Premeňte kameru smartfónu na chytrú kalkulačku pomocou tejto aplikácie. Ocenia ju ako študenti, tak aj rodičia

Pomocou aplikácie Photomath zvládnete vypočítať každú rovnicu v priebehu pár sekúnd. Pozrite sa, ako funguje

ako premenit kameru smartfonu na kalkulackuako premenit kameru smartfonu na kalkulacku
Zdroj: Vosveteit.sk

Hoci matematika patrí medzi základné predmety, ktorý je vyučovaným na každej škole, tak aj napriek tomu robí mnohým z nás problémy. A práve preto by sme vám radi dali do pozornosti vcelku zaujímavú aplikáciu Photomath, ktorá dokáže premeniť kameru vášho smartfónu v inteligentnú kalkulačku, ktorá si poradí ako s jednoduchými príkladmi, tak aj s tými zložitejšími.

Photomath
Photomath
Developer: Google LLC
Price: Free
‎Photomath
‎Photomath
Developer: Google
Price: Free+

Ako funguje aplikácia Photomath?

Fungovanie aplikácie je veľmi jednoduché. Po jej úvodnom zapnutí vás vyzve, aby ste si zvolili jazyk rozhrania. Medzi podporovanými jazykmi nechýba ani Slovenčina. Následne aplikácia požiada o prístup ku kamere smartfónu, aby ste boli schopný zosnímať príklad. Potom ju môžete smelo používať.

Android_Photomath_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Samotné fungovanie aplikácie je veľmi jednoduchým. Všetko, čo budete musieť následne spraviť, je zosnímať príklad pomocou kamery smartfónu, tak ako môžete vidieť nižšie. Potom po krátkej chvíle, rádovo niekoľko sekúnd, aplikácia doslova „vypľuje“ výsledok.

Nejde tak ani o výsledok, ako o postup

Hoci sa pomocou tejto aplikácie viete bleskurýchlo dostať k správnemu výsledku príkladu, tak aj napriek tomu nejde o jej hlavnú funkciu. Tým „naj“, čo ocenia nie len žiaci, ale aj rodičia, ktorí sa musia vo zvýšenej miere aktuálne doma trápiť s doučovaním svojich ratolestí je, že aplikácia je schopná zobraziť aj postup, ako sa dostala k výsledku. Urobíte tak po kliknutí na možnosť „Zobraziť kroky riešenia“, kde si môžete pozrieť krok po kroku, ako aplikácia vypočítala príklad.

Okrem iného aplikácia ďalej ponúka aj históriu príkladov, ktoré ste v minulosti riešili. Budete sa tak môcť kedykoľvek vrátiť k starým príkladom vrátane postupu, ako sa aplikácia dopátrala k výsledku. Zároveň nechýba ani možnosť manuálneho vloženia príkladu pomocou ikony kalkulačky v spodnej časti obrazovky.

Páči sa vám aplikácia vyššie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre