HuaweiSpravodajstvo

Predstavenie smartfónov zo série Huawei P40 sa bude konať už 26. marca vo francúzskom Paríži

O blížiacej sa konferencii informoval samotný generálny riaditeľ spoločnosti Huawei, Richard Yu

Čínsky telekomunikačný gigant Huawei len nedávno predstavil v poradí druhý skladací smartfón s označením Mate Xs, ktorého predstavenie sme po celý čas monitorovali online. Nedávna konferencia však nepriniesla predstavenie dlhoočakávanej série vlajkových smartfónov P40, ktorých predstavenie sa nakoniec odložilo na nasledujúci mesiac. Informácie o blížiacom sa predstavení nových vlajkových smartfónov potvrdil aj samotný generálny riaditeľ spoločnosti Huawei Technologies Consumer Business Group, Richard Yu.

Predstavenie sa bude konať vo francúzskom Paríži

Richard Yu na záver prezentácie nového skladacieho smartfónu Huawei Mate Xs oznámil, že predstavenie pripravovaných vlajkových lodí zo série Huawei P40 sa bude konať už 26. marca 2020 vo francúzskom hlavnom meste Paríž. Pre viacerých fanúšikov značky je táto informácia zdrvujúca, keďže veľká časť fanúšikovskej základne očakávala predstavenie nových smartfónov po boku novej „skladačky“. Čínsky gigant sa ale tentokrát vydal cestou samostatného predstavenia a z viacerých pohľadov je to pre samotnú spoločnosť aj lepšie riešenie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo všetko zatiaľ vieme o pripravovaných smartfónoch?

Žiadne z informácií o pripravovaných smartfónoch zo série Huawei P40 ešte oficiálne potvrdené neboli, no viaceré zahraničné zdroje už dlhšiu dobu naznačujú, že novinky od čínskeho giganta budú opäť nabité najnovšími a najvýkonnejšími technológiami, ktoré aktuálne trh ponúka.

Huawei P40
Zdroj: gsmarena.com

Základom budúcich smartfónov bude momentálne dostupných informácií najmodernejší procesor Huawei HiSilicon Kirin 990 5G, ktorému bude vypomáhať minimálne 6 GB RAM. Samozrejmosťou bude najmodernejší OLED panel so 120 Hz obnovovacou frekvenciou, ako aj najmodernejšie štandardy vo svete konektivity, ktoré v tomto prípade predstavujú už spomínané 5G, ako aj WiFi 6, o ktorom sme informovali v jednom z našich predošlých článkov. Najväčším lákadlom smartfónov zo série Huawei P40 bude ale jednoznačne fotografická výbava, na ktorej sa bude opäť podieľať aj výbava od spoločnosti Leica.

Špičková fotografická výbava je samozrejmosťou

huawei p40 premium edition fotoaparat
Zdroj: GSMArena

Základný model Huawei P40 by mal podľa najnovších informácií prísť so špičkovým trojitým fotoaparátom na zadnej strane. Presnejšie, mal by byť vybavený hlavným 52 Mpx snímačom, širokouhlým snímačom s rozlíšením 40 Mpx a vedľajším 8 Mpx teleobjektívom s 3-násobným optickým priblížením. Rozdiel v prípade modelu Pro bude iba 5-násobné optické priblíženie v prípade 8 Mpx teleobjektívu. Stropom celej modelovej rady však bude model P40 Premium Edition, ktorý má na zadnej strane disponovať až päticou snímačov, pričom nemá chýbať 10-násobné optické priblíženie vďaka periskopickému objektívu, ako aj 3D ToF senzor.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close