Pripája sa váš smartfón, či PC k inej Wi-Fi, než chcete? Takto tento problém vyriešite!

Nastavenie priority je pomerne jednoduchá vec, ktorú zvládne každý.

Problém s Wi-Fi
Zdroj: PNGItem, koláž: vosveteit.sk

Niekedy sa môže stať, že počítač ostane pripojený na zlú Wi-Fi. Napríklad idete k susedovi, no notebook sa rozhodne ostať na vašej Wi-Fi, ktorá má pochopiteľne slabší signál, ako tá, ku ktorej sa chcete pripojiť. Existuje spôsob, ako toto správanie odstrániť.

Áno, takýto spôsob existuje. Vo Windowse môžete nastaviť určitej sieti vyššiu prioritu a siete, ktoré nepotrebujete, úplne odstrániť. Ako na to? Úplne najjednoduchšie je starostlivo voliť siete, ku ktorým sa bude vaše PC pripájať automaticky. V pravom dolnom rohu máte ikonku bezdrôtovej siete, ktorú ak si rozkliknete, uvidíte všetky dostupné siete. Kliknutím na jednu z nich sa vám otvorí možnosť pripojenia, spolu so zaklikávacím okienkom „pripojiť automaticky“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Môžete sa rozhodnúť, ku ktorým sieťam sa bude vaše zariadenie pripájať, no na to, aby ste videli, ktorá sieť má akú prioritu je trošku zložitejšie.

Učitú slobodu máte v otvorenej lište. Kliknutím na možnosť pripojiť automaticky je sieti automaticky určená priorita.

Automatické pripojenie k sieti
Zdroj: vosveteit.sk

Problém je, že túto prioritu nevidíte, ak funkciu automatického pripájania využívate pri viacerých Wi-Fi sieťach, no a tak musíte skúšať systémom pokus-omyl. Prvým krokom je vyhodiť z automatického pripájania siete, ku ktorým sa pripájate len občas. To môžete urobiť pravým klikom na danú sieť a výberom možnosti zabudnúť.

Nastavenia zabudnutia siete
Zdroj: vosveteit.sk

Ak však nechcete robiť kompromisy, no chcete, aby bolo poradie sietí vyladené, musíte vstúpiť do príkazového riadku.

Ten otvoríte kliknutím na Štart a do vyhľadávania napíšte „cmd“.

Otorenie príkazového riadku
Zdroj: vosveteit.sk

V príkazovom riadku ďalej napíšte príkaz „netsh wlan show profiles“. Príkazový riadok vám ukáže zoznam sietí, ku ktorým sa zariadenie automaticky pripája, ak sú v dosahu. Zoznam ide od najvyššej priority k tej najnižšej, čiže na sieť, ktorá je na zozname prvá, sa bude zariadenie pokúšať pripojiť, hoci druhá v poradí môže mať lepší signál.

Ak si všimnete, že susedova, alebo pracovná sieť má vyššiu prioritu, ako vaša domáca, zmeniť ju môžete týmto príkazom: „nesh wlan set profileorder name= *meno vašej siete* interface=*viď. Foto* priority=*číslo (1 je najvyššia priorita)*“.

Príkazy v príkazovom riadku
Zdroj: vosveteit.sk

Potom môžete ešte raz spustiť príkaz „netsh wlan show profiles“, aby ste sa uistili, že sa vaše zmeny uložili.

Zmena priority na Android

Novšie verzie Androidu vám už neumožňujú nastaviť si prioritu sietí, no napriek tomu nie ste v tomto boji bezbranní.

zrušenie automatického pripájania na androide
Zdroj: vosveteit.sk

Otvorte si nastavenia Wi-Fi a pri konkrétnej sieti kliknite na ďalšie nastavenia. Otvorí sa vám nové okno, v ktorom vypnite funkciu automatického pripájania k uloženej sieti. V tomto prípade zariadenie nezabudne prihlasovacie údaje a vy si môžete kliknutím na danú sieť vybrať, ku ktorej sa pripojíte.

Zabudnutie siete
Zdroj: vosveteit.sk

Ak máte v smartfóne siete, ktoré už nepotrebujete, v rovnakom okne môžete kliknúť na možnosť zabudnúť sieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre