RecenzieZariadenia

RECENZIA: Reproduktor LAMAX Street2 je ideálnym spoločníkom nielen na cesty, ale aj na chatu

Počas nášho testovania sme zistili, že tento malý reproduktor v sebe ukrýva poriadnu silu.

Ideálny spoločník na cesty, chaty, opekačky a všetko ostatné. Aj tak by sa dal v skratke charakterizovať prenosný reproduktor LAMAX Street2, ktorý ponúka kvalitný, čistý zvuk, čiastočnú vodeodolnosť a najdôležitejšie, dlhú výdrž batérie.

Technické špecifikácie

Aj v malom tele reproduktora sa môže ukrývať veľká sila. Reproduktor podáva výkon až 15 W. Rozdelený je na dva 7.5 W reproduktory po stranách. Lítiovo-iónová batéria s kapacitou 1800 mAh sa postará o to, aby vám reproduktor vydržal celý deň. V tomto prípade samozrejme platí, že ak chcete väčšiu výdrž batérie, musíte „obetovať“ hlasitosť. Obetovať myslím tak trochu v úvodzovkách, lebo aj na 50-60% hlasitosti je reproduktor naozaj veľmi hlasný.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V tomto prípade to vôbec nie je negatívum, pretože 100% hlasitosti som využil len na to, aby som zistil, čo tento reproduktor dokáže. Nie že by som nemal rád hlasnú hudbu, ale aj tých 50% bohato stačilo na to, aby ste sa v miestnosti museli prekrikovať. V tomto sa ukrýva obrovské pozitívum reproduktora. Nielenže hrá dosť hlasno, nemá ani najmenšie problémy s pridanou hlasitosťou. Zvuk je na maxime rovnako jasný a čistý, ako na polovičnej hlasitosti. Reproduktor je vybavený bezdrôtovou technológiou Bluetooth 5.0, no hudbu prehráte aj z iných zdrojov.

Prepojiteľnosť je veľké plus, ale aj veľké mínus

V tomto vidím najväčšiu silu, ale zároveň aj najväčšiu slabinu reproduktora. Okrem tradičného Bluetooth pripojenia môžete do reproduktora pripojiť tradičný AUX kábel, USB, alebo dokonca mikroSD kartu. Na výber máte veľa možností, no všetky konektory sú umiestnené na spodnej strane reproduktora, na ktorej vo väčšine prípadov stojí. Zároveň sú chránené gumenou krytkou, ktorá sa ťažko vracia na pôvodné miesto. Umiestnenie konektorov nevadí ak máte reproduktor pripevnený počas cesty o batoh, ale ak si ho položíte na stôl, zakryjete si jednu stranu s reproduktormi.

Ďalšou možnosťou je položiť reproduktor buď na stranu s tlačidlami, ktorými môžete zariadenie ovládať, alebo postojačky. Vyberte si sami, či ste ochotní obetovať ovládanie, alebo stabilitu reproduktora. Týmto chcem povedať, že by som naozaj nenašiel nič, čo by som mohol reproduktoru vytknúť, ak by nebolo tejto naozaj hlúpej chybičky krásy.

Keď som reproduktor prvýkrát zapol, najprv ma svojim zvukom príjemne prekvapil. Nie je v ňom totiž badať žiaden šum, ktorý sprevádzal iné typy reproduktorov. Basy, stredy a výšky sú tu naozaj dobre vyladené a nič neprevyšuje nad tým druhým.

LAMAX Street2
Zdroj: vosveteit.sk

Aj keď je umiestnenie konektorov naozaj nešťastné, napriek tomu konektivitu považujem za výhodu, pretože neexistuje veľké množstvo zariadení, ktoré by ponúkali tak široké spektrum pripojení a ak si vezmete do úvahy fakt, že ide o pomerne malý reproduktor, dodatočné konektory sa nedajú umiestniť inde. Na šírku má LAMAX Street2 necelých 20 cm, čo znamená že ho zmestíte kdekoľvek. Zároveň to ale znamená, že výrobcovia nemali veľa miesta, s ktorým by mohli pracovať. Ak to spojíme s výkonnými reproduktormi, umiestnenie konektorov je síce drobná chybička, ktorú sme si všimli, avšak môžeme ju spokojne prepáčiť.

