SpravodajstvoTechnológie

Qualcomm oznámil hlbšiu spoluprácu s Trimble. Smartfóny s týmito čipmi budú mať presnejšie GPS. Dotkne sa to aj vás?

Pojem presná poloha dostane nový rozmer. Qualcommom a Trimble oznamujú hlbšiu spoluprácu. Presnosť lokalizácie sa päťnásobne zlepší.

Firma Trimble, ktorá je za vytvorením korekčnej služby s názvom Trimble RTX GNSS, oznámila hlbšiu spoluprácu s firmou Qualcomm Technologies. Táto spolupráca by mala priniesť neuveriteľné pokroky v rámci určovania polohy a s tým spojenými navigačnými službami. Na informáciu upozornil web gpsworld.com.

Zlepšené navigačné služby pre prémiové Androidy

Príchod Trimble RTX na prémiové smartfóny s procesormi od Qualcommu sa očakáva už v druhom štvrťroku tohto roka. Prémiové preto, lebo pôjde iba o procesory Snapdragon 8 Gen 1Snapdragon 888. Výkon týchto procesorov v spolupráci s technológiou Trimble RTX GNSS umožní presnejšie lokalizačné schopnosti pre prémiové Android zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Snapdragon_8_Gen_1
Zdroj: Qualcomm

Celé toto spojenie umožní výrobcom smartfónov, poskytovateľom služieb a vývojárom aplikácií poskytnúť mobilným používateľom neuveriteľnú presnosť polohy na úrovni jedného metra. To je približne päťnásobné zlepšenie presnosti polohy oproti dnešným klasickým službám.

Tieto novinky určite ocenia nielen vodiči áut, ktorým to umožní presnejšie navigovanie v rámci jazdných pruhov, no taktiež aj turistom v cudzom meste, pretože pár metrov naviac na cudzom mieste vie byť mimoriadne mätúce. Všetky navigačné pokyny budú tým pádom jasnejšie a oveľa viac presnejšie a to všetko v reálnom čase.

Prehĺbenie spolupráce

Nová spolupráca iba rozširuje už existujúci vzťah firmy Trimble a Qualcomm Technologie. Ich cieľom je poskytovať vysoko presné polohovacie zariadenia pre pripojené vozidlá, pokročilé asistenčné systémy vodiča a taktiež riešenie autonómneho riadenia na úrovni 1.

Lisa Wetherbee, generálna manažérka Trimble Andvancer Positioning sa k situácii vyjadrila nasledovne:

Spoločnosti Trimble a Qualcomm Technologies majú za sebou históriu inovácií v technológiách mobilného určovania polohy, a to ako samostatne, tak aj v spolupráci. Spoločne zlepšujeme funkcie prémiových telefónov s Androidom a pomáhame mobilným aplikáciám poskytovať lepšie informácie o bezprostrednom okolí používateľa.

K situácii sa vyjadril aj Qualcomm na čele s Francescom Grillim, ktorý je viceprezident produktového manažmentu:

Presné určovanie polohy, kde je presnosť na meter alebo menej, je nevyhnutnou schopnosťou prémiových telefónov s Androidom novej generácie, ktorá spotrebiteľom poskytuje lepšie mapovanie, presnejšiu navigáciu a nové vzrušujúce služby. Snapdragon prostredníctvom tejto spolupráce s Trimble opäť posúva zážitky založené na polohe na novú úroveň.

Zdá sa, že nás znovu čaká prevratný krok v technologickom svete. Uvidíme, ako sa táto spolupráca bude vyvíjať a ako na to budú reagovať ostatní výrobcovia procesorov. V prípade akýchkoľvek noviniek vás budeme určite informovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close