Prečo lacný iPhone SE nie je dobrý nápad? Ďalšia generácia smartfónov by mohla byť predurčená k neúspechu!

V portfóliu spoločnosti Apple sa nachádzajú aj lacnejšie modely s označením iPhone SE. Podľa analytikov ich však už nečaká veľký úspech.

iPhone SE 2020
Zdroj: Youtube (Apple)

Spoločnosť Apple sa dlhodobo zameriava na prémiové telefóny, ktoré na trhu vzbudzujú istý dojem luxusu. Zariadenia sú drahšie, no ponúkajú vysoký výkon, skvelú výbavu aj dlhú systémovú podporu. Silnou stránkou spoločnosti je aj operačný systém iOS, ktorý prináša pravidelné aktualizácie a je zárukou stability. Vzhľadom k vyšším cenám zariadení sa však ešte v roku 2016 spoločnosť Apple rozhodla predstaviť lacnejší iPhone SE, ktorý prinášal nový systém a funkcie v tele staršieho modelu. A tak, ako prvé lacnejšie iPhony získali obrovský úspech, pri neskorších modeloch už záujem používateľov klesal. K tejto téme nám prispel aj portál andro4all.com, ktorý nám prezradil, prečo ďalšia generácia nových lacných iPhonov SE nie je dobrý nápad.

O lacnejší iPhone SE už nie je taký záujem

Lacnejšie telefóny sa na trhu predávajú ako teplé rožky. Aj v zozname najviac predávaných modelov za rok 2022 sa objavili v rebríčku okrem drahších iPhonov tiež lacnejšie Androidy. Používatelia stále preferujú lacnejšie zariadenia, no fanúšikovia spoločnosti Apple ostávajú stále verní svojej značke. Mohlo by sa tak zdať, že tí úspornejší fanúšikovia siahajú po lacnejších modeloch s označením iPhone SE. Nie je to však úplne pravda, keďže dnes tieto modely neponúkajú úplne prémiové súčasti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
iPhone SE 3 (2022)
Zdroj: Apple

Ako sme už spomenuli, prvý model z tejto série v roku 2016 získal skutočne dobré ohlasy. Druhá generácia iPhonu SE prišla v roku 2020, kedy priniesla modernejší dizajn modelu iPhone 8, no výbavu aktuálnu pre rok 2020. V prípade modelu z roku 2020 však používatelia zvažovali aj veľkosť zariadenia a jeho menej modernú konštrukciu, pre ktorú získal menej pozitívne ohlasy. Predstavenie modelu iPhone SE 2022 však už bol kompletný prepadák, pretože používateľov tak úplne nepresvedčil. Opäť vsadil na rovnakú konštrukciu ako model z roku 2020 a nepriniesol veľké inovácie. Namiesto toho však získal cenovku na úrovni približne 450€, čo už mnohých neoslovilo.

Ďalší model by už nemal prísť

Práve cena je najväčším kameňom úrazu pre nový iPhone SE 2022, pričom konkurenčné Android smartfóny dokážu priniesť oveľa viac za podobnú cenu. Najväčším bonusom pre Androidy sú modernejšie konštrukcie s väčším displejom, no aj väčšia batéria, rýchlejšie nabíjanie či lepšie možnosti kamery. Vyššia stredná trieda od Androidov by tak mohla nový iPhone SE úplne zatieniť, čo si určite uvedomuje aj spoločnosť Apple. A aj z tohto dôvodu sa možno rozhodla predstavenie nového dostupného iPhonu odložiť na ďalší rok.

iPhone SE 2020_test kamery DXOMARK
Zdroj: Youtube (DXOMARK)

Podľa posledných informácií by sa mohol najbližší lacnejší iPhone predstaviť až budúci rok, teda v roku 2024. Tento rok by totiž lacnejšiemu iPhonu mohli konkurovať napríklad zariadenia ako Samsung Galaxy A53, prípadne už čoskoro prichádzajúci Galaxy A54. Okrem neho máme na trhu aj Honor Magic5 Lite s obrovskou výdržou batérie či rôzne lacnejšie modely z dielne Xiaomi a Redmi. V hre je stále však aj to, že to spoločnosť s lacnejším iPhonom vzdá a model iPhone SE 2024 nepríde na trh vôbec.

Kúpili by ste si lacnejší model od spoločnosti Apple? Alebo by ste si skôr vybrali nový Android? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre