Zariadenia

Prečo bolo predstavenie zariadenia Surface Phone / Andromeda opäť odložené? Poznáme dôvod

Len pred niekoľkými dňami sme Vás informovali o Tweete známeho leakera a dlhoročného redaktora – Zaca Bowdena. Ten v reakcii na jedného z kolegov informoval o tom, že oficiálne predstavenie Andromeda OS aktuálne nehrozí a nedočkáme sa ho skôr, ako budúci rok. Celý projekt okolo mýtického skladacieho zariadenia Surface Phone je aj kvôli tomuto opäť preložený. Čo ale stojí za opätovným zlyhaním tohto zariadenia a celkovo nového operačného systému pre podobné mobilné zariadenia?

Zariadenie bolo po 2 rokoch poslané späť do laboratória

Podľa najnovších správ zo zahraničného portálu Thurrott.com to vyzerá tak, že spoločnosť Microsoft nebola spokojná s jej takmer dokončeným zariadením Surface Phone a operačným systémom Andromeda OS. Kvôli viacerým nedostatkom bol Surface Phone opäť poslaný do laboratória, kde má prejsť viacerými renováciami a prerábkami. Rozhodnutie definitívne padlo zhruba pred mesiacom, kedy sa v útrobách spoločnosti diskutovalo o tom, či zariadenie predstaviť alebo ho radšej poslať opäť do labákov. Bohužiaľ, priklonili sa ku druhej možnosti, no má to viacero vážnych dôvodov. Hlavným dôvodom je zrejme fakt, že spoločnosť Microsoft nebola úplne spokojná so samotným zariadením, či už po hardvérovej alebo softvérovej stránke. Zariadenie by zrejme výrazne poškodilo celú značku Surface a skončilo by podobne ako smartfóny Lumia alebo Surface RT.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Plánované predstavenie – koniec roku 2019

Už viackrát sme informovali o tom, že spoločnosť Microsoft tento rok plánuje definitívne predstaviť zariadenie Surface Phone. Opätovné prerobenie zariadenia určite spôsobí to, že sa ho nedočkáme skôr než o rok. Jeho predpokladaný dátum predstavenia sa tým pádom posúva až na koniec roka 2019. Zariadenie musí prejsť opätovným procesom schvaľovania, po ktorom „bude uvoľnený iba vtedy, keď bude zaručený jeho úspech. „ Spoločnosť Microsoft bude údajne „znovu pracovať, pokiaľ nenájde správy vzorec. „

Vysoké nároky spoločnosti Microsoft na ich dlhoočakávané zariadenie sú na jednej strane výbornou správou pre technologických nadšencov, no pre spotrebiteľov ide o ranu do srdca. Spoločnosť Microsoft predstavenie zariadenia odkladá už niekoľko rokov a pomaly ale isto sa na svoje predstavenie podobných zariadení chystajú viaceré konkurenčné technologické spoločnosti. Opätovné odloženie predstavenia zariadenia vo fanúšikoch Microsoft znovu vyvolá vlnu kritiky a spoločnosť opäť stratí veľké množstvo podporovateľov, ktorým sa už jednoducho čakať nechce.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (behance.net)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close