SamsungSpravodajstvo

Predajné plány Samsungu za rok 2020 sa zrejme nenaplnia. Stane sa tak po prvýkrát po 9 rokoch

Juhokórejskej spoločnosti Samsung sa údajne nepodarí naplniť cieľ dodať až 300 miliónov smartfónov za jeden rok

Spoločnosť Samsung Electronics patrí už roky medzi najväčších výrobcov smartfónov na svete. Popredné priečky na trhu obsadzuje už od samotného príchodu mobilného operačného systému Android. Stabilná pozícia spoločnosti však bola tak, ako aj v prípade ostatných výrobcov, narušená stále prebiehajúcou pandémiou nového koronavírusu SARS-COV-2. Výsledkom toho je celosvetový pokles v dodávkach smartfónov. Spoločnosť totižto prvýkrát za posledných 9 rokov nedodá plánovaných 300 miliónov zariadení za jeden rok.

Dodávky poklesli o niekoľko desiatok miliónov kusov

Ako informovali juhokórejské média ETNews, tohtoročné dodávky smartfónov od spoločnosti Samsung by sa mali zastaviť na zhruba 270 miliónoch dodaných zariadení. Do konca tretieho štvrťroka pritom spoločnosť Samsung dokázala dodať 189,4 miliónov smartfónov. Posledný „predsviatočný“ 4. štvrťrok však nakoniec nedokázal pokryť pokles predajov zaznamenaný v prvých troch štvrťrokoch 2020.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Plány na budúci rok zostávajú nezmenené

Budúcoročné predajné plány však spoločnosť Samsung pozmeniť neplánuje a smelých plánov sa chce držať aj naďalej. V roku 2021 chce totiž juhokórejský gigant dodať až 307 miliónov mobilných zariadení, pričom veľká väčšina z nich majú byť práve „chytré“ smartfóny.

Ťahúňmi majú byť dostupné 5G zariadenia

Budúcoročné predaje zariadení so značkou Samsungu by mali potiahnuť najmä nové dostupné 5G zariadenia, ktorých popularita najmä na stále rozvíjajúcich sa trhoch ako India a Čína stále raketovo rastie. Očakávať tak môžme hneď niekoľko nových smartfónov s podporou 5G technológie, najmä z modelových radov Galaxy A a Galaxy M. Významnú zložku predajov by však mali tvoriť aj skladacie zariadenia, ktorých cenovka by mala v budúcom roku čiastočne klesnúť. Tým by sa nová moderná technológia dostala do rúk väčšieho počtu používateľov. Plány spoločnosti v oblasti vývoja skladacích zariadení sú naozaj ambiciózne a rozhodne ide o jednu z hlavných priorít Samsungu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close