Zariadenia

Prehľad produktov, ktoré nám Google predstaví na zajtrajšej Pixel konferencii

Jeseň je pre svet technológií naozaj významným obdobím. Väčšina technologických gigantov si necháva predstavenie noviniek práve na toto obdobie. Najpopulárnejší je zrejme mesiac október, kedy sú takmer vždy naplánované konferencie spoločností Amazon, Microsoft, HMD, Huawei a v neposlednom rade Google. Dnes bude reč o poslednej spomínanej spoločnosti, ktorá má už na zajtra naplánovanú konferenciu s názvom Pixel.

3. generácia smartfónov Pixel

Google Pixel 3XL. recenzia
Zdroj: Twitter (Wylsacom)

Smartfóny Google Pixel radíme už od prvej generácie medzi svetovú  špičku. Tento smartfón nie je v našich končinách moc populárny a ľudia ho často vôbec nepoznajú. To ale nemení nič na tom, že smartfóny Google Pixel radíme medzi vlajkové lode s operačným systémom Android. Žiadnou výnimkou nebude ani 3. generácia, ktorá sa opäť zaradí na špičku trhu. Nové smartfóny Pixel 3 a Pixel 3XL budú pochopiteľne vybavené najnovšou generáciou procesoru Snapdragon 845 a 4GB RAM (povráva sa aj o 6GB RAM verzií v prípade Pixelu 3 XL). Samozrejmosťou je OLED displej, najnovší operačný systém Android 9 Pie a v prípade XL verzie, nie moc vkusný výrez vo vrchnej časti smartfónu. Na záver treba ale spomenúť výnimočný fotoaparát smartfónov Pixel, ktorý sa tradične skladá iba z jedného objektívu. Google vie ale aj napriek tejto „nevýhode“ vždy vyšperkovať fotoaparát tak, že bez väčších problémov porazí konkurenciu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Bezdrôtová nabíjačka a slúchadlá Pixel Buds

Ďalšou novinkou novej generácie smartfónov Google Pixel má byť podpora bezdrôtového nabíjania. Zatiaľ nie je známe, či bude smartfón podporovať klasickú technológiu Qi, no je jasné, že Google má v pláne predstaviť aj vlastnú nabíjačku.

Zdroj: techcrunch.com

Medzigeneračným rozdielom prejde aj samotný obsah balenia smartfónu, ktorý by mal v prípade novej generácie obsahovať aj slúchadlá Pixel Buds. O slúchadlách ale zatiaľ nie sú dostupné žiadne bližšie informácie, tým pádom si na ne budeme musieť počkať až do samotnej konferencie.

Tablet Google Pixel Slate

Zdroj: techcrunch.com

Google Pixel Slate bude zrejme ďalším prírastkom do rodiny zariadení Pixel. Jedná sa o šikovný konvertibilný tablet s oddelovateľnou klávesnicou, ktorá má zároveň slúžiť aj ako obal zariadenia (podobne ako Surface Pro). Tablet má byť tradične vybavený operačným systémom Chrome OS. Viac informácií o pripravovanom Pixel tablete sa ale dozvieme až zajtra.

Pixelbook 2

Zdroj: digitaltrends.com

Posledným pripravovaným zariadením je špičkový konvertibilný laptop Pixelbook 2. Nová generácia bude vybavená takmer bezrámčekovým displejom a neoddeliteľnou klávesnicou. V jeho útrobách sa bude podľa všetkého nachádzať 8. generácia procesorov Intel Core. Ďalšou novinkou má byť možnosť zakúpenia LTE verzie, ktorá by sa v dnešnom online svete určite mohla hodiť. Zariadenie bude podľa všetkého vybavené technológiou rozpoznávania tváre, ako aj skenerom odtlačkov prstov v tlačidle zamknutia. V poslednom rade treba spomenúť operačný systém Chrome OS, ktorý je už akousi tradíciou zariadení od Googlu. Nová generácia laptopu Pixelbook 2 bude ale podľa najnovších špekulácií schopná dual bootu.

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok (Engadget.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close