SpravodajstvoXiaomi

Pripravovaný Xiaomi Mi MIX 4 prešiel ďalšou certifikáciou, ktorá odhaľuje nové detaily

Ak sa všetky doposiaľ zverejnené informácie potvrdia, novinka od Xiaomi bude naozaj unikát na trhu

Nie je žiadnou novinkou, že čínska spoločnosť Xiaomi pripravuje ďalší smartfón zo série Mi MIX. Nový Xiaomi Mi MIX 4 by mal nadviazať na úspech a hlavne inovatívnosť svojich predchodcov, ktorí na trh priniesli vždy niečo čiastočne nové. O smartfóne sme však doposiaľ príliš nepočuli, teda pokiaľ nehovoríme o informáciách z júla, ktoré sa prevalili po prvom zhliadnutí nového 5G smartfónu od Xiaomi v certifikácii TENAA. Našťastie, internet nám tentokrát opäť ponúka naozaj veľkú dávku informácií o novom smartfóne od Xiaomi, ktoré pochádzajú z ďalšieho mobilného certifikáciu. Teraz však ide o certifikát CCC, ktorý odhaľuje ďalšie zaujímavé skutočnosti, informoval portál Gizmochina.

Na ceste je ďalší 5G smartfón

Najnovší certifikát opäť potvrdzuje, že Xiaomi má v pláne predstaviť ďalší 5G smartfón, pričom s najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o práve spomínaný Mi MIX 4, na ktorého predstavenie čakáme už niekoľko mesiacov. Nové odhalené informácie však naznačujú, že 5G nebude jedinou unikátnou funkciou novej vlajkovej lode.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi mi mix 4 ccc certifikat_opt
Zdroj: Gizmochina

Xiaomi si totižto v tomto prípade nechalo certifikovať smartfón s ultrarýchlym nabíjaním na úrovni 45W, čo je momentálne celkom unikát. Pre porovnanie, aktuálna vlajková loď Xiaomi Mi 9 disponuje iba 27W rýchlym nabíjaním, ktoré je samozrejme stále naozaj rýchle, no 45W je značne rýchlejšie.

Xiaomi chce siahnuť po najväčších kalibroch

Ako sme už spomenuli, modelový rad Mi MIX vždy posúva „level“, tak kam ho chce Xiaomi posunúť tentokrát. 5G pripojenie takým unikátom už nie je, keďže už predošlý model Mi MIX 3 disponoval aj 5G pripojením, teda minimálne jeden vybraný model. Spoločnosť posunie modelový rad vpred minimálne z hľadiska rýchleho nabíjania, ktoré však zrejme stačiť nebude. Otáznik tak visí nad využitím najnovšieho procesoru Snapdragon 855 Plus od spoločnosti Qualcomm, ktorý ponúka o čosi vyšší výkon.

Očakáva sa, že Xiaomi aj v tomto prípade siahne po bezrámčekovom tele smartfónu, no to taktiež nebude žiadna zásadná novinka. Oblasťami, kde sa môže Xiaomi ďalej zlepšiť, je už iba prípadné bezdrôtové nabíjanie, alebo fotoaparát. Novinka by tak teoreticky mohla podporovať rýchlejšie bezdrôtové nabíjanie, ktoré by sa prešvihlo cez hranicu 20W. Čo sa fotoaparátu týka, Xiaomi už avizovalo, že v tomto prípade chce zvoliť najlepší fotoaparát na trhu, čo by znamenalo 64MP snímač, poprípade ešte silnejší kaliber.

Predstavenie už o pár mesiacov

I keď ešte nič nie je oficiálne, spoločnosť Xiaomi by mala svoju novú vlajkovú loď predstaviť už v októbri tohto roka. Predstavenie novinky sa už pár krát odložilo, no na dobré sa jednoducho čakať oplatí.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close