Príchod Xiaomi 13 Ultra na náš trh je za rohom: Takáto má byť jeho cena!

Xiaomi 13 Ultra nepoteší fanúšikov svojou cenou. Na globálny trh sa však dostane pravdepodobne už o pár týždňov, naznačujú úniky.

Xiaomi 13 Ultra kamera
Zdroj: Xiaomi

Model Xiaomi 13 Ultra sa len pred pár týždňami predstavil na trhu, pričom živé predstavovanie bolo určené primárne pre Čínu. Už od minulého roka však vieme, že tento smartfón príde aj do Európy, kde sme zatiaľ nemali možnosť si ho kúpiť. Portál xiaomiadictos.com nás ale teraz informuje o blížiacom sa príchode tohto modelu do Európy, pričom poukazuje aj na cenu, s ktorou by mal ku nám prísť. Novinka s prívlastkom Ultra teda nebude lacným zariadením, no napriek tomu veríme, že očarí mnohých fanúšikov. A čo všetko o jeho príchode do Európy zatiaľ vieme si teraz prezradíme spoločne.

Globálna ROM pre Xiaomi 13 Ultra je už v príprave

Po predstavení vrcholného smartfónu z dielne Xiaomi sme mali možnosť objednať si ho z Číny. Nevýhodou čínskeho modelu však bolo, že neponúkal B20 pásmo, teda u nás najrozšírenejšie pásmo pre 4G LTE konektivitu. Okrem toho prichádzal s čínskou ROM, ktorú sme si po jeho príchode museli preinštalovať. Teraz ale prichádzajú informácie aj o oficiálnej európskej verzii systému, ktorá má patriť práve modelu Xiaomi 13 Ultra. Smartfón tak má podľa týchto informácií prísť na globálny trh v skutočne blízkej dobe.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi 13 Ultra
Zdroj: Xiaomi

Verzia ROM, ktorá sa má s týmto telefónom spájať, sa označuje ako V14.0.1.0.TMAEUXM. Už podĺa kódu vieme určiť, že ide o ROM postavenú na Androide 13 spolu s nadstavbou MIUI 14. Čo je ale ešte zaujímavejšie, tak písmenká EU označujú región Európy. Smartfón teda má oficiálne prísť aj na náš trh a systém si preň už výrobca pripravil. Podľa nášho zdroja sa dozvedáme, že Xiaomi 13 Ultra by mal do Španielska prísť počas júna. Ak by v tomto čase prišiel model do Španielska, môžeme očakávať, že by prišiel aj ku nám.

Smartfón nebude lacnou hračkou

Už z názvu modelu Xiaomi 13 Ultra vyplýva, že nepôjde o lacné zariadenie. Už suma, ktorú musia používatelia zaplatiť za prémiový Xiaomi 13 Pro, je pomerne vysoká. Smartfón s prívlastkom Ultra bude ešte o niečo drahší, čo nepoteší potenciálnych zákazníkov. Podľa aktuálnych informácií a špekulácií by sa prémiový Xiaomi 13 Ultra mohol objaviť na našom trhu s cenovkou 1599€. S takou cenou si môže získavať záujemcov o niečo tahšie ako to je v prípade už predstavených modelov z vlajkovej série od Xiaomi.

Nemôžeme však očakávať, že si model s výbavou, akú má Xiaomi 13 Ultra, udrží cenu na úrovni lacnejších modelov. Výbava tohto telefónu skutočne ponúka všetko, čo potrebuje aj náročnejší používateľ, no napriek tomu dúfame, že Xiaomi nasadí o niečo prívetivejšiu cenu.

Kúpili by ste si pripravovaný model s prívlastkom Ultra aj za takúto cenu? Alebo by vás odradila? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre