Prekladanie textu cez fotoaparát je pomocou Google Translate opäť o čosi jednoduchšie. Podporuje už stovku svetových jazykov

Okamžitý preklad nápisov, či menu v reštaurácii nebol nikdy jednoduchší

google translate prekladač_opt
Zdroj: Prekladač Google

Chystáte sa na dovolenku, no jazyk v cieľovej krajine vám nie je blízky? Z prekladania menu v reštaurácií, či značiek v metre a na uliciach už viac nezošediviete. Populárny Prekladač Google, respektíve jeho súčasti Fotenie a Zobrazenie, najnovšie podporuje až 100 svetových jazykov, takže s okamžitým prekladom objektov pred vami si už poradíte behom niekoľkých sekúnd. O novinkách v rámci aplikácie Prekladač Google informoval technologický portál Engadget.

Rýchlejší a intuitívnejší preklad

Ako uvádza portál Engadget, podporu aktuálne obdržalo viac ako 60 svetových jazykov, ktoré rozšírili zoznam podporovaných jazykov vo funkcii zobrazenie a fotenie na presne 88 jazykov. Z tých je následne možné preložiť zobrazený text do 100 svetových jazykov. Celý preklad pritom prebieha priamo pred vašimi očami. Na menu v reštaurácii stačí jednoducho namieriť váš fotoaparát a priamo pred vašimi očami prebehne preklad, ktorý zaberie iba pár sekúnd.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalšou novinkou, ktorá zavítala do Prekladača Google, je technológia NMT (neural machine translations), ktorá dokáže v niektorých prípadoch znížiť počet prekladových chýb až o 85 percent. Táto technológia bude údajne dostupná aj bez pripojenia na internet, no keďže si vie pomerne často internetom poradiť, jej „efektivita“ bude počas pripojenia omnoho vyššia.

Funkcia bude dostupná v najbližších týždňoch

Funkcia prekladania pomocou fotoaparátu s rozšíreným zoznamom podporovaných jazykov je momentálne dostupná iba na zhruba 1 percente podporovaných zariadení, no v najbližších týždňoch by sa mala postupne dostať na všetky zariadenia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre