RCS správy dostali funkciu, ktorá má potenciál zachraňovať životy. U nás chýba. Halóóó, a čo Slováci, kedy ju dostaneme?!

Google pridáva do RCS správ podporu odosielania fotografií, GPS polohy a ďalších informácií so zachovanými zložkami. U nás ale funkcia chýba, zatiaľ nie je podporovaná.

RCS spravy nudzova situacia
Zdroj: Vosveteit.sk

Pravdepodobne aj vy nosíte neustále vo vrecku nohavíc smartfón. Bez mobilného zariadenia sa väčšina z nás cíti ako bez nohy či ruky, a preto telefón máme prakticky neustále pri sebe.

Možno sa vám už niekedy stalo, že ste sa ocitli v krízovej situácii, kedy ste si nevedeli pomôcť a vďaka mobilnému zariadeniu, ste ju privolali. Či išlo o rodičov, kamaráta, políciu alebo záchranárov. Okrem iného Android smartfóny ponúkajú užitočnú funkciu, ktorou sú „Núdzové informácie“. Dostupnou je od Androidu 12. Ide o aplikáciu, do ktorej môžete vložiť vaše základné informácie, napríklad, akú máte krvnú skupinu, či trpíte nejakou alergiou, núdzový kontakt a podobne. Táto nenápadná funkcia dokáže byť kľúčovou v momente, keď sa ocitnete v núdzovej situácii a „nie je čas na rozmýšľanie“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
nudzove informacie android smartfon
Zdroj: Vosveteit.sk

V niektorých krajinách táto aplikácia dokonca sama zavolá pomoc, ak identifikuje, že ste v problémoch.

Google predstavil novú funkciu, ktorá má potenciál zachraňovať životy, no u nás chýba

Technologický gigant najnovšie predstavil ďalšiu funkciu, ktorá má potenciál zachraňovať životy.

Ide konkrétne o možnosť komunikácie cez RCS správy so záchrannými zložkami. Pre tých, ktorí nevedia, tak RCS je formát správ, ktorý umožňuje odosielať správy rovnako, ako je tomu v aplikáciách ako WhatsApp, Messenger a podobne. Inými slovami, ide SMS správy, ktoré podporujú chatovacie funkcie.

Ako vysvetľuje technologický gigant na svojom webe, tak používateľ, ktorý sa ocitol v tiesni, môže takto potenciálne odoslať záchranárom či policajtom napríklad fotografie vo vysokom rozlíšení, zdieľať presnú polohu, čo je v život ohrozujúcej situácii kľúčové, aby sa k vám dostali záchranné zložky včas.

RCS spravy nudzova situacia fotka_1
Zdroj: Google

Ako už ale z textu vyššie tušíte, tak táto funkcia, nateraz, v našom regióne nie je dostupnou. Aktuálne ju môžu používať len používatelia naprieč USA.

Ak sa pýtate, kedy bude dostupnou, tak pre vás teraz nemáme odpoveď. Google túto informáciu nezverejnil.

„V rámci nášho záväzku k bezpečnosti používateľov aktívne pracujeme s partnermi v celom odvetví na rozšírení prístupu k tiesňovým službám prostredníctvom RCS. Naším cieľom je, aby sa RCS stal štandardom pre posielanie textových správ tiesňových služieb kdekoľvek, a pozývame ekosystém, aby sa s nami spojil a poskytoval spoľahlivé núdzové správy pre každého.“

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre