SpravodajstvoXiaomi

Prídete v prípade inštalácie custom ROM o záruku vášho Xiaomi? Pozrite sa, čo všetko je povolené!

Spoločnosť Xiaomi umožňuje svojím fanúšikom odomknúť bootloader smartfónu a nainštalovať custom ROM. Nemusíte pri tom však prísť o záruku.

Určite sa medzi nami nájdu ľudia, ktorí radi vykonávajú modifikácie v smartfónoch. Či už sa rozprávame o inštalácii rôznych aplikácií tretích strán alebo priamo inštalácii custom ROM do nášho smartfónu, to všetko je výhodou otvoreného operačného systému Android, ktorý nám umožňuje akékoľvek zmeny. Umožňujú však výrobcovia takéto úpravy v smartfónoch v rámci zachovania záruky? Minimálne čínske Xiaomi so zásahmi do smartfónu vo väčšej miere nemá problém, má to však háčik.

Odomknutý bootloader i custom ROM áno, dávajte si však pozor

Čínsky gigant akým je Xiaomi prináša svojím fanúšikom až nadštandardné služby. Máloktorý výrobca smartfónov by si povedal, že umožní vo svojich smartfónoch robiť rôzne modifikácie i za cenu výmeny systému, na ktorý je Xiaomi také pyšné. Nadstavba MIUI je prvým a hlavným produktom spoločnosti, no ak sa rozhodnete pre jej výmenu za custom ROM, spoločnosť vám v tom nebude brániť.

Xiaomi totiž akceptuje odomknutie bootloadera v smartfónoch i zmenu ROM. Na záruku vášho zariadenia tak takéto modifikácie smartfónu nemajú žiadny vplyv, to všetko má však svoje hranice. Nesprávnym a neodborným zásahom sa môže stať, že svoje zariadenie poškodíte a príde k tzv. bricku zariadenia. Váš smartfón teda prejde do stavu, kedy sa odmietne zapnúť a ostane zaseknutý na úvodnom logu spoločnosti.

Záruka ostáva zachovaná len v určitých prípadoch

Ak by sa vám náhodou podarilo takýmto spôsobom váš smartfón znehodnotiť, Xiaomi za vaše chyby už neručí. Záruka pre systémové chyby v tomto prípade padá a všetky opravy v tejto oblasti si platíte sami. Záruka pre hardvér však ostáva zachovaná a stále si ju môžete uplatniť napríklad na chybné komponenty v smartfóne.

V konečnom dôsledku pri správnej a úspešnej inštalácii custom ROM si stále môžete uplatniť plnú záruku pre váš smartfón v prípade akéhokoľvek poškodenia. Ak sa vám však inštalácia nepodarí, spoločnosť vám s vaším systémovým problémom pomôže len za poplatok.

Využívate vo svojom zariadení custom ROM? A vedeli ste, že Xiaomi prináša i takúto podporu pre svoje smartfóny? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close