SpravodajstvoTechnológieXiaomiZariadenia

Qualcomm prisľúbil 5G čipy aj pre slabšie zariadenia. Xiaomi má byť prvým výrobcom, ktorý prinesie nové procesory

Na virtuálnej konferencii IFA spoločnosť oznámila, že 5G bude od budúceho roka dostupnejšie

5G sa začiatkom budúceho roka dostane aj na lacnejšie smartfóny, a to vďaka novým čipom od Qualcommu. Tie sa objavia primárne v zariadeniach Motorola, Oppo a Xiaomi.

Väčšinou to tak býva, že nová technológia, príkladom ktorej je aj 5G, sa objaví najprv v drahších zariadeniach a až neskôr sa dostane aj do zariadení nižšej cenovej kategórie. Prvé smartfóny, ktoré mohli využívať funkcie 5G sa pohybovali okolo 1000 amerických dolárov (pozn. redakcie: 859€), cena však klesla pomerne rýchlo. Píše o tom portál CNET.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Minulý rok sa na výstave IFA Qualcomm zaviazal, že 5G prinesie aj na 6. a 7. sériu svojich čipov. Tieto procesory môžete nájsť v zariadeniach strednej triedy, od výrobcov, ako napríklad Motorola, TCL a HMD. Tento rok, počas rovnakej konferencie, Qualcomm oznámil ešte lepšie správy. 5G sa objaví aj v zariadeniach do 250 dolárov (pozn. redakcie: 214€). Možnosť pripojiť sa na najnovšiu generáciu mobilnej siete príde v čipoch zo série Snapdragon 4.

„Pomocou série procesorov Snapdragon sa snažíme zabezpečiť dostupnosť najnovších technológií aj v cenovo dostupných zariadeniach,“ vyjadril sa prezident Qualcommu, Cristiano Amon, počas virtuálnej konferencie IFA.

Dostupné technológie

Bližšie informácie o nových čipoch však neprezradil, s tým že spoločnosť poskytne viac informácií neskôr. Šírenie technológie 5G je momentálne dôležitejšie, než kedykoľvek predtým. Väčšia prenosová rýchlosť môže zlepšiť všetky aspekty nášho života, od videohovorov až po telemedicínu, či virtuálnu realitu. Zavedenie možností 5G aj do štvrtej série procesorov Snapdragon výrazne pomôže rozšíreniu mobilnej siete do celého sveta. Spoločnosť Qualcomm predpokladá, že sa im podarí zasiahnuť regióny, v ktorých sa nachádza až 3.5-miliárd užívateľov smartfónov.

Motorola, Oppo a Xiaomi sa zaviazali, že budú vyrábať smartfóny, ktoré budú obsahovať novú generáciu procesorov od Qualcommu. Prvé zariadenia by sme mohli čakať v prvom štvrťroku budúceho roka.

„Xiaomi bude prvou značkou, ktorá prinesie 5G na tejto platforme,“ vyjadril sa generálny riaditeľ Xiaomi, Lei Jun.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close