RecenzieSponzorovaný obsahSpravodajstvoXiaomi

RECENZIA JIMMY JV65: Vyskúšali sme jeden z najnovších tyčových vysávačov od Xiaomi. Ako to dopadlo?

Po dlhšej dobe sme mali príležitosť opäť vyskúšať ďalší tyčový vysávač od Xiaomi. Prečítajte si recenziu na multifunkčný vysávač JIMMY JV65.

V júli minulého roka nám do redakcie zavítal tyčový vysávač Xiaomi JIMMY JV51, ktorý sme podrobili redakčnému testu. O to radšej sme boli, keď nám do redakcie pred pár dňami došla nová generácia tohto vysávača, konkrétne model JIMMY JV65. Hoci na prvý pohľad ide o veľmi podobné vysávače, tak aj napriek tomu prešiel viacerými zmenami k lepšiemu. Poďme sa pozrieť na naše postrehy z jeho používania.

JIMMY JV65. PS: ak Ťa vysávač zaujal, tak nezabudni na kupón „GKBJV65219O“

Tak, ako v prípade prvej generácie tohto vysávača, tak aj tentokrát všetko prišlo v pevnej tvrdenej škatuli, ktorá obsahovala sadu nadstavcov, držiak , s ktorým je možné vysávač upevniť na stenu a samozrejme aj samotný vysávač.  Čo nás však prekvapilo je, že nadstavec, ktorý je určený primárne na koberce, tak nemal svoju extra hlavicu (v predošlom prípade totiž mal), a tak je potrebné nadstavec v hlavici manuálne vymieňať. Musíme však dodať, že my sme ju vymieňali v minimálnom množstve prípadov. Dôvodom je, že sme primárne využívali jemnejšiu hlavicu. Dôvody prečo, vysvetlíme neskôr. Na druhej strane, je však vybavený viacerými nadstavcami a extra hadicou, prostredníctvom ktorej v kombinácii s nadstavcom s kefou, sa dostanete aj na vrch skríň.

JIMMY JV65_recenzia_obsah_balenia
Zdroj: Vosveteit.sk

XIAOMI JIMMY JV65: „Lego pre dospelých“

Ako môžete vidieť vyššie, tak vysávač, resp. jeho jednotlivé časti môžu pripomínať „lego“. Aj to tak v skutočnosti je. Jedinou pevnou častou je totiž samotné telo vysávača, ku ktorému je potrebné všetko pripojiť – týč, nadstavec, nádobku na bordel a podobne. Zároveň však musíme dodať, že všetko drží po kope ako má. Nezaznamenali sme žiadne prípady, kedy by sa niečo odpojilo alebo neprirodzene sa ohýbalo. Hoci dnes nevieme povedať so 100% istotou, či sa časom spoje „nevymykajú“, ale vzhľadom na to, že predošlú generáciu sme používali viac ako pol roka a všetko fungovalo ako má, tak nemáme ohľadne tohto žiadne obavy. 

Jimmy JV65_recenzia
Zdroj: Vosveteit.sk

Čo nás prekvapilo oproti minulej generácii, je (pocitovo?) menšia nádoba na bordel, a to aj napriek tomu, že komunikovaná kapacita je rovnaká (0,5 litra). Čo sa týka objemu, tak je možné, že je rovnakou, ale usporiadanie priestoru v rámci nádoby je odlišné. V dôsledku toho sme mali pocit, že nie je tak veľkou. Dôvodom je, že zatiaľ čo v predchádzajúcej generácii vysávača bol Hepa filter čiastočne schovaný v „tele“, tak tentokrát ho výrobca celý umiestnil v zbernej nádobe. Mimochodom, Hepa filter zabraňuje preniknutiu prachu  a drobných nečistôt späť do ovzdušia.

Čo to však znamená v praxi? Možno o niečo málo častejšie čistenie nádoby, ktorú odpojíte od teľa vysávača tlačidlom umiestneným v spodnej časti nádoby. Nemali sme však s vysávačom problém povysávať celý byť o rozlohe 70 metrov štvorcových dva, maximálne tri razy  bez toho, aby sme museli čistiť nádobu. Zároveň však musíme dodať, že v domácnosti nemáme žiadneho psa, ktorý by nadmerne pĺzol.

Ako sme v úvode písali, tak vysávač ponúka viacero nadstavcov. Podľa nášho názoru je ich až zbytočne veľa. My sme reálne využívali len 2. Nadstavec na drobné nečistoty, v prípadoch kedy sa Vám dačo rozsype, a hlavicu  s jemnou kefou. Dôvod, prečo sme využívali len jeden hlavný nadstavec a nie oba je ten, že je jednoducho účinnejší, a to ako na kobercoch, tak aj na podlahách, kde okrem iného aj čiastočne bojuje so šmuhami (PS: v prípade šmúh dokáže bojovať len s jemnými). Okrem toho musíme vyzdvihnúť, že nadstavec  je upravený špeciálnymi štetinkami, ktoré nenavíjajú vlasy a zachytávajú vo zvýšenej miere prach. To sa však nedá bohužiaľ povedať o druhom hlavnom nadstavci. Mimochodom, musíme pochváliť, že Xiaomi myslelo aj na spodnú povrchovú úpravu hlavice v podobe drobných koliesok a jemnej handričky po jej hranách. Vďaka tomu nedochádza k poškriabaniu parkiet.

 

JIMMY JV65: Ako funguje v praxi?

Prejdime k samotnému vysávaniu, čo je vlastne hlavný účel tohto pomocníka. Výkon motora je 500W so sacou silou 145AW a je to aj cítiť. Keď sme testovali JV51, tak nás nadchol 400W motor so sacou silou 130AW, ktorý si dokázal v podstate poradiť s každým bežným bordelom. Dnes by sme ho opísali už inak, ako tomu bolo pred pol rokom. Opísali by sme ho ako dostatočný a nadpriemerný vo svojej cenovej kategórii. JV65 je však jednoducho o triedu lepší. Inými slovami, na zažratú špinu v prípade JV51 ste museli po ploche prebehnúť viackrát, zatiaľ čo s JV65 je to už len 1 až 2-krát. Dokonca nemal problém ani so zažratými chlpmi po domácom miláčikovi v koberci (v našom prípade konkrétne so srsťou zajaca). V tomto prípade bolo však potrebné prebehnúť poriadne, a nie len „letmo“. V každom prípade, lepšie je jedenkrát vidieť ako 10-krát počuť (v našom prípade čítať). A práve preto sme si pre Vás pripravili krátky test, ktorý spočíval v povysávaní  zmesy bordelu nižšie.

Zmes bordelu_test_jimmy JV65
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako môžete vidieť vyššie, tak zmes bordelu pozostáva z dolámaných špagiet, granúl, potrhanej vreckovky a drobného štrku. Ten sme následne rozsypali ako na koberec, tak aj na parkety. Podarí sa podľa Vás vysávaču s týmto bordelom popasovať? Pozrieť sa môžete nižšie.

Ako ste mohli vidieť vyššie, tak s bordelom si vysávač poradil vcelku dobre. Objem nádoby so špinou, ktorú ste mohli vidieť nad videom, sme povysávali za necelých 45 sekúnd. Jedine čo by sme vytkli vysávaču je to, že si nedokáže poradiť s väčším množstvom bordelu po kope, ktorý je pevný a široký približne 2,5 centimetra a viac. V závere videa preto môžete počuť „hlasnejší“ zvuk, ktorý indikoval prekážku v trubici. Na druhej strane, bordel ako je vyššie asi nebudete vysávať.

Jimmy JV65_3 režimy vysavania
Zdroj: Vosveteit.sk

Okrem toho ponúka ešte ďalšie 2 vyššie režimy vysávania, vďaka ktorým je tento vysávač možné využívať aj na čistenie auta.  Tu opäť musíme pochváliť  výrazný posun dopredu. Prejdime však samotnej batérii, ktorá disponuje kapacitou až 20 000mAh. Zatiaľ čo v prípade predošlej generácie, v Turbo režime sme fungovali 4-5 minút, tak v prípade teraz testovaného vysávača, je doba vysávania v tom najvyššom režime niečo málo pod 10 minút. V prípade stredného režimu je to približne 20 až 25 minút a v prípade bežného režimu je to viac ako hodina. Inými slovami, výdrž je skutočne skvelou. Doba nabíjania je približne 3,5 hodiny. V  závere musíme dodať, že vysávač váži niečo málo pod 1,5 kilogramu. Je tak s ním možné  jednoducho manipulovať. Čo sa týka hlavice, tak tá je vysoká približne 7 centimetrov, je tak možné s vysávačom ísť aj pod väčšinu nábytku.

JIMMY JV65. PS: ak Ťa vysávač zaujal, tak nezabudni na kupón „GKBJV65219O“

Ako by sme zhodnotili vysávač? Hneď v úvode musíme povedať, že nie je lacným špásom. Za štandardných podmienok stojí približne 265€ spolu aj s poštovným z európskeho skladu, avšak vďaka kupónu „GKBJV65219O“ jeho cenu aktuálne stlačíš na 225€ spolu aj s poštovným. Doma ho tak môžete mať od 2 do 7 dní. Vzhľadom na to, že sme mali možnosť v minulosti aktívne používať predošlú generáciu, ktorá je o niečo lacnejšia (o ~40€) a zároveň aj o niečo menej výkonná, tak my by sme  v súčasnosti   pri rozhodovaní sa medzi oboma vysávačmi zvolili novšiu generáciu. Dôvodom je, že rozdiel vo výkone je jednoducho cítiť a cena nie je až tak „uletenou“ v prípade využitia kupónu. V každom prípade, ide o skvelého pomocníka, ktorého si nevieme vynachváliť.

Zobraziť komentáre
Close
Close