APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Pracujte s SMS správami efektívnejšie. Tieto funkcie aplikácie Správy od Google neprehliadajte!

Pozrite sa na málo známe funkcie a nastavenia aplikácie Správy od spoločnosti Google.

Aplikácia Správy od spoločnosti Google patrí medzi populárnych SMS klientov, ktorý je v mnohých prípadoch preferovaný aj výrobcami smartfónov. Dôvodom, prečo ide o tak populárneho klienta, je pravidelná softwarová podpora v kombinácii s množstvom zaujímavých funkcií. Nižšie by sme chceli poukázať na niektoré z týchto funkcií, ktoré stoja za povšimnutie.

Správy Google
Správy Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Odosielajte SMS správy cez počítač

Jednou z prvých funkcií, ktorú ponúka aplikácia Správy, je možnosť prepojenia počítača a aplikácie ako takej. Všetko, čo k tomu budete potrebovať, je aktívne internetové pripojenie a internetový prehliadač. V prvom kroku si otvorte internetovú stránku messages.google.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
SMS spravy cez internet_1
Zdroj: Vosveteit/Printescreen

V ďalšom kroku si otvorte samotnú aplikáciu a zvoľte možnosť nastavenia. Potom uvidíte v ponuke možnosť Správy na webe. Následne vás aplikácia vyzve, aby ste pomocou kamery smartfónu zosnímali QR kód zo stránky messages.google.com. Po jeho zosnímaní budete mať dostupnú funkciu SMS správ v počítači prostredníctvom internetového prehliadača.

Spravy na webe_2
Zdroj: Vosveteit/Printescreen

Zapnite si funkciu bublín

Chceli by ste, aby sa vám zobrazovali správy prostredníctvom bublín, tak ako to je v prípade aplikácie Messenger od Facebooku? Otvorte si opäť nastavenia aplikácie a potom sekciu Bubliny. Potom, ako aktivujete túto funkciu, tak sa vám budú nové správy zobrazovať, ako môžete vidieť nižšie.

Máte zapnuté Četové funkcie?

Četové funkcie sú vcelku novou funkciou, pričom funkcia ako taká je dostupnou len v prípade, ak ňou disponuje aj druhá strana. Toto nastavenie umožňuje odosielanie správ cez internet, vidieť upozornenie, keď druhá strana odpisuje, zdieľať fotografie a ďalší multimediálny obsah vo vysokej kvalite a podobne. Ide o takzvaný RCS štandard správ. Funkciu zapnete pomocou cesty Nastavenia > Četové funkcie > Zapnúť. V prípade, ak budete mať funkciu zapnutú, tak uvidíte o tom informáciu, ako môžete vidieť nižšie (Pripojené). Zároveň však musíme dodať, že funkciu musí podporovať aj váš mobilný operátor.

RCS Spravy_stav zapnutia
Zdroj: Vosveteit/Printescreen

Naplánujete odoslanie SMS správ na neskôr

Jednou z čerstvých funkcií, ktorá bola predstavená len začiatkom minulého mesiaca, je možnosť naplánovania odoslania správ na neskôr. Ide o celkom užitočnú funkciu, ak vaša rodina, či známy, býva v inom časovom pásme. Funkcia funguje veľmi jednoducho, ako napíšete správu, tak podržte ikonu SMS. Potom vám vyskočí ponuka, prostredníctvom ktorej budete môcť nastaviť čas odoslania správy.

Funkcia overených správ a ochrana pred spamom

Rovnako by sme vám do pozornosti chceli dať funkcie overených správ a ochrany pred spamom. Dostanete sa k ním prostredníctvom nastavení aplikácie. Funkcia overených správ pomáha identifikovať odosielateľa správy. Napríklad, keď vám pošle SMS nejaká firma, či úrad. V prípade funkcie ochrany pred spamom, tak ako z názvu plynie, tak aplikácia filtruje spamové správy. Podobnou funkciou disponuje mimochodom aj aplikácia Telefón od spoločnosti Google.

Spravy_ochrana pred spamom
Zdroj: Vosveteit/Printescreen

Funkcia pripomenutia správy

Určite ste sa už ocitli v situácii, kedy vám prišla dôležitá správa, ale nemohli ste si ju pozrieť a neskôr ste na ňu zabudli. Za týmto účelom aplikácia Správy ponúka funkciu pripomenutia správy neskôr. Dostanete sa k nej pomocou cesty Nastavenia  > Upozornenia > Akcia odložiť o jednu hodinu. V prípade, ak by ste si chceli prispôsobiť túto funkciu, tak zvoľte možnosť Správanie, zvuk a ďalšie nastavenia. V sekcii upozornenia zvoľte možnosť Pripomenutie. Následne budete mať dostupné dodatočné nastavenia.

Pevne veríme, že funkcie vyššie sa vám páčia a že mnohé z nich, budete aj aktívne využívať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close