SpravodajstvoXiaomi

Predstavenie zariadenia Xiaomi Mi 11 sa zjavne blíži. Zariadenie sa objavilo v známej platforme Geekbench

V Geekbench platforme sa objavilo neznáme zariadenie Xiaomi s procesorom Snapdragon 875. Pravdepodobne ide o Mi 11

Na známej platforme, ktorá porovnáva výkon smartfónov, Geekbench, sa objavil výsledok z testovania neznáme zariadenia značky Xiaomi, ktoré je poháňané procesorom Snapdragon 875. S veľkou pravdepodobnosťou ide o model smartfónu Mi 11, ktorý by mal byť podľa dostupných informácií  jedným z prvých smartfónov, ktorý bude disponovať týmto procesorom.

Geekbench ďalej odhaľuje, že zariadenie bude okrem iného vybavené grafickým čipom Adreno 660. Testovaný smartfón ďalej disponoval 6GB RAM. Pôjde tak zjavne o slabšie vybavený model zariadenia. Okrem iného kódové označenie zariadenia je „M2012K11C“.

Pravdepodobne pôjde o najvýkonnejší smartfón na trhu

Výkonnostný test ďalej odhalil, že zariadenie dosiahlo v teste jedného jadra bodové ohodnotenie 1 105 bodov, zatiaľ čo v prípade testu viacerých jadier súčasne, výsledné skóre bolo 3 512 bodov. Len pre porovnanie, aktuálne najvýkonnejším smartfónov podľa platformy je zariadenie OnePlus 8, resp. 8 Pro, ktoré dosiahli v teste jedného jadra ~890 bodov a v prípade testu viacerých jadier súčasne, ~3 200 bodov.  Mimochodom, zariadenie podľa popisu bude distribuované  s predinštalovaným Androidom 11.

Xiaomi Mi 11_geekbench
Zdroj: browser.geekbench.com (printscreen)

Očakáva sa, že procesor Snapdragon 875 bude oficiálne predstavený začiatkom decembra počas udalosti Tech Summit 2020. Procesor by mal byť mimochodom vyrobený 5nm technológiou. Nepôjde však o prvý procesor vyrobený touto technológiou. Nedávno spoločnosť Huawei predstavila produktovú radu smartfónov Mate 40, ktoré sú poháňané procesormi Kirin 9000, ktoré sú vyrobené 5nm technologickým postupom. Rovnako obdobným technologickým postupom sú vyrobené ešte procesory A14, ktoré poháňajú nové smartfóny spoločnosti Apple z produktovej rady iPhone 12.

Len pre zaujímavosť, v priebehu včerajšieho dňa vyplávalo na povrch, že 5nm procesory plánuje v tomto roku predstaviť ešte spoločnosť MediaTek.

Samotné predstavenie smartfónu Mi 11 môžeme očakávať v priebehu prvého kvartálu budúceho roka, pravdepodobne vo februári. Rovnako, ako tomu bolo v prípade predošlých zariadení z  produktovej rady Mi.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close