RecenzieSpravodajstvoXiaomi

RECENZIA: Xiaomi Jimmy JV85 Pro je tyčový vysávač, ktorý ponúka šialene vysoký výkon

Okrem toho, že ide o najvýkonnejší model z kuchyne Xiaomi, tak ponúka aj niekoľko dodatočných drobností, pomocou ktorých je upratovanie o čosi jednoduchšie

Po dlhšej dobe nám opäť do redakcie zavítal ďalší tyčový vysávač. Konkrétne model Xiaomi JV85 Pro. Ide celkovo o 3 tyčový vysávač z produktovej rady Jimmy, ktorý som mal možnosť za posledných 12 mesiacov vyskúšať. Ako to však dopadlo? To sa vám pokúsim sprostredkovať nižšie.

Balenie: Pravdepodobne dostanete aj nadstavce, ktoré nikdy nepoužijete

Samotné balenie vysávača je vcelku bohaté. Obsahuje ako samotný vysávač, tak aj radu nadstavcov. Začnime však samotnou kovovou tyčou, ktorá oproti svojim predchodcom prešla výraznou zmenou, vo svojom strede totiž disponuje kĺbom, ktorý je ohýbateľným. Hybnosť tohto kĺbu je možné aktivovať prostredníctvom tlačidla umiestneného v zadnej časti. Zároveň však treba dodať, že v prípade silnejšieho pritlačenia, dôjde k ohnutiu tyče v kĺbe bez toho, aby ste museli na to využívať tlačidla na odomknutie. Ide o vcelku šikovnú vlastnosť obzvlášť v prípadoch, ak máte problémy s chrbtom a robí vám problémy zohýnať sa pri vysávaní pod nábytkom.

Jimmy JV85 Pro_ohnutie tyce
Zdroj: Vosveteit.sk

V balení nájdete ďalej dve rotačné kefy. Jedna z nich je jemnou, ktorá si nájde využitie hlavne v prípade pevných plôch vrátane kobercov s nízkymi vlasmi. Na takzvané „shaggy“ koberce, je primárne určený druhý nadstavec. Xiaomi ďalej do balenia pribalil úzky nadstavec, ktorý nájde využitie napríklad pri vysávaní štrbín v aute, potom o niečo širší nadstavec, ktorý nájde využitie napríklad v prípadoch, kedy dačo rozsypete. Okrem iného v balení nájdete ešte nadstavec pripomínajúci metličku, ktorý je možné využiť napríklad na odstránenie prachu z roliet na oknách, či obdobných jemných povrchov.

JIMMY-JV85-Pro_nadstavce
Zdroj: Xiaomi

Čo som osobne využíval vo zvýšenej miere je hadica, ktorú je možné pripojiť k vysávaču a k nej následne jeden z nadstavcov vyššie. Dôvodom je, že máme doma zajaca a pomocou hadice, ktorá sa dá aj natiahnuť, som sa dostal v podstate do celej klietky bez toho, aby som ju musel fyzicky rozoberať. Aby som ešte nezabudol, v balení nájdete ešte jeden kĺb, ku ktorému je možné pripevniť nadstavce vyššie. Osobne som ho moc nepoužíval vzhľadom na to, že primárne je určený na vysávanie prachu na skriniach, avšak v domácnosti máme len vstavané skrine, resp. nízke skrinky, pri ktorých som sa nepotreboval „načahovať“.

Vzhľad a dizajn vysávača JIMMY JV85 Pro

Zmeny vo vzhľade vysávača oproti predošlým generáciám sú zjavné. Priznám sa, že najviac mi sedel vysávač Jimmy JV65, ktorý som testoval približne pol roka dozadu. Dôvodom je nádobka na bordel, ktorá bola jednoduchšie odnímateľná a mala väčší priestor okolo filtra. Tentokrát je potrebné nádobku otvárať z boku, čo by mi až tak nevadilo, ale medzera na vysypanie bordelu okolo filtra je podľa môjho názoru úzkou. Hoci bežný bordel vysypete bezproblémovo, tak v prípade väčšieho bordelu, napríklad kusov papiera, či chumáčov vlasov, si budete musieť v približne tretine prípadov pomôcť aj rukami, kedy bordel budete musieť jednoducho mierne potiahnuť, aby vypadol celý. Mimochodom, nádobka na nečistoty má objem 0,6 litra. Okrem iného sa dá odopnúť aj celá a prípadne ju môžete aj umyť pod vodou. Je to však o niečo náročnejšie ako v prípade vysávača JV65. Čo ma však v súvislosti s nádobkou na bordel prekvapilo je, že vysávač mal silný ťah aj keď nádobka bola takmer plne naplnená bordelom. V prípade modelov, ktoré som skúšal predtým, ťah vysávača bol o niečo menším.

Xiaomi JV85 Pro_nadobka_na_bordel.jpg
Zdroj: Vosveteit.sk

Na druhej strane sa mi páči vymeniteľná batéria, ktorá je vcelku veľkou a ponúka dostatok energie, aby ste mohli bezproblémovo povysávať byt o rozlohe približne 60 metrov štvorcových v Turbo režime, a to aj niekoľkokrát. Vysávač som si zvykol počas testovania dobíjať 1, maximálne 2-krát za týždeň, a to vysávam pravidelne, každý druhý deň. V prípade bordelu, ktorý vytvorí môj domáci miláčik, tak ten vysávam každý deň (a to nie len klietku). Ide o miestnosť o rozlohe približne 14 metrov štvorcových.

Xiaomi JV85 Pro_bateria
Zdroj: Vosveteit.sk

Prejdime však k samotnému vzhľadu vysávača, resp. časti, za ktorý ho držíte. Tu musím povedať, že Xiaomi si dalo skutočne záležať. Ide o veľmi kvalitne spracovanú časť vrátane celého tela. Všetko drží pevne pokope a zároveň časť s úchytkou sa dobre drží aj v ruke. Vo vrchnej časti okrem iného nájdete ešte displej, ktorý vás informuje o aktuálnom režime a stave batérie. Nestane sa vám tak, že vás pri ďalšom vysávaní prekvapí nedostatok šťavy.

Pochváliť zároveň musím aj hlavný nadstavec vysávača, ktorý je vybavený „hrebeňom“, vďaka ktorému nedochádza k namotávaniu vlasov, či chlpov na rotačnú kefu. V priebehu 2 týždňov som ju nemusel ani raz čistiť, hoci máme doma zvieratko, ktoré pĺzne.

Xiaomi Jimmy JV85 Pro_nadstavec vysavaca
Zdroj: Vosveteit.sk

Čo však musím skritizovať je forma nabíjania vysávača. Pri predošlých verziách vysávačov, som totiž fyzicky pripájal konektor buď priamo do batérie, alebo do teľa vysávača. Tentokrát som úprimne nepochopil, prečo Xiaomi núti, aby ste si namontovali špeciálny držiak na stenu, o ktorý sa vysávač zachytáva a nabíja. V prípade, ak si nebudete chcieť na stenu namontovať držiak, tak nabíjanie zariadenia je vcelku komickým. Alternatívnym spôsobom nabíjania totiž je, že si podložíte nabíjací konektor, aby nevypadol z portu určeného na nabíjanie.

JIMMY JV85 Pro ohúri výkonom

Zatiaľ to môže vyzerať z popisu vyššie, že vysávač má niekoľko „múch“. Veru aj má, ale je tam jedno „ALE“. Tým „ALE“ je výkon, ktorý má doslova ohúril. Ide o digitálny motor s výkonom 550W so 100 000 otáčkami za minútu. Ďalej sa chváli sacou silou 200AW (AirWatt). Čo to znamená v praxi? Vysávač má dostatok sily, aby vytiahol aj zažratý bordel v koberci, akým sú napríklad chlpy od domácich miláčikov, prípadne rozdrvené pečivo, či iné nečistoty. Rovnako si bezproblémovo poradí aj s ťažším bordelom, akým sú napríklad drobné mince, drobný štrk, rozsypané strukoviny a podobne. Jednoducho sací výkon za mňa osobne je hlavným argumentom prečo povedať tomuto vysávaču áno. Veď posúďte sami. S bordelom nižšie sa trápim každý deň, keď prídem z práce vzhľadom na to, že náš zajac má celý deň voľný výbeh. Našťastie s Jimmym tento problém viem vyriešiť v priebehu 2-3 minút.

Xiaomi Jimmy JV85 Pro_bordel po zajacovi_po jednom_dni
Zdroj: Vosveteit.sk

Prejdime k batérii. Priznám sa, že v tomto prípade mne osobne na extra výdrži až tak nezáleží. Nikdy totiž nevysávam dlhšie na jedenkrát viac ako 10-15 minút. Väčšinou vysávam „lokálne“. Zároveň som zvyknutý, pri odložení zariadenia ho dať hneď aj automaticky nabíjať. Xiaomi sľubuje výdrž až do 70-minút (v režime Eco). Celkovo vysávač ponúka 3 režimy – Eco, Turbo a Max. Pri spustení vysávača máte automaticky prednastavený režim Turbo, pri ktorom môžete vysávať na jedno nabitie približne do 20-30 minút. Tu však treba dodať, že výkon je bohato postačujúci na to, aby ste nemuseli behať po jednom mieste niekoľkokrát. Pri najvyššom režime sa dostanete niekde na úroveň do 10 minút. Musím však dodať, že ten som popravde využil iba raz a to keď som si vysával auto, prípadne pri vysávaní bordelu z medzier v sedačke.

Xiaomi JV83 Pro_vysavanie
Zdroj: Vosveteit.sk

Celkové zhodnotenie vysávača JIMMY JV85 Pro

Priznám sa, mal som vysoké očakávania vzhľadom na to, že s vysávačmi JIMMY mám už skúsenosti. Začnem tým negatívnym. Sklamalo ma nabíjanie vysávača, ktoré je čiastočne obmedzujúce a nádobka na bordel, ktorá je mierne limitujúcou v prípade vysávania veľkého bordelu, akým sú napríklad trhané kúsky papiera. Kde ma však potešil, je výkon. Vzhľadom na to, že mám domáceho miláčika, ktorý nielenže pĺzne, ale mohol by byť kľudne korunovaný za „kráľa bordelára“, tak som si vysávač nesmierne obľúbil. Okrem excelentného výkonu som si obľúbil aj jeho mobilitu, kedy je vysávač odložený ako „metla“, ale výkon má porovnateľný s klasickými káblovými vysávačmi. Inými slovami, nie je potrebné „rozbaľovať“ vysávač a pripájať ho do siete, naťahovať sa s káblom a ťahaním „škatuľky“ za sebou. Jednoducho ho zoberiem, zapnem a prebehnem bordel.

Jimmy JV85 Pro

Za mňa teda jeho výhody prevyšujú nevýhody. Výhodami sú skvelý výkon, dobrá výdrž batérie a mobilita. Nevýhodou je hlavne nepraktické nabíjanie. V každom prípadne, rozhodnutie, či je podľa vášho gusta alebo nie, musíte spraviť vy. Vysávač nám zapožičal e-shop GeekBuying.com, ktorý ho aktuálne za podmienky využitie kupónu „SMHJV85K10“ predáva za 288.79€ spolu aj s poštovným a expresným doručením do 2 až 7 pracovných dní z európskeho skladu. 

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close