Prekladač viet online: Tieto aplikácie a služby, sú najlepšími riešeniami na preklad textu do Slovenčiny

Prekladač Google ponúka viacero možností prekladu obsahu z cudzieho jazyka do nášho materinského, ako len prostredníctvom oficiálnej stránky.

Google Translate novy algoritmus
Zdroj: Vosveteit.sk

V súčasnosti, keď mnohí z nás sú doma, tak trávia viac času na internete. Mnohí z nás sledujú seriály alebo filmy, pozerajú videá, hrajú online hry, čítajú správy alebo študujú rôzne materiály. Hoci obsah v našom jazyku je relatívne bohatý, tak aj napriek tomu, výrazne bohatší je v cudzích jazykoch, obzvlášť v Angličtine. A práve preto Vám nižšie dávame do pozornosti viacero služieb vrátane aplikácií, s ktorými môžete nasávať informácie aj v cudzom jazyku.

Google prekladač: jedna služba, ale veľa možností

Prvou a zároveň najpopulárnejšou službou je Google prekladač. Ten ponúka ako desktopové riešenie, tak aj mobilné. Prekladač v posledných mesiacoch prešiel výraznými zmenami, a to hlavne vo vylepšení kvality algoritmov, ktoré sa starajú o preklad. Spoločnosť Google napríklad nedávno informovala, že sa im podarilo vylepšiť presnosť prekladu o 12% vo viac ako 50 jazykoch. Mobilnú aplikáciu nájdete na odkaze nižšie. Desktopovú verziu aplikácie  nájdete na internetovej stránke  translate.google.com. Preklad funguje na veľmi jednoduchom princípe, vložíte do neho obsah, ktorý chcete preložiť, a ten Vám aplikácia preloží. Aplikácia je zároveň schopná prekladať aj prostredníctvom zvukovej stopy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Google Translate
Google Translate
Developer: Google LLC
Price: Free

Rozšírenie pre internetový prehliadač Chrome a nový Microsoft Edge

Prekladanie pomocou vkladania textu býva častokrát otravné a nepraktické, a preto by sme Vám radi dali do pozornosti alternatívne riešenie. Google v rámci svojho obchodu pre internetový prehliadač Chrome (nainštalovať jeho možné aj do Microsoft Edge) ponúka rozšírenia Google Translate, ktoré nájdete na odkaze nižšie. Dostupné je zadarmo.

Rozšírenie funguje na veľmi jednoduchom princípe. Po jeho nainštalovaní zvýraznite text, ktorý chcete preložiť a pravým tlačidlom zvolíte možnosť Google Translate. Tak, ako môžete vidieť nižšie na obrázku. Následne budete presmerovaný na stránku translate.google.com.

Prekladac Google_rozsirenie
Zdroj: printscreen Vosveteit.sk

Okrem iného môžete na preklad textu použiť aj ikonku prekladača, ktorú nájdete v hornej lište. Následne nebudete presmerovaný na externú stránku, ale preklad uvidíte vo vyskočenom okne. Tak ako môžete vidieť nižšie na obrázku.

Prekladac Google_rozsirenie_2
Zdroj: printscreen Vosveteit.sk

Google Lens

Ďalšie alternatívne riešenie, ktoré môžete použiť na preklad textu, je prostredníctvom aplikácie Google Lens. Funguje na veľmi jednoduchom princípe, nasmerujete kameru smartfónu na text, ktorý chcete preložiť a následne zadáte spracovanie textu (ikona Google Translate). Názorný príklad si môžete pozrieť nižšie.

Aplikáciu Google Lens stiahnete prostredníctvom odkazu nižšie.

Google Lens
Google Lens
Developer: Google LLC
Price: Free

Preloženie celej stránky

Do pozornosti by sme Vám chceli dať ešte možnosť preloženia celej stránky prostredníctvom služby Google prekladač. Do vyhľadávacieho políčka stačí vložiť internetovú stránku, ktorú chcete preložiť a kliknúť na vytvorený odkaz. Zároveň Vám dávame do pozornosti možnosť prekladu aj textových dokumentov, ktoré môžete nahrať a preložiť prostredníctvom tlačidla „Documents“.

Prekladac Google_preklad celej stranky_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Túto možnosť (preklad celých stránok) sme však uviedli ako poslednú, a to z dôvodu, že nie vždy funguje. V prípade stránok s väčším obsahom (ktorý obsahuje napríklad videá), Vám častokrát vyhodí chybu.

prekladac stranok_casta chyba
Zdroj: Vosveteit.sk

V závere však musíme dodať, že Google prekladač funguje vcelku solídne, avšak jeho presnosť prekladu klesá v prípade odborných textov. Inými slovami, zatiaľ čo na bežné spravodajstvo je postačujúcim, tak v prípade štúdií a odbornejších materiálov, berte preložený text skôr ako informatívny, ako 100% dôveryhodný.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre