APLIKÁCIE A HRY

Prekvapilo vás počasie? Tieto aplikácie na predpoveď počasia patria medzi najlepšie. Určite ich vyskúšajte!

Pozrite sa na výber niekoľkých aplikácií na predpoveď počasia, ktoré vyčnievajú svojou presnosťou predpovedí spomedzi konkurencie.

Na Slovensku možno extrémne zmeny počasia nie sú tak bežné ako v iných kútoch sveta, ale aj napriek tomu, sa môžeme občas stretnúť s neočakávanými výkyvmi. Našťastie ale existujú aplikácie, ktoré nám umožňujú mať vcelku kvalitný prehľad o tom, čo nás čaká.

V obchode Google Play nájdeme na výber stovky aplikácií s predpoveďou počasia. Niektoré z nich sú ale viac kvalitné a iné zas menej. Môže byť preto celkom náročné vybrať si správne. Nižšie by sme vám chceli dať do pozornosti niekoľko aplikácií, ktoré spomedzi konkurencie vyčnievajú. Poďme sa spolu na ne teraz pozrieť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Toto sú najlepšie aplikácie pre predpoveď počasia

The Weather Channel

The Weather Channel je jednou z najznámejších aplikácií tohto druhu. Ponúka podrobné predpovede, ktoré sú získané priamo od Amerického národného úradu pre oceány a atmosféru, a vyznačuje sa presnosťou a sofistikovaným predikčným modelom, ktorý predpovedá budúci vývoj počasia. Okrem toho monitoruje zrážky, búrky a hurikány, avšak prístup k plnému rozsahu funkcií si vyžaduje prémiovú verziu. Bezplatná verzia poskytuje monitoring UV indexu a pocitovej teploty, ako aj hodinové predpovede.

WeatherBug

WeatherBug je považovaná za najlepšiu bezplatnú aplikáciu pre monitorovanie extrémneho počasia, a to aj napriek jej kontroverznej minulosti. V minulosti mnohí túto aplikáciu prirovnávali k Spywaru, dnes je ale situácia úplne iná. Aplikácia ponúka detailné údaje o teplote, tlaku vzduchu a ďalších faktoroch vďaka rozsiahlej sieti meteorologických staníc po celom svete.

Wetter von WeatherBug
Wetter von WeatherBug
Developer: WeatherBug
Price: Free

Počasie & Radar: výstrahy a dažďový radar

Aplikácia poskytuje prehľad o počasí na nadchádzajúcich 14 dní a zahŕňa aj meteoradar pre zobrazenie aktuálneho počasia. Unikátnou vlastnosťou, ktorú iné aplikácie neponúkajú, je možnosť získať rýchly prehľad o počasí na najbližších 90 minút, čo oceníte hlavne v prípade, ak sa niekde práve chystáte a z oblohy neviete vyčítať, aké počasie vás čaká. Napriek tomu je potrebné spomenúť, že v bezplatnom režime aplikácia obsahuje reklamy.

WetterOnline mit RegenRadar
WetterOnline mit RegenRadar

Flowx

Flowx sa odlišuje tým, že využíva komplexné dáta z celého sveta pre simuláciu počasia na nasledujúci týždeň. Ponúka tri modely predpovedí zdarma, zatiaľ čo prémioví užívatelia majú prístup k štvrtému modelu.

Flowx: Weather Map Forecast
Flowx: Weather Map Forecast

MyRadar

MyRadar je aplikácia s najširším rozsahom monitorovacích funkcií, ktorá na prvý pohľad môže pôsobiť zložito. Ako sa ale s aplikáciou naučíte pracovať, tak po inej už nesiahnete. Umožňuje presné sledovanie radarov, ako aj monitorovanie výpadkov elektriny, požiarov, kvality vzduchu a satelitov na obežnej dráhe. Je možné ju tiež používať ako widget na ploche, hoci s nižším rozlíšením mapy.

MyRadar Wetterradar
MyRadar Wetterradar
Price: Free

Clime

Clime na rozdiel of Flowx, je aplikácia, ktorá je nielen jednoduchšou, ale zároveň si ju môžete prispôsobiť podľa svojich potrieb. Ponúka prehľadnú mapu a dostatok jasných informácií o počasí bez potreby dlhého nastavovania. Jedinou nevýhodou je množstvo reklám a silné tlačenie na to, aby ste si zakúpili platenú verziu.

Today Weather – widget a radar

Našim posledným tipom je aplikácia Today Weather – widget a radar. Ide o pomerne ľahko použiteľnú a jednoduchú aplikáciu. Informácie o počasí, ktoré nájdete v aplikácií, pochádzajú z viac ako 10 zdrojov, medzi ktorými sa môžete dokonca preklikávať. Môžete sa tak spoľahnúť na to, že aplikácia má skutočne podrobné informácie o počasí, ktoré sú prakticky neustále aktualizované. Okrem iného ponúka viacero prispôsobiteľných widgetov, čo je jednou z hlavných výhod tejto aplikácie. Informácie o počasí môžete mať tak neustále na očiach.

Today Weather: DWD Wetterdaten
Today Weather: DWD Wetterdaten

Našli ste medzi aplikáciami také, ktoré vás oslovili alebo vám v našom výbere chýba nejaká aplikácia? Dajte nám ju vedieť v komentároch nižšie alebo na sociálnych sieťach, aby sme ju doplnili.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close