Qualcomm Snapdragon 865 je oficiálne predstavený. Dočkali sme nie len nárastu výkonu, ale aj výkonnejšej AI

Spoločnosť Qualcomm oficiálne predstavila nový čipset pre budúcoročné vlajkové lode – Snapdragon 865, ktorý prináša viacero inovácií.

Qualcomm snapdragon 865 predstaveny
Zdroj: Youtube (Qualcomm Snapdragon)

Po včerajšek „upútavke„, dnes spoločnosť Qualcomm oficiálne predstavila nový procesom Snapdragon 865. Na konkrétne špecifikácie procesora upozorňuje portál gsmarena.com. Jedná sa čipset, ktorý bude poháňať väčšinu high-endových Android zariadení budúceho roka.

Oproti predošlému modelu sa môžeme tešiť na o 25% lepší výkon procesora. a zároveň na o 20% rýchlejšie vykresľovanie grafiky. Zdvihnutie výkonu procesora sa dosiahlo hlavne použitím jadier ARM Cortex-A77, no konfigurácia ostáva rovnaká. Stále tu nájdeme jedno hlavné jadro nastavené na 2.84 GHz, tri výkonnostné jadrá na 2.4 GHz, a štyri úsporné na 1.8GHz.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nový  Adreno 650, grafický procesor podporuje QHD+ displeje so 144Hz obrazovkou, alebo UHD so 60Hz. Ďalej, Spectra 480 podporuje fotoaparáty až do rozlíšenia  200 megapixelov. V prípade nulového oneskorenia uzávierky sa kvalita zníži na 64MP, alebo v prípade duálnych kamier na 25MP. Natáčanie videí bude možné s HDR a v 4K pri 60fps. Bez HDR sa bude dať nahrávať pri 120 fps, alebo pri 8K na 30 fps.

Súčasťou procesora je aj modem X55, ktorý bude podporovať, ako 4G, taj aj 5G. Maximálna rýchlosť sťahovania je možná až do 7.5 Gb za sekundu, alebo pri 4G 2.5 Gb. Snapdragon 865 má Wi-Fi 6 overenie a podporuje Bluetooth 5.1, aptX, TWS, AptX adaptive a AptX Voice. Hexagon 698 a Tensor akcelerátory prinesú umelú inteligenciu, ktorá zdvojnásobí výkon svojho predchodcu (pozn. redakcie: čipset je schopný zvládnuť až 15 biliónov operáci za sekundu).

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre