RECENZIA: Huawei Watch 3 Pro, chytré hodinky, ktoré majú veľké ambície. Aké su však v praxi?

Redakciou sa nám prehnali chytré hodinky Huawei Watch 3 Pro. Dovoľte nám nižšie sprostredkovať naše pocity z používania hodiniek.

Huawei Watch 3 Pro displej
Zdroj: Vosveteit, Viera Marušicová

Čoraz viac ľudí siaha po inteligentných hodinkách, či rôznych chytrých náramkoch, ktoré sú nám schopné sprostredkovať hlbšie informácie o našej aktivite. Naposledy sme sa pozreli na chytrý náramok Xiaomi Mi Band 6, a dnes sa pozrieme na produkt spoločnosti Huawei. Pôjde konkrétne o chytré hodinky Watch 3 Pro.

Huawei Watch 3 Pro sú masívnymi hodinkami, ktoré patria do prémiového segmentu. Zodpovedá tomu nielen cena, ale i funkcie a kvalita vyhotovenia hodiniek.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Huawei Watch 3 Pro: Už pri prvom dotyku pocítite, že ide prémiové chytré hodinky

Tak, ako tomu bolo v minulosti v prípade produktovej rady Huawei Watch, tak aj v tomto, Huawei si dal záležať na spracovaní hodiniek. Spracovanie je na vysokej úrovni, ba až špičkové, ale potešia aj prémiové materiály, akými sú napríklad titánové telo, či zafírové sklíčko. Mimochodom, zadná strana na ktorej nájdete snímač, sa môže pochváliť keramickým vyhotovením. Rovnako musíme ešte spomenúť, že v okrajoch hodiniek nájdeme skrytý hlasitý reproduktor a mikrofón. Mimochodom, hodinky možno využiť aj ako diktafón. Ďalej treba spomenúť, že remienok je vyrobený z pravej kože, ktorá je prešívaná.

Keď už hovorím o materiáloch, tak rovnako musím pri pohľade na hodinky spomenúť, že disponujú dvoma tlačidlami, ktoré slúžia na ovládanie hodiniek a prácu s funkciami. Ako môžete nižšie vidieť, tak jedno z tlačidiel je v tvare korunky, ktoré evokuje klasické hodinky. Tie vskutku môžete aj celkom vierohodne imitovať prostredníctvom zmeny úvodnej obrazovky.

Hneď však musím povedať, že Watch 3 Pro, sú väčšími, ako mnohé iné hodinky, 48 x 50 x 14,0 mm. Na môj vkus boli o niečo väčšími a hrubšími, ako som zvyknutý. Trvalo mi to však pár dní, kým som na ich veľkosť zabudol a pokladal som ich za normálne. Rovnako musím spomenúť aj ich váhu, ktorá činí 64 gramov, čo je už na ruke cítiť. Samozrejme, ruku vám to neodtrhne, budete ich však vnímať.

Huawei Watch 3 Pro na ruke
Zdroj: Vosveteit, Viera Marušicová

Displej patrí medzi špičku

Samozrejme, ako to pri chytrých hodinkách býva, tak jednou z hlavných častí je displej. Ten v tomto prípade je veľký 1,43“ a ide o AMOLED technológiu. Poteší aj vysoké rozlíšenie 466 x 466 bodov. V praxi to znamená, že obraz je natoľko ostrým, že ak sa zmeníte napríklad úvodnú obrazovku z digitálnych hodiniek na ručičkové, tak len ťažko spozorujete, že to je displej. Rovnako musím pochváliť aj viditeľnosť displeja na priamom slnku. Huawei hovorí, že hodinky podporujú svietivosť až do 1 000 nitov.

Huawei Watch 3 Pro displej_2
Zdroj: Vosveteit, Viera Marušicová

Pri displeji rovnako treba povedať, že nechýbajú možnosť zapnutia funkcie Always-on, či funkcia rozsvietenia hodiniek pri zodvihnutí ruky smerom k tvári. Zároveň však treba spomenúť, že ide o funkcie, ktoré majú dopad na výdrž batérie.

Viac ako 100 športových režimov

Huawei Watch 3 Pro sú chytrými hodinkami, ktoré sú schopné monitorovať vašu dennú aktivitu 24/7. Ponúkajú viac ako stovku športových módov, dokážu merať teplotu kože, podporujú i SOS detekciu, napríklad pri páde. Hodinky sú okrem iného schopné automatickej detekcie športovej aktivity, avšak len pri pár športoch. Samozrejme, to nie je všetko. Nechýba ani monitorovanie tepu srdca, či Sp02, teda saturácie kyslíka v krvi. Tu musím ešte podotknúť, že v hodinkách je implementovaná nová generácia technológie merania tepu srdca, TreSeen 4.5, ktorá sľubuje presnejšie výsledky v porovnaní s predošlou generáciou technológie. Rovnako sa hodinky môžu pochváliť meraním úrovne stresu, či kvality spánku. Samozrejme, nechýba ani meranie krokov. Čo sa mi veľmi na hodinkách vo všeobecnosti páčilo je, že viacero dát si môžete pozrieť priamo v rozhraní hodiniek bez toho, aby ste museli otvárať mobilnú aplikáciu.

Huawei Watch 3 Pro sportove rezimy
Zdroj: Vosveteit, Viera Marušicová

Čo sú však ďalšie zaujímavé funkcie, ktoré mnohé hodinky neponúkajú, tak je napríklad možnosť merania nadmorskej výšky, či atmosférický tlak. Ide o funkcie, ktoré využijú najmä vášniví turisti, ktorí sa častokrát pohybujú v kopcoch. Samozrejme všetky dáta, vrátane záznamov cvičenia, informácií o spánku, srdcovom tepe a podobne, nájdete v rozhraní notoricky známej aplikácie Zdravie.

Rovnako treba spomenúť, že hodinky ponúkajú aj obdobný panel s nástrojmi, ako nájdeme v telefónoch s operačným systémom Android. Ide o ponuku, ktorú vyvoláte na domovskej obrazovke potiahnutím displeja smerom dole. K dispozícii budete mať viacero skratiek. Ide napríklad o skratky k alarmom, svetlu, možnosť zapnutia funkcie nevyrušovať a podobne.

Huawei Watch 3 Pro notifikacna lista
Zdroj: Vosveteit, Viera Marušicová

V súvislosti s funkciami hodiniek ma potešil ešte rýchly prístup k notifikáciám, ktorý je možné vyvolať potiahnutím prstov smerom zdola na hor na úvodnej obrazovke hodiniek. V súvislosti s operačným systémom a notifikáciami ešte spomeniem, že poteší plná podpora smajlíkov. Na druhej strane musím spomenúť, že chýba funkcia reagovania na notifikácie, čomu nerozumiem, prečo ju Huawei nezapracoval. Dôvodom je, že hodinky ponúkajú plnohodnotnú klávesnicu a tak reakcie, by teoreticky mohli byť možné. Škoda, je to však minimálne popud pre spoločnosť, aby v ďalších aktualizáciách systému, túto funkciu zapracovali.

Keď už spomínam notifikácie, tak musím spomenúť, že Huawei Watch 3 Pro disponujú technológiou Bluetooth 5.2 a prepojenie s hodinkami fungovalo skvelo. Nedochádzalo k výpadkom a prenos informácií medzi zariadeniami bol bleskovým. Čo sa týka ďalšej konektivity, tak hodinky popdporujú mobilné siete do 4G/LTE, Wi-Fi, NFC, GPS, Glonass, Galileo, Beidou, QZSS, zvýšená odolnosť voči vode do 50M, reproduktor, mikrofón, snímač tepu srdca, SpO2, VO2max, kompas, barometer, meranie telesnej teploty.

Whatch 3 Pro ponúkajú niekoľko pokročilých funkcií, ktoré však u nás zatiaľ nevyužijete

Chytré hodinky sa môžu ďalej pochváliť aj funkciou eSIM. Využitie funkcie je však v našich končinách aktuálne obmedzené. Nie všetci operátori podporujú túto technológiu pričom ak ju podporujú, tak k dispozícii je len pre niektoré zariadenia. Rovnako musím spomenúť, že hodinky bežia na operačnom systéme HarmonyOS a nájdete v nich aj obchod App Gallery. Druhým dychom však musím dodať, že ponuka aplikácií pre chytré hodinky, je vcelku chudobnou. Ponúkajú však napríklad Mapy Petal, či nejaké GPS nástroje a podobne. Napriek tomu samotná prítomnosť obchodu z úrovne rozhrania hodiniek, zariadeniu svedčí. Možno sa tu časom objaví aj niekoľko ďalších aplikácií. Keď už spomínam GPS, tak musím spomenúť, že hodinky disponujú vstavaným modulom, ktorý je schopný monitorovať vašu polohu v reálnom čase pričom svoj pohyb, môžete sledovať na mape.

Huawei Watch 3 Pro_GPS funkcia
Zdroj: Vosveteit, Viera Marušicová

Rovnako mi nedovolí nepozastaviť sa ešte pri HarmonyOS. Celý systém je prekvapivo plynulý a pohotový. V tomto ohľade Huawei Watch nechávajú za sebou hodinky WearOS alebo dokonca Fitbit, kde je táto rýchlosť prevádzky veľmi žiadaná.

Hodinky sa ďalej chvália aj technológiou NFC. Je tam však jedno ale. Tu však musím povedať, že hoci je táto technológia prítomnou, tak ju pravdepodobne nevyužijete. Dôvodom je, že spoločnosť aktuálne v našom regióne neponúka žiadne platobné služby.

Ide o „trojdňové až päťdňové“ hodinky

Čo sa týka výdrže batérie, tak tu musím povedať, že je dostačujúcou, ale neohúrila ma. Dôvodom je, že pri aktívnom využívaní hodiniek, sa dostanete niekde na úroveň 3 až 5 dní. Samozrejme, ak obmedzíte fungovanie funkcií, ako je Always On, nemáte neustále zapnuté GPS a podobne, tak výdrž viete natiahnuť o ďalšie dni. Najviac samozrejme šťavu odčerpávajú cvičenia – obzvlášť tie s GPS. Rovnako vo veľkej miere výdrž závisí aj od notifikácií a tu musím povedať, že patrím skôr k aktívnejším používateľom, ktorým displej svieti pomerne veľkú časť zo dňa. Pri menej aktívnym používateľoch, Huawei sľubuje výdrž až na úrovni  do 21 dní pri využití režimu Ultra dlhej výdrže. Osobne však musím povedať, že ak by som chcel hodinky využívať v tomto režime, tak pravdepodobne by som sa pozrel po lacnejšej alternatíve.

Huawei Watch 3 Pro sú jedny z najprémiovejších hodiniek, aké som mal v rukách

Záverom musím povedať, že chytré hodinky bezpochyby patria medzi kvalitnejšie kúsky, aké sa mi kedy dostali do rúk. Môžem rovnako povedať, že ponúkajú funkcie, ktoré im konkurencia môže závidieť. Druhým dychom však musím povedať aj B, a to, že niektoré z funkcií, hoci hodinky nimi disponujú, nie sú u nás ešte v praxi využiteľnými. Pri cenovej hladine, okolo 390€, čo sa dnes predávajú, je otázne, či ešte nepočkať nejaký ten týždeň, kedy budú hodinky dostupné v zľavách. Ak však bažíte po prémiových hodinkách dnes a využijete gro funkcií, tak ich kúpou nešliapnete vedľa. Stoja ze hriech.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre