Qualcomm predikuje, že na Slovensku by mohla byť 5G technológia dostupná už od roku 2021

Qualcomm počas konferencie v New Yorku publikoval mapu s predpokladaným budúcim pokrytím 5G technológie. Na mapke nechýba ani Slovensko!

5G technologia
pixabay.com (geralt)

Výrobca mobilných čipov, spoločnosť Qualcomm, má kľúčovú úlohu v prechode na technológiu 5G. V   nedávnej dobe usporiadali akciu v  New Yorku, kde prezident spoločnosti, Christiano Amon, odhalil mapu celosvetového prechodu na sieť 5G. V  grafike je zaznačená krajina po krajine spolu s jej pripravenosťou na tento cieľ. Uvedené sú v nej aj rozvojové krajiny.

Qualcomm 5G
Zdroj: gizmochina.com

Qualcomm očakáva, že na budúci rok bude 5G sieť dostupná vo veľkých metropolách a  následne sa v roku 2021 spustí aj v rozvíjajúcich sa krajinách. Infografika ukazuje že sa nižšia verzia siete (pozn. redakcie: pod 6GHz) rozrastie už v roku 2020. Medzi tieto krajiny patrí Kanada, Mexiko, Brazília, Chile, Rakúsko a ďalšie. Rýchlejšiu verziu 5G má dostať Japonsko, Južná Kórea a Rusko.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako je na tom Slovensko?

Podľa infografiky Qualcommu môžeme čakať 5G sieť na Slovensku v  roku 2021, alebo neskôr. Čo sa týka mobilných čipov, tie budú dostupné už v roku 2020 v celom portfóliu spoločnosti. Jedná sa o smartfóny modelu Snapdragon 6, 7, 8 a vyššie. Prémiové telefóny dostanú podporu 5G nezávisle od pokrytia na trhu. Firma sa bude taktiež snažiť priniesť 5G do starších telefónov a počítačov.

Qualcomm 5G
Zdroj: gizmochina.com
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre