Windows

Qualcomm ukázal video ako funguje Windows 10 s mobilným ARM procesorom (Snapdragon 835)

Smartfóny a ARM procesory sú dnes bez seba podstate nevyužiteľným kusom hardware, a práve preto posúvanie  hraníc v spojitosti s mobilnými procesormi je budúcnosťou.

Dlho sa už hovorí o spolupráci spoločností Microsoft a Qualcomm na prácach týkajúcich sa spojazdnenia plnohodnotného Windowsu 10 na mobilných procesoroch, kde sme mohli vidieť viacero lastovičiek tejto kooperácie, napríklad v podobe bežiaceho Photoshopu na procesore Snapdragon 835. Dnes, Qualcomm prišiel s videom, v ktorom je zachytená práca so spomínaným typom procesora v spojitosti s využívaním operačného systému Windows 10. V rámci neho budete môcť vidieť napríklad náhľad prác s kancelárskym balíkom Office či prehrávanie videa.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Windows 10 na ARM procesoroch oficiálne príde už čoskoro, spolu s oficiálnym vydaním aktualizácie Fall Creators Update, ktorá je naplánovaná ešte v rámci tohto roka. Pre mnohých možno táto novinka na prvý pohľad nie je až tak významnou, ale tí, ktorí majú aspoň základné IT zručnosti vedia, že týmto pokrokom sa dosiahne nie len výrazne zlacnenie zariadení, ale prináša ďalekosiahle možnosti ako spraviť napríklad z ľubovoľného smartfónu, ktorí disponuje daným procesorom v podstate klasický počítač bez výrazných obmedzení.

Zdroj: Youtube.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close