RecenzieSponzorovaný obsahSpravodajstvoXiaomi

RECENZIA: Xiaomi nie sú len smartfóny, ale aj doplnky do domácnosti. Vyskúšali sme lacný Xiaomi Mijia Deerma Mop

Xiaomi Mijia Deerma Mop je skvelým pomocníkom, ktorý dokáže uľahčiť práce

Xiaomi nie sú len smartfóny, ale aj v skutku užitočné doplnky do domácnosti. Nie tak dávno sme testoval tyčový vysávač JIMMY JV65, a dnes sme vyskúšali ďalšieho pomocníka – Xiaomi Mijia Deerma Mop.

Xiaomi Mijia Mop z nemeckého skladu

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi Mijia Deerma Mop: pomocník, ktorý by Vám nemal chýbať

Ide vskutku šikovného pomocníka.  V rámci balenia Vám príde pevná tyč, ktorej výšku si viete prispôsobiť, nádobka na vodu a samotná handrička. V rámci konštrukcie musíme určite pochváliť to, že tyč je vyhotovená z pevného kovu pri prijateľnej váhe 1 kilogramu a nie z rôznych „tenkých“ hliníkových tyčiek a podobne. Veľakrát sa nám totiž v minulosti stávalo, že po pár týždňoch používania sa bežný mop zlomil v strede, ak ste mierne na neho pritlačili. To však nie je prípad tohto mopu.

Xiaomi Mijia Deerma Sweeper Water Spray Mop_konstrukcia
Zdroj: Vosveteit.sk

Flexibilita

Jednou z hlavných výhod mopu je jeho flexibilita. Hlavicu je totiž možné otáčať okolo svojej osy do všetkých strán, a tak sa viete s ňou  dostať bez väčších problémov napríklad aj pod nábytok ako aj behať okolo neho. Do pozornosti by sme ešte asi dali, že samotná handrička, je o niečo širšia ako hlavica. Vďaka tomu je možné vyčistiť aj rohy miestností, či okraje popri stenách.

Xiaomi Mijia Deerma Sweeper Water Spray Mop_rohy
Zdroj: Vosveteit.sk

Pri handričke ešte zostaneme. Tá totiž nie je hocijakou. Zložená je totiž z viacerých druhov mikrovlákien, vďaka čomu je schopná na vysokej úrovni absorbovať špinu. Napríklad rozliate tekutiny. Okrem iného je aj mierne chlpatou, vďaka čomu sa dostane čiastočne aj do škár medzi kachličkami.

Pri handričke ešte zostaneme. Tá totiž nie je hocijakou. Skladá sa totiž z viacerých druhov vlákien, vďaka čomu je schopná na vysokej úrovni absorbovať špinu. Napríklad rozliate tekutiny. Okrem iného je aj mierne chlpatou, vďaka čomu sa dostane čiastočne aj do škár medzi kachličkami.
Zdroj: Vosveteit.sk

Celkom poteší aj jej úchyt. Pri klasických handrách sa nám často stávalo, že jednoducho „zliezli z metly“. Našťastie Xiaomi myslelo na tento problém a zo spodnej časti mopu je materiál podobný suchému zipsu, ktorý doslova „pricucne“ handričku k mopu. Vďaka tomu drží na mope veľmi pevne a nestane sa Vám, že spadne.

Xiaomi Mijia Deerma Sweeper Water Spray Mop_nacucky
Zdroj: Vosveteit.sk

Hlavným lákadlom je nádobka na čistiaci prostriedok

Čo robí tento mop výnimočným je to, že disponuje nádobkou na čistiaci prostriedok, ktorý môžete počas umývania rozstrekovať. Ide o veľmi pohodlné riešenie, aby ste nemuseli handru neustále dávať dole a namáčať a nosiť so sebou lavór. Na rozstrekovanie slúži „pištoľ“, ktorú nájdete na rukoväti.

Xiaomi Mijia Deerma Sweeper Water Spray Mop_pistol
Zdroj: Vosveteit.sk

Samotná nádobka má objem 350 milimetrov. Xiaomi hovorí, že Vám postačí na umytie približne 100 metrov štvorcových. Samotnú nádobku ide relatívne ľahko vytiahnuť. Následne odkrútite špeciálne upravený štupeľ, do ktorého môžete naliať čistiaci prostriedok. Následne ho vrátite a môžete ho rozprašovať.

Druhým dychom pre metráži treba povedať, že hoci nádobka Vám vydrží na sľubovaných 100 metrov štvorcových, tak  handrička nie, tu treba totiž po nazbieraní špiny umyť.  Zároveň však treba dodať, že vďaka špeciálnej úprave samotných vlákien, nebudete ju musieť umývať po každých pár metroch, tak aj to v prípade klasickej handry.    

RECENZIA JIMMY JV65: Vyskúšali sme jeden z najnovších tyčových vysávačov od Xiaomi. Ako to dopadlo?

Musíme sa priznať, že tento mop s cenovkou okolo 20€ je skvelým pomocníkom do domácnosti, ktorý v kombinácii s robotickým alebo tyčovým vysávačom, dokáže výrazne zjednodušiť upratovanie.

Xiaomi Mijia Mop z nemeckého skladu

Ak Vás mop zaujal, tak ho nájdete na odkaze vyššie z nemeckého skladu, pričom aktuálne stojí približne 20€ spolu aj s poštovným.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close