SpravodajstvoWindows

Príchod Windowsu 11 sa odráža aj na hodnote Microsoftu. Trhová kapitalizácia spoločnosti presiahla magickú hranicu

Akcie spoločnosti sú na historicky najvyššej hodnote.

Americkým technologickým gigantom sa v posledných rokoch nepochybne darí. Viacerí z nich zažívajú doslova raketové rasty, ktoré neočakávali ani tí najrenomovanejší analytici kapitálových trhov. Klub najväčších gigantov už pred 10 rokmi ovládol americký Apple, ktorému sa ešte v auguste 2020 podarilo presiahnuť trhovú kapitalizáciu 2 bilióny amerických dolárov. Najnovšie sa to podarilo jednému z najväčších rivalov na trhu – spoločnosti Microsoft, informuje portál MSPowerUser.com.

Microsoft je v niekoľko mesačnom závese za spoločnosťou Apple

Spoločnosť Microsoft pokorila magickú trhovú kapitalizáciu na úrovni 2 biliónov amerických dolárov počas včerajška, keď hodnota akcií spoločnosti presiahla 265 dolárov. Microsoftu sa podarilo presiahnuť túto hranicu 26 mesiacov potom, čo trhová kapitalizácia spoločnosti presiahla hranicu 1 bilión amerických dolárov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ani tie najoptimistickejšie predikcie analytikov však nepredpovedali taký rýchly rast, aký skutočne spoločnosť Microsoft v poslednom roku zaznamenala. Ešte v lete minulého roka totižto analytik Philip Winslow z Wells Fargo Securities predpovedal, že spoločnosť Microsoft pokorí hranicu 2 biliónov dolárov do 2 rokov. Microsoftu sa to však oficiálne podarilo presne za rok od vyslovenia tejto predikcie.

Nečakaný nárast hodnoty akcií

Viac ako 31% nárast hodnoty akcií spoločnosti Microsoft za jeden jediný rok však nemá úplne jasné vysvetlenie. Za rýchlym rastom môže byť aj niekoľko dobrých akvizícií zo strany Microsoftu, ktorý v poslednom roku získal viacero technologických spoločností, ktoré mohli výrazne pohnúť s hodnotou spoločnosti.

microsoft trhova kapitalizacia 2 biliony dolarov
Zdroj: NASDAQ

Ďalšie teórie poukazujú na stabilitu spoločnosti Microsoft v porovnaní s ostatnými technologickými gigantmi ako Apple, Google, Facebook alebo Amazon. Z pohľadu niektorých investorov sa môže javiť investícia do Microsoftu o čosi bezpečnejšia najmä kvôli viacerým medzinárodným aféram s reguláciami, či porušovaním ochrany osobných údajov práve zo strany konkurentov Microsoftu.

Môže za to príchod Windowsu 11?

Ak by sme chceli rozoberať taktiež značný 2,4% nárast hodnoty akcií za posledných 5 dní, môžeme špekulovať aj o dobrej nálade investorov kvôli blížiacemu sa predstaveniu nového operačného systému Windows 11. Práve nový operačný systém, ktorý bude primárne založený na existujúcom Windowse 10, bude predstavený už počas zajtrajška, čo mohlo nalákať ďalšie investície a nových investorov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close