Prvé reálne fotografie zo zariadenia Mi Mix Alpha so 108-MP kamerou moc nepresvedčili

Finančný riaditeľ spoločnosti Xiaomi zdieľal na sociálnej sieti fotky zo zariadenia Xiaomi Mi Mix Alpha. Kvalitou však moc nepresvedčili, a to aj napriek 108-MP kamere.

Xiaomi Mi Mix Alpha
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

Spoločnosť Xiaomi v septembri prekvapila technologickú verejnosť smartfónom Xiaomi Mi Mix Alpha. Okrem toho, že sa jedná o prvý smartfóny s takmer plnou konštrukciou pokrytou displejom, tak smartfón ponúka aj 108-megapixelový hlavný snímač, na ktorého vývoji spoločnosť kooperovala s najväčším výrobcom smartfónov na svete, spoločnosťou Samsung.

Xiaomi Mi Mix Alpha, fotografie moc nepresvedčili

Ako sme v úvode spomínali, tak smartfón ponúka hlavný snímač s rozlíšením 108-megapixelov, ktorý je doplnený o 12-megapixelový teleobjektív s 2-dvojitým optickým priblížením a 20-megapixelový ultra široký snímačom. Ako však fotí táto kamera v praxi?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na sociálnej sieti Weibo sa objavila sada niekoľkých fotografií vyhotovených spomínaným smartfónom. Fotky boli publikované finančným riaditeľom spoločnosti Xiaomi a sú z osláv Národného dňa.

xiaomi-mi-mix-alpha-2-fotografia
Zdroj: Mobygeek.com

Portál píše, že kamera smartfónu Mi Mix Alpha nemusí byť jeho silnou stránkou. Ďalej dodáva, že séria snímok vytvorených týmto smartfónom nie je taká pôsobivá, ako spoločnosť Xiaomi prezentovala počas predstavenia zariadenia. Portál ďalej píše, že Mi MIX Alpha používa kamerový senzor s názvom ISOCELL Bright HMX 108MP, ktorý vyvinula spoločnosť Samsung. Vďaka veľkej veľkosti snímača, až do 1 / 1,33 palca, dokáže Xiaomi Mi MIX Alpha zachytiť svetlo lepšie ako smartfóny s menšou veľkosťou snímača fotoaparátu. V podmienkach denného svetla zariadenie vďaka technológii ukladania pixelov automaticky spojí 4 pixely, a mal by tak získať obraz s rozlíšením 27-megapixelov (pozn. redakcie: V modernom fotoaparáte je  technológia Pixel Binning obzvlášť užitočná na dosiahnutie vyššieho jasu v extrémnych podmienkach so slabým osvetlením).

xiaomi-mi-mix-alpha-fotografia_2
Zdroj: Mobygeek.com

Portál ďalej špekuluje, že kamera smartfónu Mi Mix Alpha môže byť skôr vhodnejšia pri slabom osvetlení, ako pri fotení počas bežného dňa. Fotografie zdieľané finančným riaditeľom totiž postrádajú detaily a sú relatívne nejasné, ako keby úroveň expozície zariadenia bola nastavená príliš vysoko.

Samozrejme, nebolo by rozumné analyzovať fotografické schopnosti zariadenia Xiaomi Mi Mix Alpha iba na základe dvoch či troch fotografií. Ak však porovnáme Mi MIX Alpha so smartfónmi so slabšími špecifikáciami, ale s lepšou schopnosťou snímať denné zábery, tak  výsledná fotografia je tak trochu sklamaním, obzvlášť pri pohľade na cenu zariadenia presahujúcu 2 000€. Pevne však veríme, že sa  jednalo len o nevydarené “kúsky”.

Sú megapixely zárukou kvality?

Radi by sme Vám dali do pozornosti jeden zo starších článkov, v ktorom sme sa venovali rozlíšeniu fotoaparátov v smartfóch. Nájdete ho nižšie na odkaze.

Potrebujeme smartfóny so 48-megapixelovým snímačom? Pozrite sa čo hovoria experti

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre