Qualcomm nečakane predstavil procesor Snapdragon 870. Pre aký typ zákazníka bude primárne určeným?

Výkonnostne je na tom o málo lepšie, ako Snapdragon 865+

Qulcomm Snapdragon 870
Zdroj: Qualcomm

Spoločnosť Qualcomm v prvej polovici decembra minulého roka predstavila mobilný procesor Snapdragon 888. Hoci sa špekulovalo, že po jeho boku bude predstavená aj Lite verzia procesora, tak sa tak nakoniec nestalo. Najnovšie však spoločnosť predstavila nový procesor. Rovnako však nejde o Lite verziu, ale o úplne nový model procesora Snapdragon 870.

Snapdragon 870 bol predstavený. Poháňať bude vlajkové lode

Hoci novopredstavený procesor nebude adekvátnym súperom pre Snapdragon 888, tak aj napriek tomu, sa za svoj výkon nebude bezpochyby hanbiť. Dôvodom je, že pôjde aktuálne o druhý najvýkonnejší procesor spoločnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Mobilná platforma Snapdragon 870 5G je výkonná jednotka v oblasti konektivity, ktorá obsahuje systém Snapdragon X55 5G Modem-RF System a subsystém Qualcomm® FastConnect ™ 6800. Vďaka možnostiam 5G a Wi-Fi 6 zažijete vysoké rýchlosti, zvýšenú kapacitu a širokú dostupnosť bez ohľadu na to, kam sa s 5G pripojíte.“ píše Qualcomm v publikovanej tlačovej správe.

Výkonnostne predčí aj procesor Snapdragon 865 Plus, ktorý nájdeme v tých najvýkonnejších minuloročných smartfónoch. Avšak rozdiel vo výkone nebude tak výrazným. Vo svojej podstate ide o kópiu procesora, ktorý je vyrobený 7nm výrobným procesom s tým rozdielom, že jeho maximálny takt dosahuje 3,2GHz. V praxi to znamená, že výkon procesora je približne o 3% vyšším. Zároveň treba povedať, že Plus verzia procesora bola o 12% výkonnejšia, ako procesor 865, ktorý poháňa väčšinu minuloročných vlajkových smartfónov. Za spomenutie rovnako stojí povedať, že grafický čip Adreno 650  pracuje po novom na frekvencii 670MHz (v porovnaní s 587MHz v prípade procesora 865).

Ako už pravdepodobne tušíte, tak procesor bude primárne určený pre vlajkové smartfóny výrobcov. Zároveň môžeme očakávať, že bude o niečo lacnejší v porovnaní s procesorom Snapdragon 888. V praxi by to malo znamenať, že aj cena smartfónov poháňaných s týmto procesorom, bude o niečo príťažlivejšia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre