SpravodajstvoTechnológie

Práve sa stalo: Orange spustil 5G sieť. Vieme kde!

Mobilný operátor Orange spúšťa 5G sieť. Pripojiť sa do nej môžu obyvatelia bratislavskej Petržalky, či v časti Banskej Bystrice.

Koncom apríla sme vás informovali o tom, že mobilný operátor 4ka spustil naprieč Bratislavou testovú fázu 5G siete, do ktorej sa môžu už dnes prihlasovať používatelia. Konkrétne ju spustila na 83-vysielačoch. V decembri minulého roka sme písali zas o 5G sieti, ktorú spustil operátor Telekom a v októbri minulého roka sme písali o spoločnosti 02. Najnovšie 5G sieť spúšťa aj Orange. 

Orange spúšťa 5G. Dostupná je pre časť Bratislavy a v časti Banskej Bystrice

Spoločnosť Orange dnes oficiálne predstavila 5G sieť, ktorá je dostupnou na frekvenciách 3,5GHz pásma. Dostupnou je pre obyvateľov bratislavskej Petržalky a v časti Banskej Bystrice. Spoločnosť zároveň odkryla, že teoretická maximálna prenosová rýchlosť je 1300Mbit/s. Druhým dychom spoločnosť dodala, že tá bude dostupnou neskôr. Aktuálne si zákazníci spoločnosti budú musieť vystačiť „len“ s prenosovou rýchlosťou do 600Mbit/s. Čo sa týka rýchlosti odosielania dát, tak aktuálne sa Orange môže pochváliť prenosovou rýchlosťou na úrovni 70-80Mbit/s. Odozva, resp. latencia by mala dosahovať úroveň 15-milisekúnd.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Orange ďalej prezrádza, že na to, aby zákazníci mohli pristupovať do 5G siete, tak okrem toho, že musia byť v pokrytí signálu, tak musia mať aktivovaný jedej z balíkov Extra dáta. Samozrejme, musia vlastniť aj kompatibilný 5G smartfón. Dobrou správou však je, že používatelia nemusia meniť SIM karty.

Zároveň treba dodať, že aktuálne Orange garantuje kompatibilitu 5G technológie s 11-smartfónmi. Ide o modely od spoločnosti Huawei (P40 Pro, Mate 40 Pro), OnePlus (Nord a 9 Pro), Samsung (Galaxy S21 5G, S21 Plus 5G, S21 Ultra 5G, A32 5G) a Xiaomi (Mi 10T Pto, T10 Lite a Mi 11).

V prípade, ak vás zaujíma viac informácií okolo 5G sieti naprieč Slovenskom, tak nám dovoľte dať vám do pozornosti jeden z článkov, v ktorom sme sa venovali tejto téme podrobne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close