Ďalší, menší, nedostatok sa ukrýva vo funkcii tlačidiel. Nie je to chyba výrobku a ide len o silu zvyku, no funkcie prepnutia skladby a ovládania hlasitosti by som vymenil. Mapované sú na rovnakých tlačidlách a ak chcete pridať hlasitosť, musíte tlačidlo držať, namiesto krátkeho stlačenia, ktoré prepne skladbu. Na väčšine reproduktorov je táto funkcia vymenená, a tak hrozí, že vás to prvýkrát zaskočí. Samozrejme, ide o silu zvyku.

Reprák na cesty

To, že je reproduktor LAMAX Street2 určený hlavne na cesty si všimnete hneď po rozbalení krabice. S reproduktorom dostanete okrem nabíjania a audio kábla aj karabínu a šnúrku, ktoré vám umožnia pripevniť si zariadenie napríklad na batoh. V tomto ohľade by som možno uvítal úplnú vodotesnosť, ktorá sa priam pýta do reproduktoru, určeného na cestovanie.

Vodotesnosť síce chýba, no ďalším prekvapením bolo, keď som zistil, že vďaka USB konektoru môžem reproduktor využiť aj ako provizórnu powerbanku pre telefón. Vyššie som tiež vytýkal nešťastné umiestnenie konektorov a celkovú nestabilitu, no práve vďaka nej som zistil, že reproduktor je odolný a nevadilo mu ani keď párkrát spadol zo stola.

Zábava bez obmedzení

Či už sa rozhodnete ísť na výlet s rodinou, alebo posedieť si s priateľmi, reproduktor LAMAX Street2 bude spoločníkom, ktorý vás v štichu rozhodne nenechá, hlavne keď je zábava v plnom prúde. Dokonca aj pri maximálnej hlasitosti vám vydrží celý večer a ak by vás omrzelo prehrávanie skladieb, môžete sa prepnúť na funkciu rádia a zábava pokračuje ďalej. S funkciou rádia by sa však hodil ešte malý displej, ktorý by prezradil, na akej stanici je reproduktor pripojený a ukazovateľ batérie. Reproduktor vydrží dlho, len musíte hádať, koľko percent vám ešte ostáva. Len dvakrát sa mi stalo, že by sa reproduktor k smartfónu nepripojil na prvýkrát, ale opätovný pokus bol už úspešný. Druhým dychom však treba dodať, že stav batérie môžete odhaliť pomocou smartfónu, kde väčšina zariadení po pripojení zariadenia ukazuje aj stav batérie.

LAMAX Street2
Zdroj: vosveteit.sk

Ak máte k dispozícii dva rovnaké reproduktory, môžete ich pomocou funkcie True Wireless Stereo prepojiť a získate výkon až 30 W. 

Cena reproduktora sa pohybuje okolo 25-30 €, čo je, vzhľadom na výkon, ktorý dostanete, naozaj výborná cena.  Zamrzí možno trochu ešte to, že sa reproduktor prezentuje ako cestovný, no chýba mu úplná vodeodolnosť. Zároveň trpí nešťastným umiestnením konektorov.

Ak chcete počúvať hudbu z USB, alebo z MikroSD karty, obetujte buď zvuk, alebo stabilitu.  Napriek tomu reproduktor ponúka na svoju cenovú kategóriu naozaj bohaté možnosti pripojenia, ktoré iné produkty za rovnakú cenu nemajú. Poteší tiež výkon reproduktora a kvalita zvuku. Za cenu, za akú sa LAMAX Street2 predáva, ťažko nájdete niečo lepšie a to som nespomenul ani výdrž batérie, ktorá je naozaj úctyhodná. Reproduktor má aj viaceré (aj keď do istej miery núdzové) využitia a je pomerne odolný, čo je ďalšia z výhod.

Plusy

+ Cena

+ Kvalitný zvuk

+ Výdrž batérie

+ Rozmery

+ Konektivita

Mínusy

– Nešťastné umiestnenie konektorov

– Funkcie prepnutie skladby a ovládania hlasitosti mohli byť vymenené

– Žiadny ukazovateľ batérie

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close