Prečo si smartfóny od Apple držia vyššiu hodnotu aj roky po predstavení? Toto za tým stojí!

Smartfóny od spoločnosti Apple sa vyznačujú vyššími cenami aj po niekoľkých rokoch. Spoločnosť k tomu má ale viaceré dôvody.

udrzanie ceny iphone telefonov
Zdroj: Pixabay.com (JESHOOTS-com a geralt)

Americká spoločnosť Apple sa vyznačuje svojimi prémiovými zariadeniami, ktoré na trh prichádzajú s vyššou cenou. Dnešné iPhony však na predajné pulty prichádzajú s porovnateľnými cenami, aké ponúkajú aj výrobcovia Androidov. Čo je však zaujímavé, tak ceny iPhonov sa udržujú dlhšiu dobu na vyššej úrovni v porovnaní s Androidmi. Prečo tomu tak je a ako to, že dokážeme jeden iPhone používať oveľa dlhšie ako priemerný Android smartfón? Na túto problematiku sa pozrel bližšie portál gizchina.com a my vám teraz prehľad ohľadom toho prinášame v našom článku. Prečo je teda výhodnejšie investovať do nového iPhonu? Pozrite sa!

Základom je dobrý hardvér

Aj keď na trh súčasne príde nový iPhone a nová vlajková loď s Androidom, tak iPhone si udrží svoju predajnú hodnotu oveľa dlhšie. Čím to je? No predsa hardvérom! Aj keď priemerný vlajkový Android môže priniesť tie najnovšie špecifikácie a množstvo skvelých funkcií a vychytávok, tak Apple sa sústreďuje na to nutné. V konečnom dôsledku tak dokáže nový iPhone vydržať oveľa dlhšie ako priemerný Android a predajné ceny aj rok či dva starých iPhonov nie sú ďaleko od tej pôvodnej uvádzacej ceny. Kvalitný hardvér teda zaručuje, že sa vám iPhone nepokazí a vašou jedinou starosťou tak bude po dvoch rokoch vymeniť jeho batériu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
iPhone 14 Pro_kamerovy modul Apple
Zdroj: Apple

Apple prináša inovácie

Nemôžeme povedať, že by sa výrobcovia smartfónov s Androidom nezameriavali na nové technológie. Napríklad taký 200-megapixelový snímač fotoaparátu či 120W nabíjanie sme zatiaľ u spoločnosti Apple nenašli, no americký gigant sa sústreďuje na iné inovácie. Pracuje na vlastnom čipsete pre svoje telefóny, ktoré nazýva Bionic. Mimo iného sa stará o to, aby ich telefóny prinášali vlastné kvalitné riešenia. Nespolieha sa tak na spoluprácu s inými spoločnosťami. Vďaka tomu vieme využiť napríklad Apple Mapy či iné technológie, ktoré rovnako prinášajú spoločnosti a jej zariadeniam na hodnote.

iOS je produktom spoločnosti Apple

Tak ako si Apple pracuje na vlastných službách a technológiách pre svoje iPhony, tak si pre ne pripravila aj vlastný operačný systém. Nehovor viac o tom, že je takmer dokonalo optimalizovaný aj pre staršie zariadenia, a preto stretnúť sa so sekaním či oneskorenými reakciami, je pomerne vzácne. iOS je spoľahlivým operačným systémom, ktorý prináša pravidelné aktualizácie aj pre staršie zariadenia. Navyše dlhá softvérová podpora umožňuje Applu predávať aj staršie modely za pomerne vysoké ceny. Aj vďaka tomu sa ceny iPhonov nedokážu znížiť tak, ako pri Androidoch. Nevýhodou Androidu totiž je, že sa pripravuje pre veľké množstvo zariadení rôznych cenových a výkonnostných kategórií. iOS sa však optimalizuje len pre menšie množstvo telefónov, čo garantuje systémovú stabilitu a možnosť dlhšej podpory.

iPhone 14 a iPhone 14 Plus_uvodny
Zdroj: Apple

Patríte medzi fanúšikov spoločnosti Apple? Alebo ste skôr tím Android? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre