SpravodajstvoTechnológieZariadenia

Problémy so skenerom odtlačkov prstov v displeji trápia už aj Nokiu 9. Oklamať sa dá aj balíkom žuvačiek

Integrované skenery odtlačkov prstov priamo v displeji mali zabezpečiť oveľa väčšiu rýchlosť odomykania zariadení, ako aj väčšiu bezpečnosť. Už pred niekoľkými týždňami sa ale objavili zmienky o tom, že problémy s bezpečnosťou trápia aj taký Samsung Galaxy S10, ktorý medzičasom obdržal akútnu bezpečnostnú aktualizáciu. Samsung ale zrejme nie je jediným výrobcom, ktorého trápia problémy s najnovším „kúskom“ technológie.

Nokia 9 je na tom naozaj zle

Vlajková loď spoločnosti HMD Global, Nokia 9, sa s problémami so skenerom odtlačkov prstov v displeji potýka už od samotného spustenia predaja. Používatelia sa takmer od začiatku sťažovali na to, že skener je príliš „prísny“ a používatelia mali naozaj veľké problémy pri odomykaní ich smartfónov. Spoločnosť preto zakročila a vydala opravnú aktualizáciu operačného systému Android 9, ktorá nesie označenie 4.22. Vyzerá to tak, že aktualizácia celú situáciu ešte viac zhoršila.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aktualizácia totižto spôsobila, že zo skeneru odtlačkov prstov sa stal iba pseudo zámok, čiže sa problém obrátil na úplne iný breh rieky. Používatelia sa totižto začali sťažovať na to, že smartfón sa odomkne aj v prípade, keď sa ho pokúsi odomknúť úplne iná osoba. Čerešničkou na torte je aj pokus o odomknutie smartfónu balíkom žuvačiek, ktorý si smartfón taktiež pomýlil s odtlačkom prstu a smartfón odomkol.

Aktualizácia už čoskoro

Keďže sa jedná o naozaj obrovský bezpečnostný problém, očakávame, že HMD Global zakročí ihneď a situáciu vyrieši akútnou bezpečnostnou aktualizáciou softvéru skeneru odtlačkov prstov. Spoločnosť sa ale ku celému problému ešte nevyjadrila, tým pádom nedokážeme odhadnúť, kedy bude aktualizácia dostupná.

Zdroj: via mspoweruser.com, úvodný obrázok (Twitter – Nokia)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close