Produktová línia smartfónov Mate 30 je kompletne vyrobená z komponentov, ktoré nie sú amerického pôvodu

Doplatia Američania na sankcie Donalda Trumpa voči Huawei? Produktová rada Mate 30 je kompletne vyrobená z komponentov, ktoré nie sú amerického pôvodu.

Huawei Mate 30_komponenty
Zdroj: Youtube (techline - Linus)

Americké spoločnosti  dlhodobo chcú obnoviť spoluprácu s čínskym výrobcom smartfónov, spoločnosťou Huawei, ale z dôvodu sankcií zo strany americkej vlády nemôžu. Možno však už je aj neskoro. Je známa informácia, že smartfón Mate 30 bol predstavený bez služieb spoločnosti Google v dôsledku pretrvávajúceho konfliktu medzi Čínou a USA. Vyzerá to však tak, že Huawei našiel „liek“, ako prežiť tieto náročné chvíle a zároveň, ako sa posunúť dopredu.

Produktová rada Mate 30 nepoužíva komponenty z USA

Sally Shin, vedúca oddelenia CNBC si všimla zaujímavú vec. Poukazuje na to, že okrem známej informácie, že produktová rada zariadení Mate 30 postráda služby spoločnosti Google, tak že zariadenia sú poskladané z komponentov, ktoré nie sú amerického pôvodu.

Odoberaj Vosveteit.sk cez Telegram a prihlás sa k odberu správ

Jedná sa napríklad o zosilňovače zvuku od holandskej firmy NXP. Moduly Bluetooth a WiFi sú priamo od firmy Huawei, namiesto od Broadcomu a ostatné súčiastky boli dodané od spoločností Murata a MediaTek.

Jedná sa o zaujímavé správy, pretože aj napriek chýbajúcej službe Google Play, väčšina označila Mate 30 za atraktívny smartfón. Huawei tak ukázalo, že dokáže urobiť dobré telefóny aj napriek sporom s Amerikou.

„Huawei sa vždy snažilo používať komponenty z celého sveta. Ak nezoženieme potrebné súčiastky v jednej krajine, nájdeme ich na inom trhu. Dôležití sú pre nás zákazníci a dodávanie inovácií do našich produktov, bez ohľadu na prekážky, akým čelíme,“ Vyjadril sa hovorca Huawei.

Napriek problémom by chceli aj naďalej používať komponenty z USA. Až doteraz to bol výhodný krok pre spoločnosť, avšak kvôli zákazu im bola táto možnosť „vytrhnutá z rúk.“

Prihlás sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre