SpravodajstvoXiaomi

Pri príležitosti oznamovania finančných výsledkov, riaditeľ Xiaomi prezradil, čo stojí za úspechom spoločnosti

Lei Jun, generálny riaditeľ Xiaomi, pri príležitosti ohlásenia finančných výsledkov prezradil, čo podľa neho stojí za úspechom spoločnosti.

Niet pochýb o tom, že spoločnosť Xiaomi je úspešnou. Svedčia o tom predaje ich smartfónov, ktoré spoločnosť vyniesli medzi 5 najväčších výrobcov smartfónov na svete. Okrem toho, spoločnosť dominuje aj v iných odvetviach. Za spomenutie stojí napríklad priemysel s nositeľnou elektronikou, chytrým príslušenstvom do domácnosti a podobne.

V  priebehu dnešného dňa, počas oznámenia finančných výsledkov spoločnosti, generálny riaditeľ Lei Jun, vysvetľoval,  čo stojí za úspechom ich spoločnosti. Vo všeobecnosti povedal, že ich hrubý zisk na zariadeniach tvorí 8 až 9%, vďaka čomu sú vysoko konkurenčný.

„Myslím si, že hrubé ziskové rozpätie 8% – 9% je veľmi nízke a keďže náš model predaja je založený na predaji v elektronickom obchode, bude cena, ktorú koncový zákazník zaplatí, veľmi lacná. Najdôležitejšie je, že náš hrubý zisk je veľmi nízky a stredný kanál prostredníkov je veľmi malým, takže konečná cena na maloobchodnom trhu zostáva pre kupujúcich veľmi atraktívna.“

Lei Jun ďalej hovoril o  tom, že aj naďalej budú pokračovať v rovnakej stratégii ako doteraz. A to aj napriek tomu, že cena smartfónov bude podľa neho čoraz väčšie. Dôvodom má byť posun priemyslu bližšie k 5G technológii. Lei však dodáva, že v porovnaní s konkurenciou bude spoločnosť stále atraktívnejšia.

V  3. kvartáli tohto roka spoločnosť (pozn. redakcie: vrátane ich dcérskych spoločností)  podľa najnovších dát dosiahla obrat 53,7 miliardy RMB, čo predstavuje približne 7,6 miliardy dolárov. V medziročnom porovnaní kvartálov to predstavuje nárast objemu tržieb o 5,5%. Spoločnosť hovorí, že jej upravený čistý zisk za 3. kvartál dosiahol 3,5 miliardy RMB, teda približne 0,5 miliardy dolárov. Len pre zaujímavosť, Xiaomi tak dosiahlo zisk o 20% vyšší, ako spoločnosť pôvodne očakávala.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close