Huawei

Prvé informácie o odhadovanom počte výrobnej kapacity smartfónov Huawei v budúcom roku hovoria o katastrofických číslach

Hovoríme o poklese výroby na úrovni -74%. Dôvodom majú byť pretrvávajúce sankcie

Na Huawei je v súčasnosti vyvíjaný enormný tlak, ktorý spočívania nie len v obmedzovaní možnosti využívania Mobilných služieb Google, ale aj v obmedzení prístupu k samotnému hardwaru, ktorý je vyrobený americkými technológiami. V priebehu včerajšieho dňa sme vám priniesli informácie, ktoré spoločnosti Huawei robia ďalšie vrásky na čele. Dôvodom je, že okrem prístupu k procesorom, sa čínskemu gigantovi obrátili chrbtom aj Samsung a LG, hlavní dodávateľa displejov. Niežeby im spomínané spoločnosti nechceli dodávať komponenty, ale v dôsledku sankcií zo strany USA jednoducho nemôžu.

Renomovaný zahraničný magazín, Theelect, prišiel s informáciami, ktoré Huaweiu predpovedajú nie moc úspešný budúci tok. Dôvodom je, že by malo prísť k nechcenému zredukovania vyrobených zariadení. Nehovoríme pritom o malom poklese výroby rádovo v niekoľkých percentách, ale až o poklese na úrovni 74%. Podľa odhadov by mal byť Huawei schopný vyrobiť len 50-miliónov zariadení. Theelect sa odvoláva na informácie pochádzajúce z dodávateľského reťazca komponentov pre Huawei.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Spoločnosť Huawei zdieľala tento cieľ do roku 2021 so svojimi juhokórejskými subdodávateľmi, uviedli ľudia s priamymi znalosťami tejto záležitosti.“ píše portál.

Z giganta trpaslík?

V súčasnosti nevieme verifikovať pravdivosť tejto informácie, ale ak by nastala takáto situácia, tak by to bola pre Huawei doslova katastrofa. Dôvodom je, že zatiaľ čo v doku 2019 sa podarilo spoločnosti predať 240 miliónov smartfónov, tak v tomto roku sa očakáva, že predaje by mohli dosiahnuť 190 miliónov predaných zariadení. Tu však treba dodať, že za očakávaným poklesom predaja zariadení v tomto roku nestoja len samotné sankcie, ale aj aktuálna pandémia, ktorá ovplyvnila nákupné správanie v podstate na celom svete. Inými slovami tohtoročné predaje by mohli byť aj napriek poklesu veľkým úspechom. Budúci rok, ktorý by sa mal však podľa odhadov niesť vo všeobecnosti v rastovom duchu v porovnaní s týmto rokom, pre Huawei môže vyzerať výrazne horšie. 

„Znížený cieľ spoločnosti Huawei v oblasti dodávok je do značnej miery reakciou na americké sankcie, ktoré bránia jej schopnosti zabezpečiť komponenty….“ píše Theelect.

„Žolík v rukáve?“

Spoločnosť Huawei sa aktuálne musí vysporiadať s viacerými nástrahami, ktoré má pred sebou. Odhliadnuc od operačného systému, ktorý zatiaľ vyriešila Mobilnými službami Huawei, a pripravuje sa na uvedenie platformy HarmonyOS, tak najväčším orieškom je v súčasnosti samotný hardware. Od 15. septembra totiž stratí hlavného dodávateľa procesorov, prestanú chodiť aj displeje, a otázne sú aj dodávky niektorých ďalších komponentov.

Nie tak dávno sa objavili informácie, že Čína zvýšila obrátky v spojitosti s budovaním vlastného polovodičového priemyslu. Konkrétne sa spomínalo, že sa jej podarilo na svoje územie stiahnuť stovku čipových inžinierov a manažérov, ktorí pôsobili v minulosti v spoločnosti TSMC. Tí by mali položiť nové základy polovodičového priemyslu prostredníctvom spoločností Quanxin Integrated Circuit Manufacturing (QXIC) a Wuhan Hongxin Semiconductor Manufacturing Co (HSMC). Ide o firmy, ktoré sú podporované zo strany Číny.

V spojitosti s displejmi sa napríklad spomínala spoločnosť BOE, ktorá by mohla teoreticky nahradiť značnú časť dodávok displejov od Samsungu, prípadne LG.  Ide o jedného z najväčších výrobcov displejov na svete.

Ťažko dnes povedať, ako dopadne celá situácia a či sa Huaweiu podarí včas zareagovať na aktuálne problémy. V každom prípade, riešenia existujú, otázne však je, ako rýchlo dokáže spoločnosť reagovať na vzniknutú situáciu a ako príjmu zmeny koncoví používatelia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close