RecenzieSpravodajstvoXiaomi

Testovali sme Xiaomi JIMMY JV51, najdostupnejší tyčový vysávač od Xiaomi | RECENZIA

Testovali sme najdostupnejší tyčový vysávač Xiaomi Jimmy JV51, ktorý sa chváli parametrami oveľa drahších vysávačov. Aký je však v praxi?

Do redakcie sa nám pred pár dňami dostal tyčový vysávač Xiaomi JIMMY JV51, ktorý sme samozrejme podrobili redakčnému testu. Ako to dopadlo si môžete pozrieť nižšie.

Tyčovy vysávač JIMMY JV51

Predtým ako sa dostaneme k samotnému výkonu vysávača, tak začneme ako je u nás zvykom jeho balením. Vysávač sme objednávali zo zahraničného e-shopu GearBest.com, ktorý nám ho poslal zabalený v dvoch škatuliach. Balenie vyzeralo nasledovne.

Jimmy JV51 balenie
Zdroj: Vosveteit.sk

V  balení sa konkrétne nachádzal samotný vysávač s nádobkou na odpad, dva nadstavce na ručné vysávanie (úzky a široký), dva nadstavce na vysávanie podláh, držiak, ktorý je možné namontovať na stenu, batéria a nabíjačka.

Xiaomi Jimmy JV51 prislusenstvo
Zdroj: Vosveteit.sk

Na prvý pohľad sa môže zdať, že je vysávač ako „lego“ a  je to skutočne tak. Z tohoto dôvodu sme mali obavy, ako budú jednotlivé súčasti vysávača držať pokope. Všetko však drží ako má. Po zasunutí tyče vysávača do jeho tela, resp. nadstavcov budete počuť jemné „kliknutie“. To Vám naznačí, že jednotlivé komponenty zapadli do seba a sú pevne uchytené. Počas niekoľkodňového testovania sme sa nestretli s tým, že by jednotlivé súčasti vykĺzli alebo neboli pevne uchytené. Z pohľadu konštrukcie preto nemáme vysávaču čo vytknúť.

upevnenie nadstavcov
Zdroj: Vosveteit.sk

Nádobka na odpad má kapacitu 0,5 litra. Z nášho pohľadu sa jedná o dostatočnú kapacitu. Ani samotné klasické vysávače zväčša nemajú väčší objem nádob či vrecúšok na nečistoty. Veľmi sa nám páči, že nazbieraný odpad sa dá jednoduchým otvorením spodnej časti vysypať.  Odpadáva tak starosť s výmenou vrecúšok na nečistoty, s rozoberaním vysávača a podobne. 

Xiaomi Jimmy JV51 nadobka na odpad
Zdroj: Vosveteit.sk

Vysávač zároveň disponuje HEPA filtrom, ktorého úlohou je zabrániť preniknutiu prachu a drobných nečistôt späť do ovzdušia. Jeho čistenie je veľmi jednoduché. Dá sa doslova vytiahnuť z tela zariadenia jednoduchým potiahnutím.

Xiaomi Jimmy JV51 hepa filter
Zdroj: Vosveteit.sk

Vysávač nám prišiel so sériou nadstavcov. V rámci recenzie sme sa primárne zamerali na tie dva najväčšie, ktoré sú určené na vysávania väčších plôch .  

Xiaomi Kimmy JV51 nadstavce
Zdroj: Vosveteit.sk

Dočítali sme sa, že ten menší je určený primárne na koberce a ten väčší na plochy ako sú kachličky či parkety. Priznáme sa, že na všetky povrchy používame primárne ten väčší. Dôvod je jednoduchý, je účinnejší aj na koberci. Čo sa týka červenej hlavice, tak by sme radi vyzdvihli fakt, že je upravená špeciálnymi štetinkami, na ktoré sa počas vysávania nezachytávajú a nenavíjajú vlasy. Vysávač ponúka dva režimy vysávania. Jeden klasický a druhý „Turbo“ režim. Rozdiely medzi nimi sú obrovské. Zatiaľ čo zažratú špinu a odpad v Turbo režime povysávate na jedno prejdenie, tak v prípade klasického režimu to ide už o niečo ťažšie. Treba však povedať, že aj v klasickom režime povysávate rovnako dobre, ale bude Vám to v prípade zažratých nečistôt trvať o niečo dlhšie. To je to pozitívne k Turbo režimu. Jeho nevýhodou je spotreba energie. V prípade klasického režimu môžete bezproblémovo vysávať viac ako 40 minút, no v prípade Turbo režimu je to približne 5 až 7 minút.  Medzi režimami sa prepína pomocou tlačidla umiestneného na rukoväti. Kapacita batérie je 2500mAh. Doba nabíjania  do 100% stavu batérie sú približne 4 hodiny.

Xiaomi Jimmy JV51 prepinanie rezimov
Xiaomi Jimmy JV51 nadobka na odpad

Prejdime k  samotnému výkonu zariadenia. Ten papierovo vyzerá skutočne skvele – 400W motor a sacia sila 115AW. Pri pohľade na konkurenciu v cenovej kategórii do 200€, Xiaomi Jimmy jednoducho nemá relevantného konkurenta. Čo to však znamená v skutočnosti? Bez toho, aby ste boli technikom Vám to asi nič nenapovie. Rozhodli sme sa preto vysávač vyskúšať v praxi a to na zmesi odpadu, ktorú sme si vytvorili z múky, hliny, strúhanky, vlasov, krmiva pre hlodavce a podobne.

test Xiaomi Jimmy JV51 zmes necistot
Zdroj: Vosveteit.sk

Pri tvorbe zmesi sme urobili jednu chybu, ktorá nás zdržala asi 10 minút. Pridali sme do nej krmivo pre zajace.

JIMMY JV51 zmes opadu_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Asi po 10 minútach „obťažovania“ nášho odpadu sme usúdili, že zajaca musíme zavrieť do klietky. Aby sme nevysávali len umelo pripravený odpad, tak sme celú zmes niekoľkokrát povysávali a premiešali. Takto pomiešanú zmes odpadu sme opäť rozsypali. Ako to dopadlo si môžete pozrieť nižšie vo videu.

Ako by sme zhodnotili tento tyčový vysávač Xiaomi Xiaomi JIMMY JV51? My sme si ho objednávali približne za 200€ a aktuálne je dostupný vo viacerých e-shopoch aj lacnejšie. Nám sa jednoducho páči. Dokáže povysávať ako odpad mimo kobercov, tak aj na koberci. Zároveň jeho využitie nie je obmedzené len na domácnosť a to vďaka tomu, že sa dá jednoducho oddeliť hlavná tyč a pripevniť k telu vysávača menšie nadstavce. Využitie tak nájde napríklad aj pri vysávaní auta. Preto ak hľadáte podobný produkt, tak v tomto prípade za svoje peniažky dostanete adekvátnu hodnotu. Čerešničkou na torte je, že je možné vysávač objednať bez ďalších poplatkov, akými sú doplácanie DPH či CLA a to prostredníctvom dopravy EU Priority Line / Priority Line.

Tyčovy vysávač JIMMY JV51

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close