Príjmy spoločnosti Huawei v roku 2021 zaznamenali strmý prepad v porovnaní s rokom 2020

Za menším príjmom stoja najmä sankcie amerických úradov.

Spolocnost Huawei
Zdroj: flickr.com (Web Summit)

Hoci sa Huawei snaží držať krok s konkurenciou vo svete mobilných zariadení, tak aj napriek tomu, to ide so spoločnosťou dolu kopcom. Dôvodom nie je, že by spoločnosť strácala dych v oblasti vývoja nových smartfónov, alebo by produkty spoločnosti boli menej kvalitnými, ale sankcie amerických úradov. V dôsledku sankcií spoločnosť má obmedzený prístup ku komponentom potrebných pre výrobu smartfónov, najmä k procesorom.

Huawei najnovšie zverejnili predikciu príjmov pre rok 2021, ktorá hovorí jasne, sankcie amerických úradov robia spoločnosti škrt cez rozpočet. Podľa publikovaných informácií, na ktoré poukazuje portál phonearena.com, príjmy spoločnosti v roku 2021 budú o 29% nižšími v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Netreba zabúdať na to, že pokles príjmov porovnávame s rokom 2020, kde Huawei rovnako pocítil silu sankcií. Nehovor viac o tom, že spoločnosť predala v roku 2020 i dcérsku značku telefónov Honor s jediným cieľom, aby ich dcéra prežila.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Príjem spoločnosti dosiahol necelých 100 miliárd dolárov

Príjem spoločnosti v roku 2021 dosiahol 634 miliárd yuanov, čo je približne 99,5 miliardy dolárov.

„V roku 2021 sme napriek všetkým skúškam a trápeniam tvrdo pracovali na tom, aby sme priniesli našim zákazníkom, ale i miestnym komunitám, pridanú hodnotu,“ uviedol rotujúci predseda Huawei Guo PingGuo v oficiálnom vyhlásení. „Zlepšili sme kvalitu a efektivitu našich operácií a očakávame, že rok zakončíme s celkovým príjmom 634 miliárd juanov.“

Huawei neláme palicou nad smartfónmi

Guo ďalej uviedol, že najviac skúšanou divíziou boli smartfóny. Na druhej strane povedal, že segment telekomunikačného vybavenia zostal stabilným. V závere treba dodať, že Huawei neláme nad smartfónmi palicou. Nedávno spoločnosť predstavila špičkový smartfón P50 Pocket. Rovnako treba spomenúť i vývoj operačného systému Harmony OS, ktorý dnes už nájdeme vo viac ako 200 miliónoch zariadeniach. Len pre porovnanie, iOS od Apple nájdeme v jednej miliarde zariadení.

V závere treba podotknúť, že v týchto dňoch sa objavili správy, ktoré hovoria o tom, že Huawei má v pláne vybudovať vlastnú fabriku na čipy, ktorá by mohla potenciálne spoločnosť vytiahnuť z problémov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre