Spravodajstvo

Prostredie Gmailu čakajú zmeny. Pozrite sa, ako sa vám čoskoro zmení e-mailový klient!

Čaká nás upravený vzhľad rozhrania Gmailu. Tešiť sa môžeme aj na hlbšie prepojenie s ďalšími službami Googlu a prehľadnejšie vyhľadávanie.

E-mailové prostredie Gmail tu s nami je už nejakú tú chvíľu. Za tie roky sa z Gmailu stal najpopulárnejší správca e-mailov. Svoj podiel na tom má rozhodne Google, ktorý neustále pracuje na vylepšeniach. Tie sú zameraná na aktuálne trendy v požiadavkách používateľov a s najnovšou aktualizáciou tomu nebude inak. Pripraviť sa ale môžeme ale aj na pozmenený dizajn. Na informáciu upozornil Google na svojom blogu.

Zlepšené prepojenie služieb

V posledných rokoch sa najmä vďaka pandémii presunulo množstvo komunikácie na internet. Služby na komunikáciu cez internet museli prakticky zo dňa na deň zareagovať na zvýšený dopyt. Ani po uvoľnení opatrení ale požiadavky na tieto služby neutíchajú, ale práve naopak. Chatovanie či videohovory sú neuveriteľne populárne a preto sa Google rozhodol svoje služby Chat a Meet ešte o čosi viac priblížiť používateľom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Počas pandémie sme videli ďalší vývoj, keď desiatky miliónov ľudí na celom svete začali prechádzať medzi e-mailom, správami, skupinovým chatom a videohovormi ako súčasť riadenia svojho každodenného života. Aby sme ľuďom pomohli zostať v kontakte, spájame Gmail, Chat, Spaces a Meet do jedného jednotného zobrazenia,“ vysvetľuje Google v publikovanej správe.

V prostredí Gmail pribudne na ľavej strane lišta, z ktorej budete mať prístup k vyššie spomenutým službám, respektíve k rýchlemu prepnutiu medzi službami. Taktiež bude vylepšený dizajn zobrazovania kontaktov v spodnej časti lišty. Dnes sa totiž chaty s používateľmi zobrazujú pod e-mailovým menu na ľavej strane. Google samozrejme propaguje túto novinku ako najlepšie vie, no ak sa niekomu nepáči prepájanie chatovania s prácou so správami, tak si môže túto lištu jednoducho vypnúť (po kliknutí na ozubené koliesko). V nastaveniach si taktiež viete pozmeniť to, čo sa vám v novej lište bude zobrazovať.

Vylepšené vyhľadávanie

Pri tom kvante správ, ktoré nám denne pristane v schránke je na mieste, ak vieme vo svojej schránke správy správne vyhľadávať. Donedávna bolo pokročilé vyhľadávanie možné iba pomocou špeciálnych príkazov, no Google stále pracoval na jeho zjednodušení. V najnovšej aktualizácii si budete môcť zobraziť pokročilý, no zároveň prehľadný filter priamo pod vyhľadávacie pole. Rýchlo tak budete vedieť označiť, či vyhľadávate správu s prílohou, prípadne budete vedieť špecifikovať, či ide o prílohu v podobe dokumentu alebo fotografie.

gmail pokročilé vyhľadávanie
Zdroj: Google

Okrem vyššie spomenutých noviniek plánuje Google aj zlepšené používanie aplikácie Gmail pre používateľov s tabletmi, ktoré zdá sa opäť naberajú na popularite. Všetky vyššie spomenuté aktualizácie Google pomaly vypúšťa do sveta, čiže ich príchod môžeme očakávať v najbližších dňoch týždňoch.

A aký máte názor na tieto budúce zmeny v prostredí Gmail vy? Podeľte sa s vašim názorom dolu v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close