SpravodajstvoTechnológie

Procesor Snapdragon 845 oficiálne predstavený. Prvých zariadení s týmto procesorom sa dočkáme najskôr na jar

Spoločnosť Qualcomm na práve prebiehajúcom summite Qualcomm Snapdragon Technology, oficiálne predstavila najnovší mobilný procesor s označením Snapdragon 845. O tomto procesore sa diskutovalo už dlhšiu dobu, no nikto nevedel, kedy sa ho reálne dočkáme. Spoločnosť zatiaľ neprezradila tie najväčšie technické detaily, no pri predstavení spomenula určite vylepšený výkon, nižšiu spotrebu elektrickej energie a bezpečnosť najnovšieho procesoru.

 Snapdragon 845 je výkonnejší o takmer 30%

Procesor oproti poslednej generácií prešiel viacerými vylepšeniami. Vylepšeniami prešiel určite v oblasti bezpečnosti, životnosťou batérie, fotoaparátom a konektivitou a v neposlednom rade sa môžeme tešiť na vylepšenú komunikáciu a vyšší výkon v aplikáciách využívajúcich AI (umelú inteligenciu). Aj keď spoločnosť neprezradila úplné detaily o najnovšom Snapdragone 845, predpokladáme, že výkon najnovšieho procesoru od Qualcommu bude o 20-30% výkonnejší, ako jeho predchodca Snapdragon 835.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prvých vlajkových lodí s novým procesorom sa dočkáme až na jar

Snapdragon 835 je momentálne používaný v tých najvýkonnejších smartfónoch a jeho silnejší brat bude v tomto trende určite pokračovať aj naďalej. Procesor Snapdragon 845 bude zrejme súčasťou budúcoročných vlajkových lodí, no Qualcomm ešte stále neposkytol výrobcom všetky potrebné informácie o najnovšom procesore. Výrobcovia a samotní konzumenti si tým pádom budú musieť chvíľu počkať, keďže očakávaný dátum príchodu nových vlajkových lodí s najnovším mobilným procesorom od Qualcommu je marec/apríl 2018.

Bude základom aj pre ďalšie Always On laptopy

Podľa najnovších informácií bude Snapdragon 845 jadrom budúcoročného smartfónu Samsung Galaxy S9 a taktiež aj smartfónu Xiaomi Mi 7. Na druhú stranu, ďalšia vlajková loď Nokia 9, zrejme príde ešte s tohtoročným Snapdragonom 835. Najnovší procesor bude zrejme súčasťou aj ďalších generácií Always On laptopov, ktoré Microsoft v spolupráci s Qualcommom predstavil len pred pár dňami.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close