RECENZIA: Chytrý náramok Honor Band 5i je šikovným spoločníkom s dostatkom funkcií a atraktívnou cenou

Oproti modelu Honor Band 5 prichádza s vylepšeným systémom nabíjania a lepšou cenou

Honor Band 5i
Zdroj: vosveteit.sk

V posledných dňoch  sme mali možnosť vyskúšať inteligentný náramok Honor Band 5i od spoločnosti Huawei. Oproti predchodcovi, náramku Honor Band 5, ktorý sme testovali pár mesiacov, musím konštatovať, že ide o krok vpred.  Spolu s Xiaomi Mi Band 4 ide o najžiadanejšie fitness náramky na trhu a tu sú naše skúsenosti z týždňového testovania verzie náramku Honor Band 5i.

HONOR Band 5i

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Balenie Honor Band 5i náramku

Ide o  o jednoduché balenie, ktoré je dosť podobné jeho predchodcovi. Jediné, čo vo vnútri nenájdete sú káble, či dokovací port na nabíjanie. Honor Band 5i prichádza s konektorom USB Type-A, zabudovaným priamo v jednej strane náramku. Odpadla tým potreba hľadať dodatočné zariadenia a náramok si môžete jednoducho zložiť z ruky a napojiť do notebooku, či do nabíjačky s USB portom. Vďaka dizajnu konektora ide náramok zasunúť do USB obojstranne, čo môže na prvý krát zmiasť. Nejde však   o problém, ktorý by znamenal väčšie komplikácie.

Dizajn náramku

Oproti predchodcovi má fitness náramok Honor Band 5i rovný displej, na rozdiel od mierne zahnutého v prípade predchádzajúcej verzie. Dizajnovo sa jedná o elegantný model, ktorý pristane na každú ruku. Návrhom sa o čosi viac približujú modelu Xiaomi Mi band 4, no opäť tu prevláda výraznejšie domovské tlačidlo, čo je pre nás prijateľnejšia voľba. Posúdenie však necháme na Vás. Displej má velkosť 0.96 palca, čo je malá zmena oproti náramku Honor Band 5, ktorý ponúkal 0.95 palca. LCD displej má rozlíšenie 160 x 80 px, čo je naopak menej, než tomu bolo pri Honor Band 5 (120 x 240).

Honor Band 5i
Zdroj: vosveteit.sk

Remienok prešiel menšími zmenami, čo znamená, že sa zbavil vrúbkovanej časti. Tentokrát je hladký, no to neznamená, že by padal z ruky. Skoba je plastová, totožná s verziou Honor Band 5, no prúžok, ktorý slúži na zaistenie remienka má menší výstupok, ktorý zapadá do dierok a tým pádom istí proti nežiadúcemu uvoľneniu. Na ruke držia pevne a pritom tak hladko, že ich vôbec nevnímate.

Slovenčina nie je podporovaná

Náramok fungoval po celý čas v anglickom jazyku. Slovenčina sa napriek jazyku telefónu do zariadenia nenahrala a nebola dostupná ani v menu jazykov. Jazyk sa vo verzii Honor Band 5 sám synchronizoval s jazykom telefónu, avšak v prípade testovaného modelu  to tak nebolo (pozn. redakcie:). Jazyk si sami nastavíte pri prvom spustení náramku a reč, v ktorej hovorí váš telefón naň nemá žiaden vplyv.

Konektivita

Náramok Honor Band 5i sme testovali na smartfóne Xiaomi RedMi 6, kde bežal viac-menej bez problémov. Pripojenie bolo rýchle, no narazili sme na menší problém, kedy bolo treba reštartovať aplikáciu zdravie, cez ktorú sa náramok spojí s vašim telefónom, aby sa nám podarilo úspešne pripojiť. Ide o problém, ktorý nastal jedine vtedy, ak sme telefón nechali položený na stole a odišli do vedľajšej miestnosti. Uznávame, že sa mohlo jednať aj o chybu v telefóne, nakoľko sa tento problém udial len z času na čas, čiže sa pravidelne neopakoval.

Honor Band 5i
Obrazovka pripojenia náramku Zdroj: vosveteit.sk

Funkcie

Náramok prichádza s viacerými funkciami, ktoré sú porovnateľné s ostatnými náramkami na trhu. Čo ich však odlišuje od konkurencie je monitorovanie kyslíku v krvi, čo je príjemnou novinkou a precízne monitorovanie spánku. Pri troch príležitostiach dokázal náramok celkom presne zobraziť dobu, ktorú sme strávili spánkom. Ďalšou výhodou rozhrania je široké množstvo ciferníkov, ktoré si môžete stiahnuť. V aplikácii nájdete farebnejšie vzory, ale aj miernejšie, čiže na chuť si príde naozaj každý. Ikony sú veľké a jasné. Funkcia, ktorú sme si obzvlášť pochvaľovali je prepínanie obrazoviek pomocou pohybu zápästia a ovládanie hudby. Môžete tak pohodlne ovládať napríklad aplikáciu YouTube, Spotify, či hudobný prehrávač vo vašom mobile. Jedná sa o nesmierne užitočnú funkciu, najmä pri cestovaní, kedy môžete prepínať skladby, či ovládať hlasitosť bez toho, aby ste mobil vybrali z vrecka.

Ďalším esom v rukáve je bohatý výber športových režimov, vďaka ktorým si navolíte presne ten typ cvičenia, aký potrebujete. Medzi ne patrí napríklad beh vonku, beh na stroji, prechádzka (opäť vonku či na trenažéri), veslovanie a nájdeme tu aj voľné cvičenie, či bicyklovanie. Vyskúšali sme viacero režimov, vrátane funkciu voľného cvičenia, pri ktorej sme si nastavili čas a náramok nás v pravidelných intervaloch upozorňoval, koľko času nám ostáva do konca. K dispozícii je presne 8 druhov cvičení, z  ktorých si môžete vybrať. Ľahkosť náramku taktiež pomáha, keďže pri cvičení, ako aj bežnom nosení ani neviete, že ho máte na ruke. Pri porovnaní s konkurenčnými náramkami ako Mi Band 4 a Honor Band 5 výsledky boli zrovnateľné s minimálnymi odchýlkami.

Meranie tepu a spánku

K dispozícii vám bude aj 24-hodinové monitorovanie tepu, vďaka čomu získate prehľad o svojom zdraví. Počas cvičebného programu monitoruje intenzitu tepu a ukáže vám, aké sú optimálne hodnoty. Honor Band 5i prichádza, ako jeho predchodca, s funkciou TruSleep, ktorá vám v dlhšom časovom rozmedzí analyzuje spánkové návyky a následne poskytne rady, ako váš spánok skvalitniť.

Čo zamrzí je, že takmer všetky nastavenia riešite hlavne cez mobilnú aplikáciu zdravie. V prípade modelu Honor Band 5 ste si mohli ciferníky vymeniť priamo v hodinkách, no túto možnosť sme v Band 5i nepostrehli.

Honor Band 5i
Nastavenia v aplikácii Zdravie. Zdroj: vosveteit.sk

Batéria a upozornenia

Pri bežnom používaní (stále pripojenie, niekoľko desiatok notifikácií za deň a aktívne monitorovanie tepu) vydržala batéria niečo málo cez týždeň. Batéria má kapacitu mAh a výrobcovia sľubujú výdrž 9 dní na jedno nabitie, čo zhruba sedí. Po 10 dňoch sme sa dostali na 9%. Čo sa týka upozornení, odozva je rýchla a náramok reaguje takmer okamžite. Vibrácie sú však dosť slabé, a tak je možné, že niektoré upozornenia ľahko prehliadnete. Notifikácie sa vám ukladajú do samostatného menu, kde si ich môžete spätne pozrieť. V aplikácii zdravie si môžete sami zvoliť, od akých aplikácii chcete dostávať upozornenia.

Honor Band 5i
Napájanie. Zdroj: vosveteit.sk

Zhodnotenie

Inteligentný náramok Honor Band 5i je šikovným spoločníkom, s množstvom funkcií a bohatým výberom športových módov. Oproti modelu Honor Band 5 je ich o čosi menej a zamrzí aj absencia Slovenského jazyka.  Batéria vydrží približne 9-10 dní pri bežnom používaní, čo je približne toľko, koľko výrobca sľubuje.

Dizajnom nám prišiel krajší ako Honor Band 5, avšak závisí to od toho, či ste fanúšikmi zakriveného displeja, alebo rovného, inak sú takmer totožné. Poteší mnoho vzorov ciferníka,  z ktorých si vyberie naozaj každý. Cenovo sa na Slovensku pohybuje 30-40€.  Náramok sme objednávali  z online obchodu TomTop, v ktorom aktuálne stojí niečo málo pod 30€. 

HONOR Band 5i

V prípade Honor Band 5 batéria vydržala približne 7 dní, čo je o trochu menej než pri tomto modely. Neprekonateľnou výhodou je jednoduché nabíjanie, pri ktorom nie je potrebná nabíjačka, či káble navyše. Ak chcete šikovnú verziu náramku Honor Band 5i je dobrou voľbou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre