ANDROIDSpravodajstvo

Prehliadač Chrome bude o poznanie rýchlejší: No ťažiť bude z toho len časť používateľov. Týka sa to aj vás?!

Optimalizácia základných systémov je jadrom novej aktualizácie, ktorá má za cieľ zrýchliť celý prehliadač.

Rýchlosť, Bezpečnosť, Stabilita a jednoduchosť. To sú štyri základné piliere, na ktorých vývojári z Googlu stavajú jeden z najpoužívanejších prehliadačov na svete, Google Chrome.

V rámci častých aktualizácií sa Google pokúša priniesť vylepšenia v každom smere a tentokrát sa zameriava primárne na rýchlosť prehliadania. Tú možno považovať za kritický faktor počas používania internetu a ovplyvňuje rýchlosť načítania stránok, ale aj mnohé ďalšie faktory. Vo svojom blogu vývojári z Googlu píšu, že sa v nových aktualizáciách pozreli na rôzne systémy v prehliadači Chrome a využili každú jednu možnosť na to, aby čo najviac zvýšili rýchlosť prehliadania.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google Chrome teda bude lepšie narábať s ukladaním dát, ale aj pamäťou RAM, ktorá bola v minulosti terčom rôznych internetových vtipov. Nebolo tajomstvo, že Chrome bol na pamäť RAM pomerne náročný. V rámci aktualizácií vylepšili kompresiu dát, pričom sa vyhýbajú kompresií oborov s vysokou premávkou. V jednoduchosti ide o rôzne procesy, ktoré sa počas prehliadania objavujú často a ich modifikácia má výrazný dopad na celý výkon prehliadača.

Ťažiť z nových vlastností prehliadača budú hlavne majitelia vlajkových telefónov

Vylepšenia v kóde prehliadača viedli k 10% zvýšeniu výkonu v rýchlostnom teste Speedometer 2.1 od spoločnosti Apple. Google chce tiež využiť potenciál výkonných smartfónov naplno. Prehliadač Chrome na Android bol vždy optimalizovaný tak, aby vyžadoval čo najmenej od smartfónu. Na trhu však nájdeme zariadenia, ktoré sa výrazne líšia svojimi schopnosťami.

Výkonné smartfóny tak využijú prehliadač naplno a práve na nich sa Chrome zameria primárne na rýchlosť prehliadania. Vylepšenia ktoré Google priniesol v tomto smere znamenali až 30% lepší výkon prehliadača v Speedometer 2.1 rýchlostnom teste.

vykon prehliadaca chrome aktualizacia
Zdroj: Google blog (chromium)

Dostaňte z prehliadača Google Chrome maximum

Ak vám prehliadač Google Chrome žerie veľa batérie, alebo je na vaše zariadenie náročný, môžete si ho niekoľkými trikmi „vyladiť“. Prvým je zapnutie bezpečného prehliadania, čo samo o sebe prináša viacero výhod v jednom nastavení.

Ak si túto funkciu zapnete, prehliadač obmedzí niektoré sťahovania, rozšírenia a nebezpečné webové stránky. Niektoré stránky spustia automatické sťahovanie, ktoré vám hneď môže minúť niekoľko cenných megabajtov dát. Túto taktiku obzvlášť rady využívajú podvodné stránky, ktoré sa touto cestou pokúšajú infikovať váš smartfón škodlivým softvérom. Tento malvér môže na vašom zariadení zobrazovať náročné reklamné bannery, čím opäť míňa vaše dáta.

Funkciu bezpečného prehliadania si zapnete jednoducho. Otvorte si v prehliadači možnosti (tri bodky v hornom rohu), kliknite na Nastavenia a v tomto okne nájdeme možnosť Súkromie a zabezpečenie. V tomto okne nájdeme možnosť Bezpečné prehliadanie a nastavíme si rozšírenú ochranu.

Ako optimalizovať Google Chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

Univerzálnym spôsobom ako si šetriť batériu nielen pri prehliadaní je zapnutie šetriča batérie. Dnes túto funkciu ponúka už každý smartfón a vo väčšine prípadov vás telefón vyzve k jej zapnutiu, ak už pracujete s poslednými percentami batérie. Šetrič batérie obmedzí niekoľko nie kritických funkcií na pozadí, napríklad synchronizáciu účtov. Mnohé smartfóny ponúkajú šetrič batérie priamo na hornej lište.

Ako optimalizovať Google Chrome
Zdroj: Vosveteit.sk
Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close