejom. Nuž, tu však treba dodať, že stále hovoríme o smartfóne z kategórie strednej triedy.

Redmi K40 a Poco F3_Display Mate hodnotenie
Zdroj: DisplayMate

Mimochodom, samotný zobrazovací panel je typu AMOLED a podporuje FHD+ rozlíšenie, zobrazovaciu frekvenciu displeja na úrovni 120Hz v kombinácií s dotykovou vzorkovacou frekvenciou na úrovni 360Hz. Ďalej má táto obrazovka špičkovú úroveň jasu 1 300 nitov, kontrastný pomer 5 000 000: 1, či JNCD≈0,36 a ΔE≈0,35 (pozn. redakcie: JNCD znamená „Iba badateľný farebný rozdiel“. Je to indikátor merania presnosti farieb. Delta E (dE) meria mieru zmeny vizuálneho vnímania dvoch farieb. Toto meranie poskytuje cenný pohľad na to, ako farebne presný je displej).

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre