APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Prehliadač Chrome bude o niečo bezpečnejší: Túto funkciu isto využijete aj vy!

Režim inkognito v prehliadači Google Chrome pre Android si prejde zmenou. Zvýši sa tak bezpečnosť nášho prehliadania.

Jedným z najvyužívanejších prehliadačov v smartfónoch aj počítačoch je bezpochyby Chrome od Googlu. Svoje miesto medzi špičkou v prehliadačoch si vyslúžil najmä pre možnosť spolupráce a synchronizácie medzi zariadeniami, množstvo rozšírení, ktoré môžeme využiť a navyše aj skvelými funkciami. V blízkej dobe navyše už budeme môcť vyskúšať funkciu, ktorá bude pre nás znamenať vyššiu bezpečnosť pre prehliadanie. Týkať sa to bude úpravy režimu inkognito, ktorý isto každý z vás pozná. O čo však konkrétne pôjde a ako bude nová funkcia fungovať? Bližšie informácie nám prináša portál 9to5google.com, pričom pôjde o funkciu primárne určenú pre operačný systém Android. Ďalšie systémy si teda zrejme budú musieť počkať.

Chrome ponúkne možnosť zaheslovania režimu inkognito

Každý z vás isto aspoň raz skúsil využívať režim inkognito, ktorý so sebou prináša viacero pozitívnych stránok. Okrem toho, že neukladá údaje prehliadania do našej histórie aj spoľahlivo filtruje výsledky vyhľadávania mimo našej informačnej bubliny. Navyše ide o spoľahlivý nástroj pre oddelenie našich profilov napríklad pre prácu a osobné využívanie, ak chceme využívať napríklad viacero profilov na rôznych miestach. Nevýhodou tohto spôsobu prehliadania minimálne v prehliadači Chrome však doteraz bolo, že po zatvorení prehliadača sa zatvorili aj naše karty inkognito.

Rezim Inkognito
Zdroj: Vosveteit.sk

Vo výsledku sme teda museli svoje vyhľadávanie opakovať vždy po zatvorení a opätovnom spustení prehliadača Chrome. K výsledkom, ktoré sme chceli využiť, sme sa už nemuseli znovu dostať, čo mohlo byť pre nás veľkým sklamaním. Populárny prehliadač od Googlu však teraz prináša možnosť, ako obnoviť výsledky prehliadania aj po opätovnom spustení prehliadača. Naše výsledky by sa na kartu inkognito mohli ukladať za heslo, prípadne overenie biometrickým spôsobom. Prvé smartfóny začnú túto funkciu testovať už v blízkej dobe.

Novinka postupne prichádza do prvých zariadení

Ak využívate funkciu pre režim inkognito trochu častejšie a chcete si svoje výsledky uložiť mimo klasické prehliadanie, novinku určite oceníte. Z režimu inkognito sa tak môže stať kompletne oddelený profil pre prehliadanie, odkiaľ sa však informácie nebudú ukladať do našej histórie prehliadania. Výhodou tiež bude, že sa tieto karty budú skrývať za heslo, nikto okrem nás k nim teda nebude mať prístup. Podľa všetkého túto funkciu budeme vedieť v aplikácii Google Chrome vyskúšať aj my v priebehu najbližších dní. Funkciu môžete prípadne vyskúšať aj dnes a to prostredníctvom experimentálnych funkcií, ku ktorým sa dostanete po otvorení adresy „chrome://flags“. Následne vyhľadajte funkciu “incognito-reauthentication-for-android”a zapnite ju.

Rozsirenia Google Chrome Inkognito rezim
Zdroj: Vosveteit.sk

V prípade, že by ste však chceli svoje okná po návrate do prehliadača Chrome ukončiť a nechceli by ste sa vrátiť späť do režimu inkognito, Google si pre nás pripravil riešenie. Môžeme sa vyhnúť zadávaniu hesla či overeniu pomocou odtlačku prsta. V takom prípade sa naše okno inkognito klasicky zatvorí a my budeme môcť pokračovať v klasickom verejnom okne prehliadača.

Využili by ste novinku v prehliadači Chrome? A ako často využívate okno inkognito v prehliadači vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close