Filmy a seriálySpravodajstvo

Predplatné s reklamami aj navýšenie cien: Po vzore Netflixu pokračuje aj Disney+

Reklamy a vyššie ceny sa nebudú týkať len Netflixu. Zdraženie pocítime aj u služby Disney+, zatiaľ však len v USA.

Navyšovanie cien môžeme dnes pozorovať nielen v obchodoch, ale aj vo svete streamovacích služieb. Len nedávno oznámil navýšenie cien YouTube, ktorý plánuje zvýšiť ceny svojho rodinného predplatného, no do budúcna máme rátať aj s drahšou verziou individuálneho či študentského plánu. Okrem toho s cenami svojich plánov hýbe aj Netflix, ktorý nedávno predstavil plán s reklamami. Úpravy v plánoch plánuje zaviesť aj známa streamovacia služba Disney+, ktorá sa na našom trhu pohybuje pomerne ako nováčik. V pláne je rovnako aj predplatné s reklamami, no taktiež drahší základný plán. Bližšie informácie k zdražovaniu nám prináša portál andro4all.com a my sa na ne teraz pozrieme spoločne.

Nový plán s reklamami už o mesiac

Zdražovaniu streamovacích služieb sa do budúcna zrejme nevyhneme. Ich prevádzkovatelia chcú skvalitňovať svoje služby, rovnako sa na cenách podpísala aj inflácia a nezabudnime ani na to, že ani práva na filmy nie sú pre služby úplne zadarmo. Aby však tieto služby ako napríklad Netflix či Disney+ mohli zachovať aj cenovo dostupné plány, museli do svojej ponuky zaradiť aj plány s reklamami, ktoré im umožnia zarábať aj takýmto spôsobom. Po Netflixe teraz rovnako približuje infromácie k takémuto lacnejšiemu plánu aj Disney.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
disney-plus serialy
Zdroj: Disney

Predplatné s reklamami na trhu budeme môcť vidieť už 8. decembra, pričom pôjde o plán dostupný zatiaľ len v Spojených Štátoch. Do Európy by plán s reklamami od Disney+ mal prísť neskôr, dátum však zatiaľ nepoznáme. Princíp reklám by mal byť dosť podobný tomu, ktorý ponúka Netflix. Ten mimochodom zaviedol politiku piatich minút reklám na 60 minút sledovania. Okrem oficiálneho dátumu spustenia tohto plánu však aj vieme, koľko bude stáť.

Reklamy za cenu súčasného plánu bez reklám v Disney+

V Spojených Štátoch sa aktuálne cena za klasické predplatné pre službu Disney+ pohybuje na úrovni 8 dolárov. Ak sa používatelia rozhodnú, že nebudú do budúcna platiť viac, môžu pri tejto cene ostať. Do 8-dolárového predplatného sa však pridajú reklamy. V prípade, že by však nechceli mať vo svojom pláne reklamy, priplatili by si 3 doláre mesačne. Podobné navýšenie cien tak očakávame aj na našom trhu, s najväčšou pravdepodobnosťou to však nepríde v priebehu najbližších týždňov.

Disney+
Zdroj: unsplash.com (Brian McGowan), úprava Vosveteit.sk

Zaujímavosťou však je, že ak by používatelia chceli ostať pri cenovom pláne s výškou 8 dolárov, musia si zmeniť svoj balík manuálne. V prípade, že si neaktivujú balík s reklamami do 7. decembra, automaticky sa im predplatné zmení na to s vyššou cenou. Disney+ má rovnako v pláne zaviesť aj ďalšie druhy predplatného so službou Hulu či ESPN. To sa však do budúcna nášho regiónu zrejme týkať nebude.

Patríte medzi predplatiteľov služby Disney+? A myslíte si, že toto navýšenie cien je ešte v poriadku? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close